TCL EP640 Ultra HD LED TV, cztery modele HDR10 i Android 9.0

unky

Member

Czyli problemu IPTV z EP640 już nie ma bo pozamykali servery? A może jedna niektórzy potrzebują IPTV żeby puścić sobie stream z Enigmy z drugiego pokoju? Tutaj też to nie działa w EP640 a miało działać licząc od września 2019 po drugim update softu. Ja tylko ponto kupiłem EP640 żeby działał mi stream z drugiego pokoju - tak jak działał na poprzednim modelu TCL a do dzisiaj to nie działa. Kompletna klapa tego modelu i przez 10 miesięcy obiecanki-cacanki że już za chwilę już za momencik będzie działać....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Softy dotyczyć mogą różnych rynków i różnych krajów.
A to może być inna bajka...
 

Aceofbase

New member
Czołem,

Jakiś czas temu mój EP640 zainstalował sobie OTA update do 321 przesiadając się z natywnego dla mnie 179. Żadnych resetów nie robiłem, z tego co rozumiałem przy OTA nie trzeba.

Wszystko wydawało się cacy, system szybciej śmiga, w końcu nie ma problemów z szalejącą jasnością.

Wczoraj jednak odkryłem, że przy materiałach HDR (na razie tylko na NETFLIXie to testowałem) kontrasty dostają pierdzielca kompletnie - na zmianę są wyblakłe albo przepalone. Problem jest tylko przy HDRach, materiały HD, SD bez problemu.

We wcześniejszych postach wyczytałem, że inni forumowicze też mieli ten problem ale nie doczytałem się nt. jakiegoś rozwiązania. Upgrade do nowszego, downgrade do starszego softu, coś innego?

PS: Wszystkie ulepszacze mam powyłączane rzecz jasna - micro dimmingi, rozszerzania czerni, dynamiczne kontrasty i inne takie. Efekt jest taki sam albo przynajmniej bardzo podobny przy wszystkich presetach obrazu jak i przy trybie gier.
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Jak doczytałes to zrób zgodnie z rekomendacjami. Po co pytania? Czy zakładasz, że ktoś kłamał lub celowo wprowadzał w błąd?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Aceofbase

New member
Nie przeczytałem żadnych rekomendacji stąd też moje pytanie o nie, co jasno i w sposób wydaję mi się oczywisty zawarłem w swoim poście.
 

firefl

Active member
Bez reklam
To może wyjasnie... Producent w nieco dziwny sposób udostępnia kolejne wersje softu. Linki są na forum. Nie ma change log. Opinie użytkowników są czasami wręcz sprzeczne. Jak chcesz to spróbuj zainstalować starsze lub nowsze wersje i przekonaj się czy jest lepiej.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Aceofbase

New member
Zarówno o schemacie zamieszczania dwudziestu softów w tygodniu przez TCLa wiem, tak samo o braku jakichkolwiek notek tak samo. Linki też posiadam, ale dziękuję za odpowiedź.

Napisałem w związku z tym, że widzę że niektórzy inni użytkownicy również natknęli się na ten dokładnie sam problem natomiast nie doczytałem czy sobie z nim poradzili czy nie. Jeżeli tak, to zapytałem w celu zasięgnięcia ich wiedzy, w końcu forum służy wymianie doświadczeń i informacji.

Lepiej korzystać ze sprawdzonego przez kogoś już rozwiązania niż na ślepo instalować nowszy i starszy soft, wymyślając na nowo koło.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Problem to brak sprawdzonego rozwiązania. Nikomu się nie chce próbować tak jak i Tobie... A jak może ktoś coś popróbował to nie dzieli się na forum.
 

tranzystor82

New member
Problem to brak sprawdzonego rozwiązania. Nikomu się nie chce próbować tak jak i Tobie... A jak może ktoś coś popróbował to nie dzieli się na forum.
Nic nie zrobisz, tv spoko i budżetowy ale niestety ktoś dał ciała i wsadził tam mega lowend-owy procesor i stąd ogólne problemy serii

Z ciekawości poniżej masz zrzuty z Kodiego który w zakładce podsumowania przy pierwszym uruchomieniu robi test wydajności bogomips


13fe3dac221aaa6d5e72b89b6dbfc0cc.jpg



Na górze firestick na MTK v7 -2590 vs realtek rtd2850 v7 -54

Także nie ma co drążyć nie dosypiesz [emoji12]

Wysłane z mojego Pixel 3 XL przy użyciu Tapatalka
 

tranzystor82

New member
Macie tv po. Kablu padpiete do neta czy może wifi?,

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja po wifi jadę ale nie mam kolizji kanałów z sąsiadami na 2,4 ustawiłem sobie 13 i mam spokój bo rutery w przypadku auto osadzają 1,5,7,10

Transfer jest ok więc renderowanie z twonky po sieci lub stremowanie nie daje problemów tu ewidentnie brak mocy widać to w apce YT gdzie po przełączeniu w 4K menu aplikacji zamiera [emoji16]

Wysłane z mojego Pixel 3 XL przy użyciu Tapatalka
 

tranzystor82

New member
BogoMips nie jest miarodajne. Gdyby nawet było, to tv na RTD2850 nie miałby prawa właściwie funkcjonować. Albo ten pierwszy obsługiwałby 8K bez zająknięcia...
Źle to rozpatrujesz bogomips to wynik w oparciu o przeliczenie zmiennoprzecinkowe wyklucza wsparcie GPU oraz instrukcję akceleracji h254,256,VP9 więc o 8k nie ma mowy

Aplikacje jak i sam android działa właśnie na podstawie arm bez przetwarzania wyżej wymienionego dopiero podczas załadowania materiału odpala się akceleracja sprzętowa

Nawet jak spojrzysz sobie w opcjach programisty i oznaczysz wymuszenie rysowania w 2d prZez GPU to zobaczysz że trochę interface użytkownika przyspieszy .... Ale wynika to z tego oczyma mowa od początku brak mocy obliczeniowej

Wysłane z mojego Pixel 3 XL przy użyciu Tapatalka
 

tranzystor82

New member
Panowie potrzebuje info czy gdybyście mogli ten model zwrócić to na dzień dziejący byście to zrobili .

Wcześniej skusiłem się na c715 ale zwróciłem bo paski były na matrycy
Natomiast niedawno 55’ dorwałem za 1450zl i obecnie trochę dylemat mam bo z jednej strony jak to chodzi to wszyscy wiemy a z drugiej cena i możliwości są jednak ok
W dodatku okazuje się ze producent wprowadza nas trochę w błąd bo pisze ze tv nie wspiera sieci na paśmie 5GHz co jest nieprawda bo ma układ mtk7668 czyli Bluetooth 5.0 oraz wifi dwu zakresowe

Zwracać czy nie zwracać ???


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry