TCL EP640 Ultra HD LED TV, cztery modele HDR10 i Android 9.0

Yarp

New member
Cześć
Na całym forum fraza "50UE6400" (model Thomsona) występuje tylko w tym wątku i pojawia się tu dwa razy jako pytanie.
Czy można się dowiedzieć czegoś o tym telewizorze? 50 cali 4K za 1300 złotych (taka jest obecnie cena na kilku promocjach) robi wrażenie.
Telewizor ma być dla starszej osoby więc gra idzie o budżet i wielkość a nie o jakieś mega zaawansowane funkcje czy topową jakość...

Z góry dzięki za wszelką pomoc
Y.
 

Pawelook

New member
Thomson UE 6400 to to samo co tcl ep640. Mam wersje 65 cali kupiona okazyjnie po tygodniach ustawień obrazu jest ok. Do oglądania generalnie na wprost


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

tranzystor82

New member
Cześć ma ktoś z was lub dysponuje linkiem do sorry 363? Moim zdaniem był lepszy względem obecnego wystawionego na stronie TCL niestety przez głupotę usunąłem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

firefl

Active member
Bez reklam
Daj trochę więcej szczegółów
- co jest źródłem sygnału
- czy możesz zmienić ustawienia by zredukować efekt.

Na szybko obstawiam, że coś przesterowałeś w ustawieniach
 

lukste

New member
Daj trochę więcej szczegółów
- co jest źródłem sygnału
- czy możesz zmienić ustawienia by zredukować efekt.

Na szybko obstawiam, że coś przesterowałeś w ustawieniach




-Canal+
-Próbowałem już chyba wszystkiego i za każdym razem jest podobnie. Najbardziej widoczne to jest przy kolorach białym i czerwonym. Szczególnie jeśli jest program ze studia dobrze oświetlonego, albo pokazuje śnieg.
Są sceny, które mają obraz żyleta ,a za chwile jest takie coś...
 

firefl

Active member
Bez reklam
opisz konfigurację dokładnie
canal+ może być z netu, z satelity przez wewnętrzny tuner albo zewnętrzny
i pewnie jeszcze przez piraty...
 

lukste

New member
Tak.
Ale tylko na niektórych kanałach(hd też) i niektóre programy.
Zdarza się ,że np program ma takie kwiatki,a reklama jest czyściutka.
Netflix,youtube czy filmy z odtwarzania nie mają takich problemów i obraz jest żyleta.
 

Pawelook

New member
Inne modele tcl tez maja problemy z dekoderami z nc +. Ludzie oddają tv i zamieniają na inne . Tu chyba nic nie poradzi .


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lukste

New member
"miodzio"...
Ja już nie mogę wymienić.Po zakupie wyjechałem i minęło już ponad 14 dni.
Możliwa jest np jakaś aktualizacja oprogramowania dekodera cyfry,czy to już raczej nierozwiązywalny problem?
 

firefl

Active member
Bez reklam
dekodery canal+ błędnie podają informację, że sygnał jest HDR. Wymienić dekoder. Są informacje w innych wątkach na forum - poszukaj

Negocjuj ze sprzedawcą dekodera.

Kurcze, czy nie da się podać kompletu informacji w jednym poście jak pytam o szczegóły?
Sprawa była powtarzalna a zmuszasz do zgadywania.
 

nedved94

New member
Cześć wszystkim, przejrzałem cały wątek, ale nie było tutaj podobnego problemu. Mam tcl 65ep640 (niestety) i jedyne do czego ma mi służyć to netflix etc. Jednak część z seriali/filmów działa normalnie, a część zawiesza się po pierwszych kilkunastu sekundach i TV uruchamia się ponownie. Czy spotkaliście się z czymś takim? Jest jakieś rozwiązanie tego problemu? Przesyłanie przez wifi, w ustawieniach nic nie mieszałem oprócz jasności. Ręce opadają

Edit: soft najnowszy ze strony tcl
 
Ostatnia edycja:
Do góry