TCL EP640 Ultra HD LED TV, cztery modele HDR10 i Android 9.0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wysłałem wszystkie zaległe kalibracje.
Jest nowy soft 218 o który wielu się pytało - już dostępny.
Dla chętnych proszę o podawanie maili.
 

yuma20

New member
Witam i z góry dziękuje za pomoc<mam dziwny problem z tym tv. Po podłączeniu tunera sat obraz na hdmi co jakiś czas jest jak by resetowany? Najgorzej było na hdmi 1 arc (porada z infolini to hdmi 1 służy do połączenia soundbara i update softu ) W rogu pojawia się informacja o hdmi do jakiego jest podłączone. Dzwoniłem na infolinie i na razie porada to update softu i zobaczymy co dalej może ktoś ma jakieś pomysły, przemyślenia, porady?
Tv jest nowy dostarczony wczoraj.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam i z góry dziękuje za pomoc<mam dziwny problem z tym tv. Po podłączeniu tunera sat obraz na hdmi co jakiś czas jest jak by resetowany? Najgorzej było na hdmi 1 arc (porada z infolini to hdmi 1 służy do połączenia soundbara i update softu ) W rogu pojawia się informacja o hdmi do jakiego jest podłączone. Dzwoniłem na infolinie i na razie porada to update softu i zobaczymy co dalej może ktoś ma jakieś pomysły, przemyślenia, porady?
Tv jest nowy dostarczony wczoraj.

Resetowany czyli telewizor przywracany do ustawień fabrycznych? Możę soft pomoże, ale to raczej coś sprzętowego.

Ciekawe jak przed HDMI zrobić update softu???
 

Governor

New member
Posiadam 50EP640 i mam dwa problemy:
1. Podświetlenie gwałtownie się zmienia w ciemnych scenach i żadna z opcji ustawienia obrazu nie ma na to wpływu.
2. Włączanie/wyłączanie micro dimming nie ma żadnego wpływu na obraz - moim zdaniem w ogóle nie działa w tym modelu.

Czy ktoś ma podobne obserwacje lub pomysł jak to naprawić? Dzwoniłem na infolinię TCL i zgodnie z rekomendacją zrobiłem reset fabryczny z menu serwisowego, ale nic to nie pomogło.
 

yuma20

New member
Dzięki za zainteresowanie, update przez usb oczywiści:smile::smile:(miałem na myśli że porady z infolinia to nie podłączać przez hdmi 1 i zrobienie update softu), dzisiaj podłączyłem ps4 ten sam port ale wyższa rozdzielczość i tu więcej nie mam obrazu niż jest o ile na tunerze i 1080i(hyba)przerywa co 3-8 minut i jest to prawie niezauważalne tak na ps4 i 4k czasami gubi sygnał całkowicie. Na rzazie czekam na odpowiedź z tcl . Albo zwrot do sklepu na gwarancji? Zobaczymy.

A teraz głupie(moja wiedza na temat tv jest raczej podstawowa) pytanie czy może być to wina kabla hdmi(wiem że raczej nie powinno tak być) bo mam dwa i na drugim jest jeszcze gorzej z sygnałem?
 
Ostatnia edycja:

fipii

Member
A można prosić o jakieś info jak to wgrać? Bo sciągnąłem plik i jest on spakowany, po rozpakowaniu jest pliczek "update.img". Jak wrzuciłem ten rozpakowany plik do pena i wszedłem w "Aktualizacje softu" w TV to wyskaku ze brak aktualizacji.
 

firefl

Active member
Bez reklam
A można prosić o jakieś info jak to wgrać? Bo sciągnąłem plik i jest on spakowany, po rozpakowaniu jest pliczek "update.img". Jak wrzuciłem ten rozpakowany plik do pena i wszedłem w "Aktualizacje softu" w TV to wyskaku ze brak aktualizacji.

Ma być Update.pkg a nie update.pkg
Opis mam po angielsku, mam nadzieję, że wystarczy.

Software upgrade by USB Unzip the file. Please save file Update.pkg at the root of the USB drive formatted in FAT32 (do not save file in any folder) Put TV on standby Insert USB drive in ‘USB 2.0’ slot of the TV. Press and maintain the power button of the keyboard until the front LED blinks. TV will update SW automatically, and shows popup menu to inform the user about the ongoing update. Upgrade will take some time. Do not switch off, unplug, and remove USB drive until upgrade is complete. When reflashing is successful, TV should restart automatically after ~5 to 7 minutes. Remove the USB drive from the USB port. Please delete the file ‘update.pkg’ from your USB disk to avoid any unwanted software download.

Press the Option button in the remote control: Press OK on the icon: picture. Scroll down to the line: contrast. With the remote control, do the key sequence: 6 4 2 5 The special menu appears. Go to the line “reset all” and press OK. Go to the line “reset shop” and press OK.
 

fipii

Member
Dziękuję za opis. Mam jednak jedno pytanie, ja nie zrobiłem literówki, po rozpakowaniu plik ma rozszerzenie "img" a nie "pkg". Trzeba po prostu zmienić je w jakimś programie czy szukać czegoś co rozpakuje dodatkowo ten plik bo jest on dwukrotnie spakowany?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Dziękuję za opis. Mam jednak jedno pytanie, ja nie zrobiłem literówki, po rozpakowaniu plik ma rozszerzenie "img" a nie "pkg". Trzeba po prostu zmienić je w jakimś programie czy szukać czegoś co rozpakuje dodatkowo ten plik bo jest on dwukrotnie spakowany?

ołć... opis jest z platformy 2017-2018. Ten to platforma 2019. Może zmienili nazwę/rozszerzenie...
Tu jest nowy opis ale do wersji aktualizacji lokalnej z v179:
Software upgrade procedure: Unzip the file ‘RT51_Android P_V179.zip’. You will get a folder in the name of ‘V8-R851T02-LF1V179’. Please open it. Please save the software file ‘V8-R851T02-LF1V179.008029.zip’ at the root of the USB drive formatted in FAT32 (do not save file in any other folder). Insert USB drive in ‘USB 2.0’ slot of the TV. A Pop up information appears on screen, press OK on Cancel. Now press the Home button in the remote: Press OK on the icon: Settings. Scroll down to the line: Device Preferences. Go to the line: About. Then go to the line System update. Select Local update. TV will verify the SW automatically, and shows popup menu to inform the user about the “New upgrade file found, verifying...” After successful verification, Now TV will shows popup menu to inform user about “New update package V8-R851T02-LF1V179.008029.zip is located. Do you want to update now? ” Press OK. Upgrade will take some time (around ~5 to 10 minutes). Do not switch off, unplug, and remove USB drive until upgrade is complete. When reflashing is successful, TV should restart automatically. Remove the USB drive from the USB port.

To check the current installed software version: Press the Home button in the remote: Press OK on the icon: Settings. Scroll down to the line: Device Preferences. Scroll down to the line: About. Then go to the line Contact us. Here you can check the current installed software version of your TV.
 

fipii

Member
Udało mi się zainstalować ww soft.
Całość chodzi bardzo szybko i sprawnie. Z minusów to na pewno to ze teraz aplikacja Plex nie odtwarza płynnie nawet filmów w 1080p. Brakuje w niej również głosu. Naprawiono problem z który miałem z Youtubem, nie klatkuje już.
 

Governor

New member
Zainstalowałem najnowszy update ale micro dimming nadal nie działa. Kiedy uruchamiam filmy testowe (dimming test na yt) widać, że podświetlenie na całym ekranie jest takie samo, bez względu na ustawienie funkcji micro dimming. Czy u was też tak jest czy problem dotyczy tylko mojego egzemplarza?
 
Do góry