TCL EP640 Ultra HD LED TV, cztery modele HDR10 i Android 9.0

sh4rkyq

New member
Dzwięk 5.1

Cześć,
Przypuszczam, że ciężko będzie z rozwiązaniem mojego problemu, ale spróbuję.
TCL 65EP640 + Onkyo 579. Posiadam niewielką bazę filmów/bajek DD 5.1 puszczanych przez DLNA.
Natywny odtwarzacz multimediów radzi sobie jako tako - odtwarza 5.1, ale większości plików głównie tych większych nie da się przewijać, niekiedy rozciąga ekran w pionie (dopasowuje do ekranu) bez zachowania 16:9 - ogólnie nie jestem zadowolony.
Zainstalowanie VLC bardzo pomogło. Wyszukiwanie plików, przewijanie, proporcje obrazu - wszystko działa wręcz błyskawicznie. Niestety straciłem dźwięk przestrzenny, VLC puszcza 2.0 - Zmiana ustawień w sekcji ustawienia-audio-zaawansowane nie pomaga. Ktoś coś w tym temacie? Dzięki.
 

forumowicz12

New member
Soft wgrany - wersja 252.
Niestety poprawek na które większość czeka czyli:
- poprawne działanie player.pl - poprawiono tylko proporcje ekranu - teraz są 16:9 - niestety nadal brak płynności odtwarzania

Drodzy Forumowicze, dzięki Waszym wpisom również pokusiłem się o wgranie softu z numerem 252 i jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że faktycznie Player.pl niestety nadal klatkuje w materiałach "normalnej" jakości, ale w materiałach 4k wszystko odtwarzane jest płynnie! Sprawdźcie na swoich 640kach. Pozdrawiam.
 

Aceofbase

New member
@forumowicz12

Ciekawe. Ja na tą chwilę siedzę na spokojnie na oryginalnym sofcie póki przynajmniej nie dowiem się, że aktualizacja nie poprawi najbardziej denerwującej mnie wady czyli tego globalnego przyciemniania i rozjaśniania się ekranu bez względu na ustawienia/presety a jest to chyba raczej kwestia softu niż czegokolwiek innego bo z tego co się zorientowałem to występuje na wszystkich tclach z zeszłego roku (serie EP i EC)

Swoją drogą problem z playerem tvn można przez KODI rozwiązać.
 

fipii

Member
Orientuje się ktoś czy da się ustawić jakaś listę kanałów w UPC tak żeby była według ich listy a nie od A do Z? Czy koniecznie trzeba ją samemu sortować?
 

broda1725

New member
Bez reklam
Czy u was też się nie da przewijać materiałów video w oryginalnym odtwarzaczu w multimediach. Puszczonych z dysku udostępnionego przez dlna na rpi2. Ani się nie da przewijać i jak przerwę oglądanie to trzeba od początku.
 

Makarons

New member
Wszystko zależy od pliku, ba nawet odtwarzało mi ts bez przewijania ale niestety coś nagle samo z siebie przestało, *************** te TCL jak nie wiem, najbardziej to wkurza automatyczna regulacja jasności mimo iż jest wyłączona i po aktualizacji zawiesza się regulacja głośności i sklep play
 

broda1725

New member
Bez reklam
Czyli nie jestem sam z tym przewijaniem ? nie da się nic z tym zrobić ? (choć czytałem że inne marki też mają tą przypadłość) sprawdzałem na kompie jak udostępniłem przez dlna i tam się da przewijać. Czyli na pewno nie jest to wina mojego RPi2.
A czy ten vlc odtworzy też 4k i czy po dlna czy sambie ?
-a propo ciekaw jestem czy w modelu 660 i 680 też tak mają.


I jakie jeszcze godne polecenia odtwarzacze polecacie bez reklam ? Może MX Player ? bo chyba nie ma w naszych tv jakiegoś wgranego odtwarzacza ? bo ja nie zauważyłem?

@Makarons ja powiem ci kolego że u mnie nie zauważam tego gdy mam wyłączone wszystkie dodatki wraz z podświetlanie dynamiczne, jak jest na eco to może ... ale ja nie oglądam filmów z napisami wiec może dlatego.

A wiecie może co to jest Automatyczny tryb sklepowy ? mam ustawione na dom a tą opcje na włączona.

PS. przytłacza mnie szereg wyboru w menu chyba za stary już jestem
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
A wiecie może co to jest Automatyczny tryb sklepowy ? mam ustawione na dom a tą opcje na włączona.

Tryb sklepowy to dokładnie to czego można się spodziewać. Tryb do ustawienia w sklepie... Ustawienia podciągnięte w specyficzny sposób i automatyczne przestawianie części ustawień jeśli ktoś je zmieni. Dokładnie co robi to zależy od producenta.
 

broda1725

New member
Bez reklam
Tryb sklepowy to dokładnie to czego można się spodziewać. Tryb do ustawienia w sklepie... Ustawienia podciągnięte w specyficzny sposób i automatyczne przestawianie części ustawień jeśli ktoś je zmieni. Dokładnie co robi to zależy od producenta.
Czyli najlepiej wyłaczyć ?

Co do odtwarzania po dlna to dziwne bo seriale które mam na dysku też w mkv przewijają się tylko filmy nie, wychodzi napis "nie można wyszukać pliku" czego to może być wina może coś z biblioteką filmów na rpi? ale na kompie odtwarza i przewija się.
 

Joiny

New member
Dzięki tego mi trzeba było :mrgreen:



Wspomniałem o tym Markowi ma dać znać do Tcl aby to poprawili.

Polecam SPMC z Play Store. Odtwarza wszystko. 4K z HDR bez zająknięcia z maliny po kablu.Działa z przewijaniem.

Tak naprawdę pozostają nadal dwa problemy z softem:
- iPTV
- Denerwujące skoki jasności w ciemnych scenach.

PS Polecam w opcjach programistycznych wyłączyć animacje, albo ustawić ich skalę na 0.5 - duże przyśpieszenie interfejsu.
 

em117

New member
Witam,

Też posiadam ep640 i mam problem z jasnością w ciemnych scenach ale nie występuje on przy odtwarzaniu materiałów w HDR (przynajmniej u mnie). Zgłosiłem to TCL i powiedzieli że tak nie powinno być i TV poszedł na serwis. Po około tygdniu w serwisie majster powiedział że u niego na warsztacie problem nie wystąpił i że wszystko jest ok (pomimo że wysłałem krótki filmik pokazujący co jest nie tak). Serwisant powiedział że jeśli znowu pojawi się coś podobnego, to mam nagrać kilka filmików, zgłosić się do TCL a oni wtedy wyślą TV na serwis centarlny.

Może to faktycznie wina softu i dadzą w końcu jakąś łatkę? Bo jeśli to jest celowe, to nie wiem kto mógł wpaść na taki pomysł. Nic nie daje, tylko przeszkadza/irytuje. Gdyby nie ten spory mankament, to byłby naprawde dobry TV, jak za taką cenę.
 
Do góry