TCL EP640 Ultra HD LED TV, cztery modele HDR10 i Android 9.0

F

fritzs

Guest
Ludzie nie narzekajcie , EP640 to budżetowy model..za 2700zł chcecie kupić 65 calowy pewnie jeszcze z matrycą 120hz i HDR-em 1000nitów..to nie nastąpi na pewno nie przez najbliższe lata,EP640 jest dla mniej wymagających ludzi czyli typowego Polaka
Dokładnie, to jest seria telewizorów dla osób chcących mieć w miarę fajna jakość za przystępną cenę, 65 cali potrafi kosztować nawet 40 tys. jak ktoś ma taką fantazję to może jak najbardziej poszaleć i sobie kupić ;) to nie na kieszeń przeciętnego Polaka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
EP 680 ma lepsze wyposażenie.
Masz go w programie pilotażowym gdzie sam wybierasz cenę.
Podaj proszę maila to CI wyślę.
 

Gregorexe

New member
Niestety z tego co widzę w innych wątkach Twoja kalibracja niewiele daje skoro są straszne przebarwienia jasności. Jak można taki tv wysłać do klienta ? I co z tego że obraz pod jakimiś czujnikami wygląda niby super jak gołym okiem widać różnicę w podświetleniu. za 3k nie oczekuje jakości OLED no ale to już lekka przesada. I nikt mi nie wypowie za tak musi być, bo przykładowo na tanich np Samsungach nic takiego nie występuje.
 

wiat

Member
@Kiki
Potrzebuję TV dla starszej osoby (tylko naziemna TV) android nie będzie potrzebny, wystarczy system producenta w TV.
Mógłbyś mi podać na PW
jakie masz na dziś ceny w programie pilotażowym na:
1. THOMSON 40FD5406
opcja
2. THOMSON 40FE5606
3. TCL 43EP640
 

Aceofbase

New member
Stałem się ostatnio całkiem szczęśliwym właścicielem tego TV, szukałem jakiegoś 65 cali w rozsądnych pieniążkach i padło na ten model.

Ogólnie jestem zadowolony ale mam kilka pytań/wątpliwości na które nigdzie znaleźć odpowiedzi nie jestem w stanie:

1. Mam zainstalowaną apkę T-Cast do przesyłania i sterowania jak pilotem, działa jako tako (czasem zrywa połączenie ale da się żyć) ale za Chiny ludowe nie jestem w stanie włączyć wyszukiwania głosowego. Mam Honora 8 z Oreo i udostęniony mikrofon w ustawieniach aplikacji, jak wduszam mikrofonik w aplikacji pojawia zachęcacz a na tv widać, że się asystent załącza ale w ogóle nie chwyta dźwięków, jakby mikrofon jednak nie działał. Komuś tak też się dzieje?

2. Czy ten TV obsługuje wifi 5 GHz? Połączyłem go bez problemów z sygnałem 2.4 GHz ale z 5tki nie widzi w ogóle (jest odmiennie nazwana a router mam dosłownie obok). Nigdzie w instrukcjach/kartach katalogowych nie mogę znaleźć konkretnych informacji na ten temat

3. Czy jest jakiś sposób żeby ewentualnie wymusić wyłączenie globalnego dimmingu? Nieważne które opcje przełączałem i jaki tryb obrazu wybrałem (Smart HDR, Dynamiczny, Standard, Film itp) TV dalej stosuje taką drobną korektę jasności, szczególnie ewidentną gdy pojawiają się np. same napisy na czarnym tle co jest trochę irytujące szczególnie w filmach typu Tarantino.

4. Co to jest T-Link? Nie rozumiem opcji z tą pozycją związanych ;p
 

firefl

Active member
Bez reklam
2. Czy ten TV obsługuje wifi 5 GHz? Połączyłem go bez problemów z sygnałem 2.4 GHz ale z 5tki nie widzi w ogóle (jest odmiennie nazwana a router mam dosłownie obok). Nigdzie w instrukcjach/kartach katalogowych nie mogę znaleźć konkretnych informacji na ten temat

4. Co to jest T-Link? Nie rozumiem opcji z tą pozycją związanych ;p

2. Producent na własnej stronie wyjaśnia wifi b/g/n, czyli jest wyjaśnione

4. To taka nazwa TCL na CEC. Prawdopodonie nie potrzebujesz...
 

Aceofbase

New member
2. Producent na własnej stronie wyjaśnia wifi b/g/n, czyli jest wyjaśnione

4. To taka nazwa TCL na CEC. Prawdopodonie nie potrzebujesz...

Ad 2. Czyli rozumiem, że nie ma? Właśnie dla mnie ta inf. nie jest jednoznaczna, n-ka jest dla 2,4 i 5 ale brakuje np. a/ac które jest dedykowane pod 5tkę.

I dziękuję za wytłumaczenie Ad 4. ;)
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ad 2. Czyli rozumiem, że nie ma? Właśnie dla mnie ta inf. nie jest jednoznaczna, n-ka jest dla 2,4 i 5 ale brakuje np. a/ac które jest dedykowane pod 5tkę.

I dziękuję za wytłumaczenie Ad 4. ;)

Tak działa marketing. Jak coś jest - trzeba się chwalić, jak nie ma - lepiej przemilczeć.
 

StyLowYy

New member
Witam,
Czy do tego modelu jest pilot z wybieraniem głosowym i air mouse? Niestety pilot RC602S nie chce sparować się z nową serią. Znalazłem pilot RC802V, ale on niestety nie posiada air mouse. Czy jest jakiś jeszcze pilot, który uda się sparować z tym modelem i posiada wybieranie głosowe + air mouse?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wiat - Dla starszej osoby liczy się wielkość i łatwość obsługi. To wybór na TCL 43EP 640.
Ale podaj proszę jaka odległość od ekranu ? Ile lat ma ta osoba ?
I czy 50" też się mieści ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
StyLowYy - producenci doszli do porozumienia, że jeśli jest obsługa głosem to air moiuse nie jest już konieczne.
 

StyLowYy

New member
StyLowYy - producenci doszli do porozumienia, że jeśli jest obsługa głosem to air moiuse nie jest już konieczne.

Czyli już pilotów z air mouse nie ma i nie będzie TCL/Thomson? Bardziej mi chodziło o wygodę w przeglądarce o wiele lepiej z takiej funkcji by się korzystało tzw. scrollowanie/przesuwanie itd.
 

wiat

Member
wiat - Dla starszej osoby liczy się wielkość i łatwość obsługi. To wybór na TCL 43EP 640.
Ale podaj proszę jaka odległość od ekranu ? Ile lat ma ta osoba ?
I czy 50" też się mieści ?
@Kiki
Nie miałem odpowiedzi cenowej od ciebie i właśnie po południu na szafce ustawiony został nowy THOMSON 40FE5606, pasuje w sam raz, a cieszy to, że oglądający jest zadowolony.
 

blbl

New member
dzisiaj jest w promocji 50EP640 w cenie 1490. warto? szukam nie drogiego tv, który będzie przyzwoity. nie spieszy mi się ale chętnie skorzystam z jakiejś okazji :)
 

firefl

Active member
Bez reklam
dzisiaj jest w promocji 50EP640 w cenie 1490. warto? szukam nie drogiego tv, który będzie przyzwoity. nie spieszy mi się ale chętnie skorzystam z jakiejś okazji :)

czarodziejska kula mówi, że będzie dobry albo nie będzie dobry...
Kula nie wyjaśnia co rozumiesz przez przyzwoity ani czego oczekujesz po telewizorze.
Jeśli to okazja to powinieneś wiedzieć co robić.
 
Do góry