TCL EP640 Ultra HD LED TV, cztery modele HDR10 i Android 9.0

unky

Member
Udało mi się zainstalować ww soft.
Całość chodzi bardzo szybko i sprawnie. Z minusów to na pewno to ze teraz aplikacja Plex nie odtwarza płynnie nawet filmów w 1080p. Brakuje w niej również głosu. Naprawiono problem z który miałem z Youtubem, nie klatkuje już.


Wrzuciłeś na pendrive plik: "TransferXL-08jMFBLqnsyZ5X.zip"
Czy to co wewnątrz pliku: "Update.img" ?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Plik "Update.img " w głównym katalogu na USB?
Mi pokazuje na TV że brak plików do aktualizacji pomimo że USB jest widoczne i plik również (sprawdzone zainstalowanym na TV File Commanderem)

[/url]

To nie jest plik do instalacji lokalnej tylko do instalacji w czasie uruchamiania.
Dyskutowane w wątku o EP680
 

Governor

New member
Plik "Update.img " w głównym katalogu na USB?
Mi pokazuje na TV że brak plików do aktualizacji pomimo że USB jest widoczne i plik również (sprawdzone zainstalowanym na TV File Commanderem)

Wrzuć update.img na pendrive, włóż do górnego gniazda USB, wyłącz TV z zasilania, następnie trzymając fizyczny przycisk włączania na obudowie (za diodą led) włącz z powrotem zasilanie. Trzymaj przycisk wciśnięty aż pojawi się ekran aktualizacji.
 

unky

Member
OK, udało mi się zainstalować update.img.
Niestety soft mnie rozczarował bo nadal nieprawidłowo działają streamy TS z dekoderów Enigma2. Mam zaisntalowany w TV DreamPlayer - streamy ściagam po LAN 1GB lokalnie z dekodera Ultimo4K.
W poprzedniej wersji na kanałach HD był tylko dźwięk ale nie było obrazu. Teraz jest dźwięk i obraz ale obraz tak zamula jakby miał z 5 klatek na sekundę. Szybkość łącza przetestowana i zasuwa aż miło więc to nie problem LAN ale dekodera w TV. Już mi ręce opadają bo nowy EP640 miał być następcą wysłużonego TLC U43P6046 ale niestety okazał się NIEWYPAŁEM. Czekałem kilka miesięcy żeby poprawili to dekodowanie strumieni TS i owszem coś się wyświetla ale w tragicznej jakości.

Czy ktoś z Was miałby możliwość podłączenia TLC za pomocą aplikacji DreamPlayer do tunera Enigma2 i przetestowania tego strumieniowania? Tak żeby się upewnić że nie tylko u mnie jest ten problem? Dzięki.
 

unky

Member
Poproszę o przetestowanie strumienia z nagrania z PolsatSport:



https://t i n y u r l.c o m/w7gjake


Usuńcie spację z adresu po wycina link.


Odtwarzałem VLC na TLC EP640 z tym nowym updatem. Za pierwszym razem tylko dźwięk i czarny ekran, a za drugim pojawił się już obraz z dźwiękiem ale video chyba ma nie więcej jak 5 kl/s. Jak to wygląda u Was? Wygląda na to że nic nie zostało poprawione w tym nowym update jeśli chodzi o pliki TS.
 
Ostatnia edycja:

bielikk

New member
Bez reklam
Poproszę o przetestowanie strumienia z nagrania z PolsatSport:



https://t i n y u r l.c o m/w7gjake


Usuńcie spację z adresu po wycina link.


Odtwarzałem VLC na TLC EP640 z tym nowym updatem. Za pierwszym razem tylko dźwięk i czarny ekran, a za drugim pojawił się już obraz z dźwiękiem ale video chyba ma nie więcej jak 5 kl/s. Jak to wygląda u Was? Wygląda na to że nic nie zostało poprawione w tym nowym update jeśli chodzi o pliki TS.

W TV TCL montowane są za słabe procesory obrazu, jak również te TV mają za mało pamięci operacyjnej - żaden nowy soft nie pomoże - proponuję wymienić TV na coś z matrycą 120 Hz.
 

fipii

Member
Poproszę o przetestowanie strumienia z nagrania z PolsatSport:



https://t i n y u r l.c o m/w7gjake


Usuńcie spację z adresu po wycina link.


Odtwarzałem VLC na TLC EP640 z tym nowym updatem. Za pierwszym razem tylko dźwięk i czarny ekran, a za drugim pojawił się już obraz z dźwiękiem ale video chyba ma nie więcej jak 5 kl/s. Jak to wygląda u Was? Wygląda na to że nic nie zostało poprawione w tym nowym update jeśli chodzi o pliki TS.


U mnie w ogóle nie ma obrazu na tym samplu które tutaj dałeś.
 

sh4rkyq

New member
Clouding

Witam, nówka sztuka. Wrzuciłem czarny testowy obraz i takie coś.
Zwracać? czy tak już będzie miał każdy model?

edit: Zdjęcie bardziej uwidacznia problem niż gołym okiem - ale widać dokładnie gdzie clouding występuje
 

Attachments

  • TCL_65ep640_1.jpg
    TCL_65ep640_1.jpg
    360,2 KB · Wyś: 110
  • TCL_65ep640_2.jpg
    TCL_65ep640_2.jpg
    253,8 KB · Wyś: 62
  • TCL_65ep640_3.jpg
    TCL_65ep640_3.jpg
    404,1 KB · Wyś: 46

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie sprawdza się podświetlenia na pustej matrycy, bo procesor telewizora nie wykonuje wspomagania podświetlenia.
Zdjęcia są prześwietlone i nic z nich nie wynika.
Nawet na Oled TV jak prześwietlisz zdjęcia może być podobnie.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Dźwięk masz?


O to właśnie mi chodzi. Miała być poprawka która naprawia ten błąd ale niestety nadal jest to samo.
Kiki: możecie to u siebie przetestować?

Skąd masz infomacje, że miała być poprawka naprawiająca ten błąd?
Kiki obiecuje to co może - zgłoszenie do producenta ale nie obiecuje kiedy i czy będzie poprawione.

Dotychczas (licząc także starszą platformę) niemal nigdy nie było informacji co naprawiają poprawki.
Co psują też nie :???:

BTW: na moim tv starej platformy plik przez DLNA i wbudowany odtwarzacz daje obraz i dźwięk.
 

unky

Member
Otrzymałem od Marka od Kikiego że TCL to poprawi i międzyinnymi własnie ten nowy soft miał mieć poprawkę na pliki TS.

BTW: na moim tv starej platformy plik przez DLNA i wbudowany odtwarzacz daje obraz i dźwięk.
Nie bardzo rozumiem - przez DLNA i wbudowany odtwarzacz ten plik odczytywany jest prawidłowo?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Otrzymałem od Marka od Kikiego że TCL to poprawi i międzyinnymi własnie ten nowy soft miał mieć poprawkę na pliki TS.


Nie bardzo rozumiem - przez DLNA i wbudowany odtwarzacz ten plik odczytywany jest prawidłowo?

Na moim tv android starej platformy Android 8 TCL 2017-2018 zwany Percee jest obraz i dżwięk przy tym pliku z linku. Plik udostępniony przez DLNA, odtwarzany przez wbudowany odtwarzacz. Czy jeszcze czegoś nie rozumiesz?
 
Ostatnia edycja:

unky

Member
Na moim tv android starej platformy Android 8 TCL 2017-2018 zwany Percee jest obraz i dżwięk przy tym pliku z linku. Plik udostępniony przez DLNA, odtwarzany przez wbudowany odtwarzacz. Czy jeszcze czegoś nie rozumiesz?


Nie rozumiem zatem po co się udzielasz skoro nie prosiłem Cię o przetestowanie na starej platformie i TV z 2017r? U mnie też działało wszystko na starym modelu TCL 43UP6046, musiałem jednak ze względu na uszkodzenie matrycy zakupić nowy model i na nim od nowości nie działały pliki TS które dla mnie MUSZĄ działać bo mam masę nagranych bajek dla dzieciaków z NC+.



Miało wyjść nowe oprogramowanie które między innymi miało mieć poprawkę na odtwarzanie plików TS i niestety to oprogramowanie nie usunęło tej usterki i o tym tutaj mowa, a prosiłem o przetestowanie żeby wykluczyć że problem istnieje tylko u mnie po updacie softu.
 
Do góry