TCL EP640 Ultra HD LED TV, cztery modele HDR10 i Android 9.0

blbl

New member
poszukuję taniego i przyzwoitego TV :) nalpeiej w rozmiarze +- 50.
tv używany sporadycznie.więc szukam czegoś taniego ale przyzwoitego, bo napewno go nie wymienię za rok. głównie używany do odtworzenia okazjonalnie bajek dla dzieciaków, [youtube, netflix, tv]. czasem jakiś film / serial . rozważam zakup smarta lub nie smarta + tv box.
ten mnie zainterresował ze względu na android TV czyli casty itp itd.

mogę też kupić coś używanego za 500 zł ale to chyba wcale nie takie proste.
nie chce się też doktoryzować z tego tematu, więc potrzebuje kogoś kto się zna cokolwiek i powie - ten model jest do bani bo jest źle podświetlony/ma kiepska matryce/ itp itd, w podobnej cenie bardziej warto kupić....

testy tego tcl gdzieś są,?
 

Joiny

New member
Czy ktoś ma może model EP640 wraz z modułem CI+ od UPC i mógłby potwierdzić bezproblemowe działanie kanałów (rejon Warszawa)?
 

malec1975

New member
Witam
Wpadł mi okazyjnie TCL 43EP640, powystawowy za 1k. Bardzo fajny sprzęt, polecam. Podrzuci ktoś kalibrację? Może coś się poprawi.
Z góry dzięki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wkrótce wjeżdżają w super cenie w programie pilotażowym i z pełnym pakietem wraz z montażem.
 

fipii

Member
Witajcie Panowie
Po przestudiowaniu tego forum postanowiłem kupić właśnie ten model tv TCL w wielkości 55 cali i mam kilka problemów i może Wy mi pomożecie.
1. Obraz 4k ma słabą płynność, tak jak by brakowało klatek. Dzieje się tak min na Netflixie jak również na Youtube. Grzebałem w opcjach i znalazłem w ustawieniach obrazu "Doskonała płynność obrazu" ale włączenie jej powoduje jakieś dziwne zjawisko jak by obraz drżał na jasnych obiektach i dosłownie po minucie bolą oczy od tego
2. Wcześniej miałem inny tv 4k innej firmy tyle że mniejszy i używałem aplikacji Plex + serwera Plex na kompie. Filmy 4k chodziły bez problemu. Po podłączeniu tego TCL pod ten sam przewód LAN filmy w aplikacji Plex się zacinają tak jak by prędkość sieci była o wiele za mała. Bo to nie są jakieś lekkie przycinki tylko zatrzymywanie co około 10 sekund na kolejne 10 gdzie sie buforuje. Czy to przypadłość tego modelu czy konkretnie mojego egzemplarza?
 

firefl

Active member
Bez reklam
polepszacze w opcjach są głównie po ty by je wyłączyć.

Co do sieci - tu jest z tego co pamiętam teoretyczne 100Mbit, nie pisałeś co miałeś wcześnie a to potencjalna różnica.

Producent najmocniej zaleca własnego playera. Powinien współpracować z serwerem plex jeśli ustawisz DLNA
 

unky

Member
Kiki: Wiadomo co z nowym oprogramowaniem? Dawno zgłoszony problem z nieodtwarzaniem plików TS oraz haczeniem Player.PL. Dzwoniłem do Marka ostatnio - niby nowe oprogramowanie jest ale nie można go pobrać. Próbowałem dzwonić w tym tygodniu ale nie mogę się do niego dodzwonić.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Witajcie Panowie
Po przestudiowaniu tego forum postanowiłem kupić właśnie ten model tv TCL w wielkości 55 cali i mam kilka problemów i może Wy mi pomożecie.
1. Obraz 4k ma słabą płynność, tak jak by brakowało klatek. Dzieje się tak min na Netflixie jak również na Youtube. Grzebałem w opcjach i znalazłem w ustawieniach obrazu "Doskonała płynność obrazu" ale włączenie jej powoduje jakieś dziwne zjawisko jak by obraz drżał na jasnych obiektach i dosłownie po minucie bolą oczy od tego
2. Wcześniej miałem inny tv 4k innej firmy tyle że mniejszy i używałem aplikacji Plex + serwera Plex na kompie. Filmy 4k chodziły bez problemu. Po podłączeniu tego TCL pod ten sam przewód LAN filmy w aplikacji Plex się zacinają tak jak by prędkość sieci była o wiele za mała. Bo to nie są jakieś lekkie przycinki tylko zatrzymywanie co około 10 sekund na kolejne 10 gdzie sie buforuje. Czy to przypadłość tego modelu czy konkretnie mojego egzemplarza?

Kto cię namówił na TCL-a - każdy TCL ma takie objawy, ponieważ te TV nie mają upłynniaczy, a wszystkie posiadają matryce 50 albo 60 Hz. To najgorsze TV na rynku, a dlaczego się sprzedają? - bo cena niska i 90% klientów myśli, że TV ma tak odbierać, że brak płynności obrazu to norma, a może nawet nie zauważają tego "syfu". Poczytaj wszystkie tematy na temat TV TCL-a to zobaczysz jakie to buble.
 

bielikk

New member
Bez reklam
polepszacze w opcjach są głównie po ty by je wyłączyć.

Co do sieci - tu jest z tego co pamiętam teoretyczne 100Mbit, nie pisałeś co miałeś wcześnie a to potencjalna różnica.

Producent najmocniej zaleca własnego playera. Powinien współpracować z serwerem plex jeśli ustawisz DLNA

firefl ty "pieprzysz" jak potłuczony - cytuję "polepszacze w opcjach są głównie po ty by je wyłączyć" po to są "polepszacze" w TV aby właśnie można było ustawić płynny obraz w produkcjach z dynamiczną, szybką akcją, transmisjach sportowych ... . Również powinny one zapewnić ostry obraz właśnie w takich sytuacjach j.w. To, że TCL dobrego upłynniacza nie potrafi stworzyć, to właśnie obraz w nich jest bardzo słaby. Daliście się namówić na TCL to oglądajcie i "płaczcie". Philips nawet z matryca 60Hz po odpowiednim ustawieniu ma płynny obraz, a z matrycami 120Hz to klasa sama dla siebie.
 

bielikk

New member
Bez reklam
dzisiaj jest w promocji 50EP640 w cenie 1490. warto? szukam nie drogiego tv, który będzie przyzwoity. nie spieszy mi się ale chętnie skorzystam z jakiejś okazji :)

NIE WARTO !!!!! Kup np: PHILIPS 50PUS7334/12 - ale musisz wyłożyć około 2200 zł. - jak nie masz to dozbieraj i nie będziesz żałował, że wydałeś kasę. TCL to BUBEL - BĘDZIESZ PŁAKAŁ I PRZEKLINAŁ DZIEŃ W KTÓRYM GO KUPIŁEŚ.
 

wladeg

New member
Też by mnie ucieszyło nowe lepsze oprogramowanie bo to mnie załamuje a w dodatku niemożliwe oglądanie netflixa wieczorem bo obraz sam zmienia jasność
 

fipii

Member
polepszacze w opcjach są głównie po ty by je wyłączyć.

Co do sieci - tu jest z tego co pamiętam teoretyczne 100Mbit, nie pisałeś co miałeś wcześnie a to potencjalna różnica.

Producent najmocniej zaleca własnego playera. Powinien współpracować z serwerem plex jeśli ustawisz DLNA


Wcześniej miałem LG 43UK6470 i tam sieć to był 1Gbit. Wydaje mi się jednak ze film z bitratem około 45 Mbps powinien chodzić mimo wszystko.



Ktoś pytał o nowy soft bo Player klatkuje, a ja zapytam czy u Was tez nie ma na Playerze treści w 4k? Teoretycznie miały być dostępne w tv z Androidem a nic mi się takiego nie wyświetla mimo że mam w "Ulubionych" na player dodane seriale w 4k
 

firefl

Active member
Bez reklam
Wcześniej miałem LG 43UK6470 i tam sieć to był 1Gbit. Wydaje mi się jednak ze film z bitratem około 45 Mbps powinien chodzić mimo wszystko.



Ktoś pytał o nowy soft bo Player klatkuje, a ja zapytam czy u Was tez nie ma na Playerze treści w 4k? Teoretycznie miały być dostępne w tv z Androidem a nic mi się takiego nie wyświetla mimo że mam w "Ulubionych" na player dodane seriale w 4k

Jak Ci sie wydaje, że powinno chodzić to jeszcze przekonaj do tego telewizor :)

W player nie udało mi się nic w 4k uruchomić - model TLC 2018 android 8. Tu na szczęście przynajmniej nie klatkuje
 

fipii

Member
Jak Ci sie wydaje, że powinno chodzić to jeszcze przekonaj do tego telewizor :)

W player nie udało mi się nic w 4k uruchomić - model TLC 2018 android 8. Tu na szczęście przynajmniej nie klatkuje


Spróbowałem otworzyć filmy po DLNA w ichniejszym Media Center i rzeczywiście filmy w 4k idą bez zacięć. Testowałem też VLC i też wszystko jest odtwarzane. Wychodzi na to ze jest jakiś konflikt z Plexem i dlatego jest taka lipa w aplikacji.
 
Do góry