TCL EP640 Ultra HD LED TV, cztery modele HDR10 i Android 9.0

Karol1976

Active member
Bez reklam
To zależy od ciebie ? Jak dla ciebie on się sprawuję ? i jaką masz ocenę o nim , Jednemu pasuje to i tamto ale drugiemu może nie podobać się to i tamto ...
 

tranzystor82

New member
Plusy
-cena
-jakość wykonania i design wraz z ergonomia - ilość portów
-matryca jest ok widać lekkie prześwietlenia wzdłuż ramek ale jest to budżetówka wiec idealnej czerni nie będzie
- dobre czasy reakcji przy połączeniu z konsola podobnie z obrazem poprawne wsparcie hdr10
- kartka wifi MTK dwuzakresowa oraz Bluetooth 5 - MTK 7668 Max bitrate 866Mbit/s


Minusy
-powolna praca androida
-przycinanie się materiału 4k przy użyciu kodeka VP9
-materiał 1080p podczas oglądania w kodi także sprawia wrażenie „braku płynności” pomimo wymuszenia sprzętowego rysowania 2D w opcjach programisty


To chyba tyle podsumowania


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

fabiotel

New member
Video Setting for better quality in serie EP640

Hi I'm looking for video settings for a Thomson 50UE6400 alias TCL 50EP640 relese of firmware 3.63.

Many Thanks for all your support about this product

Regards.

Fabio


my email :

fabiotel@libero.it
 

azarado

New member
Witam, potrzebuje małej pomocy.
Jaki jest najnowszy dostępny soft dla 43EP640 i skąd można pobrać?
Na stronie TCL znalazlem softy do EP645 czy bedzie pasować? Ewentualnie czy od innych modeli pasują np z serii EP660 EP680?
Aktualny soft zaktualizowany jakis czas temu automatycznie:
V8-R851T02-LF1V321.014450
Zauwazylem, dziwny bug, a mianowicie ogladajac cos w kodi, zmiana ustawien obrazu np trybu czy wlaczenie trybu RGB z pojedynczym kolorem nie daje zadnych zmian. YT czy inne apki reaguja na zmiany ustawien, wydaje mi sie, ze na starym sofcie moglem zmieniac ustawienia obrazu w kodi.
Z góry dzięki!


Edit: Znalazlem nowszy, testuje
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
soft jest wspólny dla wszystkich modeli android TCL 2019 -2020.
Szukaj linków na forum.
Zapoznaj się z regulaminem - przeszukaj forum a dopiero jak nie ma odpowiedzi pytaj.
 

tranzystor82

New member
Witam, potrzebuje małej pomocy.
Jaki jest najnowszy dostępny soft dla 43EP640 i skąd można pobrać?
Na stronie TCL znalazlem softy do EP645 czy bedzie pasować? Ewentualnie czy od innych modeli pasują np z serii EP660 EP680?
Aktualny soft zaktualizowany jakis czas temu automatycznie:
V8-R851T02-LF1V321.014450
Zauwazylem, dziwny bug, a mianowicie ogladajac cos w kodi, zmiana ustawien obrazu np trybu czy wlaczenie trybu RGB z pojedynczym kolorem nie daje zadnych zmian. YT czy inne apki reaguja na zmiany ustawien, wydaje mi sie, ze na starym sofcie moglem zmieniac ustawienia obrazu w kodi.
Z góry dzięki!


Edit: Znalazlem nowszy, testuje


Widzę TCL żyje swoim życiem albo update wycofali bo mam v8-r851t02-lf1v252.011680 i nie ma monitu o nowszej wersji [emoji23]


I w nim także regulacja nie ma wpływu na Kodi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

azarado

New member
soft jest wspólny dla wszystkich modeli android TCL 2019 -2020.
Szukaj linków na forum.
Zapoznaj się z regulaminem - przeszukaj forum a dopiero jak nie ma odpowiedzi pytaj.


Przegladalem ten temat i temat o serii 680 szukalem na pda i xda ale linki nieaktualne - brazylijskie rosyjskie itd... 99% linkow martwa. Dopiero na wykopie zauwazyłem, ze maja wspolny chipset i jak zaczalem pobierac paczki wyszlo, ze to jest to samo.



@tranzystor82
Na stronie TCL polska jest soft RT51_Android_P_V363, wydaje mi sie ze to wina kodi/aplikacji bo inne apki daja reaguja na regulacje. Probowales moze XMBC albo innego fork'a kodi?
 

tranzystor82

New member
Azarado


Dzięki faktycznie są publikacje na stronie polskiej
W sumie poza szybszym startem YT oraz wyglądem menu nic się nie zmieniło polecam
Włączyć opcje programisty i zaznaczyć wymuszenie sprzętowego 2D wówczas pulpit renderuje gpu i trochę mnie procka obciąża i płynniej chodzi


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

azarado

New member
Nie ma problemu. U mnie dalej nie mogę zmienić ustawień obrazu w menu Androida w przegladarce czy kodi, nawet kiedy wybiore jakis kolor z trybu RGB to nie reaguje, tylko i wylacznie moge zmienic jasnosc. Jestem prawie pewien, ze na stockowym sofcie kiedy ustawienia wyskakiwaly z lewej strony, dzialalo to duzo lepiej, gdzie moge znalezc wczesniejszy soft? Jak zrobilem reset z menu to wyczyscilo mi wszystko ale soft zostal najnowszy, istnieje jakis reset ktory przywroci soft z 'pudelka'? Dzieki!
 

firefl

Active member
Bez reklam
Reset -nie. Soft został nadpisany.
Mozesz wgrać to co miales fabrycznie jeśli znasz numer i znajdziesz źródło.

Dlaczego soft fabryczny nazywasz stockowym? Co to za stock z softami?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

azarado

New member
Reset -nie. Soft został nadpisany.
Mozesz wgrać to co miales fabrycznie jeśli znasz numer i znajdziesz źródło.

Dlaczego soft fabryczny nazywasz stockowym? Co to za stock z softami?

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Wybacz, uzylem zle nazwy stock w tym przypadku :oops:, niestety nie pamietam numeru. Czy to normalne, ze nie moza zmienic ustawien obrazu, na ekranie glownym? Wiem, ze od ktorejs aktualizacji, menu przeskoczylo na prawa strone i wtedy zaczely sie cyrki z kolorami.
 

firefl

Active member
Bez reklam
przy takim opisie wymagań jakie podałeś to kup cokolwiek.
Żadne z opisanych wymagań nie będzie niespełnione a cenę sam sprawdzisz.

Nikt nie wie czego oczekujesz od telewizora. Zapoznaj się z regulaminem. Takie pytania w innym dziale i dodakowo wypełnienie ankiety.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Podaj proszę jakie masz potrzeby i oczekiwania?
Będzie łatwiej doradzić, a tak możemy tylko strzelać.
 

saviola10

New member
Panowie czy jest szansa aby na ep640 działał poprawnie HDMI-CEC?
TV podpięte pod tuner zgemma. Pilot z zgemmy włacza TV+tuner bezproblemowo, ale niestety wyłącza tylko zgemme. TV muszę wyłączać każdorazowo pilotem z TCL-a.
TV z softem v317.

Z góry dzięki za pomoc
 
Do góry