TCL EP640 Ultra HD LED TV, cztery modele HDR10 i Android 9.0

saviola10

New member
Niestety próbowałem już chyba wszystkich ustawień i kabli ..bez powodzenia. Jeżeli chodzi o TV TCL znalazłem w necie kilka tematów z problemem z HDMI-CEC z tunerami na linuxie i póki co nikt nie napisał rozwiązania owego przypadku :(
 

unky

Member
Zainstalowałem najnowszy soft i w końcu IPTV ruszyło i nie zawiesza tv. Niestety jest jeszcze problem z usuwaniem przeplotu. Streamując kanały z SAT (strumidnie TS) w 1080i soft nie radzi sobie z usuwaniem przeplotu. Szczególnie to widać podczas transmisji meczów. Może ktoś poteierdzić u siebie ten problem z przeplotem?
 

denshul49

New member
Witam, jestem nowa na forum, od tygodnia posiadam TV TCL 55 EP680. Mam problem z ustawieniem obrazu, tzn. o ile na Netflixie czy filmach BluRay obraz jest ok, o tyle po przełączeniu na telewizję (dekoder internetowy HIWAY TV, od Inea) wtedy obraz jest maksymalnie prześwietlony a twarze i odcień skóry ludzi jaskrawo żółto-różowy. Oglądanie filmów czy programów tv to udręka bo ludzie przypominają kolorami kosmitów. Próbowałam zmienić ustawienia obrazu na rekomendowane, znalezione na jakiejś zagranicznej stronie, ale problem dalej występuje. Nie wiem czy taka "natura" tego TV, czy da się to jakoś jeszcze ustawić? Z góry dziękuję :)
 

Pawelook

New member
Napisz do Kiki-ego na priv podeśle ustawienia . Wcześniej musisz wpłacić mały datek na forum. U mnie pomogło szału nie ma ale jest lepiej .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Pawelook

New member
Hej Kiki tak z czystej ciekawości czy ten tv da radę wyświetlić właściwa paletę barw przy hdr?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lazaq

New member
Zainstalowałem najnowszy soft i w końcu IPTV ruszyło i nie zawiesza tv. Niestety jest jeszcze problem z usuwaniem przeplotu. Streamując kanały z SAT (strumidnie TS) w 1080i soft nie radzi sobie z usuwaniem przeplotu. Szczególnie to widać podczas transmisji meczów. Może ktoś poteierdzić u siebie ten problem z przeplotem?


Jaką wersję instalowałeś? I skąd pobierałeś?
 

KolejowyGłos

New member
Nie korzystam z IPTV 4k, ale 1080 do Polsatów Sport Premium już jak najbardziej.
Rozumiem, że skończyło się na tym, że pomimo zachwalania Androida, to i tak podzespoły tego TV nie uciągną Full HD i pomimo wieeeelu softów, nadal występują zacinki?
Dla mnie to tak, jakby ktoś wrzucił budżetowy układ/procek/chipa a jednocześnie chciał wepchnąć możliwości Androida i wyszło to samo, co przy kupnie najtańszych smartfonów opartych o ten system - że za chwilę mamy lagi i kupujemy drugi raz, zamiast jednego a porządnie.
Dobrze rozumuję, czy coś uległo zmianie? 640-tka jeszcze rokuje?
 

tranzystor82

New member
Nie korzystam z IPTV 4k, ale 1080 do Polsatów Sport Premium już jak najbardziej.
Rozumiem, że skończyło się na tym, że pomimo zachwalania Androida, to i tak podzespoły tego TV nie uciągną Full HD i pomimo wieeeelu softów, nadal występują zacinki?
Dla mnie to tak, jakby ktoś wrzucił budżetowy układ/procek/chipa a jednocześnie chciał wepchnąć możliwości Androida i wyszło to samo, co przy kupnie najtańszych smartfonów opartych o ten system - że za chwilę mamy lagi i kupujemy drugi raz, zamiast jednego a porządnie.
Dobrze rozumuję, czy coś uległo zmianie? 640-tka jeszcze rokuje?


Może na XDA Dev coś się pojawi z modyfikacja zegara procesora to by znacznie poprawiło wydajność ogólną bo sam w sobie tv jak na budżetówkę nie jest zły


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

firefl

Active member
Bez reklam
@tranzystor82 poczytaj regulamin, netykietę.
Nie cytuje się postów, szczególnie gdy odpowiadasz po poprzedniku.

Procesor nigdy nie jest zbytnio obciążony. Ma wystarczającą wydajność.
 

tranzystor82

New member
@tranzystor82 poczytaj regulamin, netykietę.
Nie cytuje się postów, szczególnie gdy odpowiadasz po poprzedniku.

Procesor nigdy nie jest zbytnio obciążony. Ma wystarczającą wydajność.


A skąd przeświadczenie o nieobciążony procesorze wystarczy ze na materiale 4K wywalasz menu obrazu a później dodatkowe menu główne wówczas masz widoczny spadek fps

Już nie mówię o fakcie ze można zobaczyć obciążenie za pomocą aplikacji 3cich [emoji6]

Tu ewidentne Qx1,2GHz nie ogarnia tematu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Pradek

New member
TCL 55ep640

Witajcie jestem tu nowy i posiadam telewizor tcl 55ep640. Oglądanie na netflixie wygląd spoko ale przez port Ci już programy są słabej jakości. Poczytałem trochę o tej kalibracji i nowym sofcie. Poradzicie krok po kroku jak to zrobić i skąd pobrać ten soft? Help 😆
 
Do góry