TCL EP640 Ultra HD LED TV, cztery modele HDR10 i Android 9.0

firefl

Active member
Bez reklam
Możesz jakoś objaśnić to co napisałeś? Nie za bardzo rozumiem...o co chodzi z platformą mediatek?

Kiki pisał, że na starym działa. Nawet nie wspomniał na czym starym...
Według mojej wiedzy działa na starym sofcie dla platformy z lat bodajże 2016-2018 na chipie mediatek.
EP640 jest na nowej platformie na chipie realtek.
Może coś było innego ale nie sądzę.
 

Aceofbase

New member
Ze znaków na niebie i ziemi (w sensie z węgierskiego forum) wnioskuję, że nowy soft się pojawił - v258.
Aczkolwiek z bardziej oficjalnych źródeł nic nie widziałem na ten temat także zamieszczam linka ale na własną odpowiedzialność :))


https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1K5MiRPwuZ1zCZXeu31UBSAKfGQT5AqZa


Aaaa przy okazji, wcześniej któryś forumowicz wspominał, że na sofcie v252 player TVN materiały 4K działają poprawnie - chciałem tylko nadmienić, że ja siedzę na stockowym v179 cały czas i u mnie 4K też działają bez problemu - tylko ze wszystkimi innymi jest problem xD
 
Ostatnia edycja:

unky

Member
Ze znaków na niebie i ziemi (w sensie z węgierskiego forum) wnioskuję, że nowy soft się pojawił - v258.
Aczkolwiek z bardziej oficjalnych źródeł nic nie widziałem na ten temat także zamieszczam linka ale na własną odpowiedzialność :))


https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1K5MiRPwuZ1zCZXeu31UBSAKfGQT5AqZa


Aaaa przy okazji, wcześniej któryś forumowicz wspominał, że na sofcie v252 player TVN materiały 4K działają poprawnie - chciałem tylko nadmienić, że ja siedzę na stockowym v179 cały czas i u mnie 4K też działają bez problemu - tylko ze wszystkimi innymi jest problem xD

Instalowałeś może ten v258?
 

Aceofbase

New member
Instalowałeś może ten v258?


Hej, sam nie instalowałem, siedęe na stockowym bo większość problemów softowych mnie nie dotyczy (w sensie nie doskwiera) bo zamiast playera TVN używam KODI, gdzie playerowe programy śmigają, iptv nie używam, soundbara nie posiadam na tą chwilę a tv i tak włączam/wyłączam normalnie (nie używam funkcji sleep/szybkiego włączania - za rzadko z tv korzystam żeby problemy z tą funkcją były dla mnie upierdliwe)



Jedyne co mnie wkurza osobiście to te ciągłe zmiany jasności nie ważne jakieale to za mało dla mnie bym eksperymentował z ciągłymi zmianami softu, także czekam aż ktoś da znać, że w końcu coś z tym zrobili :).


Ale z ciekawości śledzę co tam w trawie piszczy :)
 

unky

Member
Ja sprawdzam na własnym i chodzi dobrze a na dodatek iptv chodzi przez vlc tak że na razie pozytyw :)


Co Ci chodzi teraz dobrze co nie chodziło wcześniej?


Też dzisiaj zainstalowałem wersję 258 i żadnej poprawy nie zauważyłem. Pliki TS (strumienie SAT DVB) jak nie działały tak nie działają. Jest dźwięk a obrazu brak, a co gorsza po włączeniu takiego pliku TV tak się zawiesza że trzeba go z prądu wyłączyć i włączyć ponownie.


Cóż to za skomplikowana sprawa z tymi plikami TS że pomimo tylu aktualizacji nadal nie działają. Może w TCL nikt nie wie o tym problemie bo nie chce mi się wierzyć żeby nikt z programistów nie potrafił tego naprawić tym bardziej że w starych wersjach TV działało to perfekcyjnie.
 

tcl.firmware

New member
U mnie wersja 258 nie rozwiązała problemów z IPTV - testowane na IPTV Extreme Pro i VLC.
Zamówiłem TV Boxa X96 Air (amlogic s905x3), aby obejść ten problem - jeden z tańszych godnych polecenia.

TCL EP640 bazuje na realteku rtd285o, który jest mało wydajnym i popularnym układem.
 
Ostatnia edycja:

wladeg

New member
Niestety bardzo krótko się nacieszyłem bo pochodziło chwile i tv zaczął się zawieszać IPTV NIE NAPRAWIONE PORAŻKA !!!!!!!!!!
 

tcl.firmware

New member
Poczekaj na nowy soft.
Kiki, masz informację, że po stronie producenta trwają pracę nad rozwiązaniem tego problemu?
Minęło już ponad pół roku od premiery TV, a problem wciąż nie został rozwiązany, a to nie jedyna bolączka po stronie oprogramowania w tym sprzęcie. Osobiście bardzo się zraziłem do marki TCL.

Skoro odtwarza 4K z Youtube to wydajmość ma dobrą. Babol tkwi gdzieś w oprogramowaniu.
Miałem tutaj na myśli szybkość działania w porównaniu do Xiaomi Mi Boxa 4k, który jest żwawszy.
 

tcl.firmware

New member
Nikt mnie siłą nie zmusił do zakupu. Skąd pytanie? Czy to cokolwiek zmienia? Ma wpływ na wady ukryte w tym sprzęcie? Sprzęt w specyfikacji ma wymienioną obsługę MPEG-TS, podobnie w menu możemy znaleźć opcję sterowania dynamicznym podświetleniem - w obu wypadkach są problemy.

TCL EP640 ma również problemy z opóźnieniem dźwięku w soundbarze podłączonym po HDMI CEC. Restart TV pomaga. Dźwięk na wbudowanych głośnikach jest strasznie plastikowy - jedne z gorszych głośników jakie miałem okazję słyszeć w płaskich TV.

Przetwarzanie wideo również jest tragiczne. Najtańsze TV z Carrefour (BLAUBERG) oferują płynniejszy obraz (choć dużo gorsze, podkręcone kolory i równie słabe głośniki).
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Mam wrażenie, że nadinterpretujesz specyfikację.

Telewizory poprawnie odbierają tv cyfrowy z satelity -> MPEG-TS działa.
Jeśli jest gdzieś w specyfikacji producenta odtwarzanie plików - podaj link, mnie się nie udało znaleźć.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Nikt mnie siłą nie zmusił do zakupu. Skąd pytanie? Czy to cokolwiek zmienia? Ma wpływ na wady ukryte w tym sprzęcie? Sprzęt w specyfikacji ma wymienioną obsługę MPEG-TS, podobnie w menu możemy znaleźć opcję sterowania dynamicznym podświetleniem - w obu wypadkach są problemy.

TCL EP640 ma również problemy z opóźnieniem dźwięku w soundbarze podłączonym po HDMI CEC. Restart TV pomaga. Dźwięk na wbudowanych głośnikach jest strasznie plastikowy - jedne z gorszych głośników jakie miałem okazję słyszeć w płaskich TV.

Przetwarzanie wideo również jest tragiczne. Najtańsze TV z Carrefour (BLAUBERG) oferują płynniejszy obraz (choć dużo gorsze, podkręcone kolory i równie słabe głośniki).

ODDAJ GO SPRZEDAWCY - TOWAR NIEZGODNY Z UMOWĄ - i zapamiętaj nigdy TCL - najgorsze "TV" na rynku - nawet jakby go zachwalał sam KIKI - żaden model tego producenta nie działa tak jak powinien (najgorsze komponenty, całkowicie niedopracowany soft) "gimbaza" kupuje ten "chłam" bo niektórzy są w stanie im wmówić, że to "super tv" Pamiętaj - TOWAR NIEZGODNY Z UMOWĄ !!!
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
To nie było trzeba kupować chłamu i teraz narzekasz ? Ile osób poruszało i porusza ten temat od pojawienia się TCL i tak przez niektóre osoby zachwalane ( gdzie jest totalną porażką - soft )
Dawniej człowiek kupował bo nie było neta itp bez żadnych opinii , teraz jest inaczej , mając na uwadze kupno sprzętu najpierw ludzie czytają , dowiadują się co tv może a co nie itp i mają jakiś punkt zaczepienia

Żalisz się tutaj i szukasz pomocy ? Kto ci ma pomóc tutaj z ludzie i jak mają ci pomóc ? Żal się do firmy TCL , Kupiłeś ? ciesz się ... i nie narzekaj
 
Ostatnia edycja:
Do góry