TCL 65P815 - Oprogramowanie, ustawienia obrazu

krzys1540

New member
Mi osobiście nie pomogło. Ani kombinacja cyferek wraz z przyciskiem menu ani z przyciskiem „hamburgera”. Po update sprawdzałem od razu jakie mam numery i są te które powinny być wiec raczej zmiana tu nic w moim przypadku nie da. Robiłem aktualizacje a 83 do 191 i nawet do tej najnowszej wersji androida 11 z posta. Na każdej z nich miałem czarny ekran po twardym wyłączeniu urządzenia i na każdym z nich ten kod nie działał. Powrót do pierwotnie zainstalowanego 83 naprawił problem z czarnym ekranem. Czyli czas zmarnowany a ja w miejscu jak byłem. Ciekawi mnie kiedy wyjdzie ten update i czy on będzie ok czy tez będzie to taki badziew
 

Aliens

New member
Mi osobiście nie pomogło. Ani kombinacja cyferek wraz z przyciskiem menu ani z przyciskiem „hamburgera”. Po update sprawdzałem od razu jakie mam numery i są te które powinny być wiec raczej zmiana tu nic w moim przypadku nie da. Robiłem aktualizacje a 83 do 191 i nawet do tej najnowszej wersji androida 11 z posta. Na każdej z nich miałem czarny ekran po twardym wyłączeniu urządzenia i na każdym z nich ten kod nie działał. Powrót do pierwotnie zainstalowanego 83 naprawił problem z czarnym ekranem. Czyli czas zmarnowany a ja w miejscu jak byłem. Ciekawi mnie kiedy wyjdzie ten update i czy on będzie ok czy tez będzie to taki badziew
to co koles pisał zeby wpisac ID i po problemie?? widac ze to nic nie daje.. Aby wgrać ID Projektu wciskamy (nawet na czarnym ekranie tak jak pisałem wyżej): 062598+MENU+XXX gdzie xxx to właśnie nr projektu w moim przypadku to 283 (65P815) po czy nastąpi restart i obraz się pojawi
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
TCL 65P815 - Oprogramowanie, ustawienia obrazu-img_20211206_154920.jpg
 
Ostatnia edycja:

krzys1540

New member
to co koles pisał zeby wpisac ID i po problemie?? widac ze to nic nie daje.. Aby wgrać ID Projektu wciskamy (nawet na czarnym ekranie tak jak pisałem wyżej): 062598+MENU+XXX gdzie xxx to właśnie nr projektu w moim przypadku to 283 (65P815) po czy nastąpi restart i obraz się pojawi
Miniaturka załącznika (kliknij aby powiększyć)
TCL 65P815 - Oprogramowanie, ustawienia obrazu-img_20211206_154920.jpg

Nie wiem jak jest w innych przypadkach, ciężko mi ocenić chodź czuje Że pewnie u większości będzie to samo co u mnie. Pisałem do TCL i nie dostałem odpowiedzi co to, chcą filmik co się dzieje natomiast ja już nie będę tego robił bo się nawalczyłem z tym i juz mam dość. Zapytałem również o nowe oprogramowanie o którym tu pisaliście i dostałem odpowiedz że oprogramowanie jest przygotowane i wkrótce powinno się pojawić na ich stronie do pobrania, natomiast nie są w stanie wskazać daty. Dziwi mnie że inne firmy potrafią zrobić aktualizacje przez internet a my użytkownicy TCL musimy szukać oprogramowania, przygotować pendrive i na koniec po instalacji jeszcze mieć stres czy uda się postawić telewizor aby obraz ponownie działał bo to również wiąże się z poszukiwaniami poprzedniego oprogramowania i procedury która również trzeba szukać w internecie jak ja zrobić. Ciekawi mnie jakiej procedury używali użytkownicy aktualnie nowszych wersji oprogramowania ze im to jakos śmiga. Może ktoś komu udało się zrobić poprawnie update podzieli się wiedza ? Jeśli była by sprawdzona metoda na poprawna aktualizacje napewno spróbował bym jej również i podzielił się informacja czy to działa :D
 

Aliens

New member
na stronie TCL jest soft V191 i update robi sie po przez Update local z poziomu menu i działa to normalnie.. a co do aktualizacji online to tez zapytałęm na mesengerze TCL dlaczego nie mozna aktualizowac z sieci bezposrednio.. Gosc odpowiedział mi ze smiac mi sie chiało, powiedział ze online wychodzi pozniej niz na stronie...porazka... to mowie do niego jak pozniej skoro ostani sobt jest juz bardzo dłlugoto dlaczego niema online??? i tyle sie dowiedziałlem.
 

krzys1540

New member
A działa ci normalnie 191 ? Mi po aktualizacji z 83 do 191 tez wbija czarny ekran po wyłączeniu zasilania. Czy robiłeś jakos inaczej aktualizacje ? Czy po prostu pobierałeś i instalowałeś przez menu? Ja pobrałem i zainstalowałem z menu. Z jakiej wersji robiłeś update ? Bo może to trzeba jakos stopniowo ? Właśnie to jest śmieszne z tymi aktualizacjami, ja miałem v83 i mi żaden update nie wyskakiwał a mamy już wersje stabilna v191 wiec tak trochę czasu już minęło hehe
 

Aliens

New member
A działa ci normalnie 191 ? Mi po aktualizacji z 83 do 191 tez wbija czarny ekran po wyłączeniu zasilania. Czy robiłeś jakos inaczej aktualizacje ? Czy po prostu pobierałeś i instalowałeś przez menu? Ja pobrałem i zainstalowałem z menu. Z jakiej wersji robiłeś update ? Bo może to trzeba jakos stopniowo ? Właśnie to jest śmieszne z tymi aktualizacjami, ja miałem v83 i mi żaden update nie wyskakiwał a mamy już wersje stabilna v191 wiec tak trochę czasu już minęło hehe

z V83 do V191 robiłem i smiga spoko ale pewnego niedzielnego ranka odpalam TV i co widze ?? ciemnosc tylko głlos .. i dlategoteraz nie spiesze sie zeby cos ładowac.. czekam czy cos wyjdzie faktycznie.. Zgłaszałem na FB do TCL ze takie jaja sie dzieja to odpisał ze jak to bedzie sie działo na nowym sofcie ktory ma sie ukazac to mam zgłosic do serwisu i nagrac co sie dzieje.. Aktualizowałem z poziomu menu ..
 
tak, bo wszystko zostaje. Tyle osób z problemem, a rozwiązania nadal nie ma. Chińskie gówno, za porządna markę się płaci. W samsungu nigdy z niczym problemu, a tutaj. Nawet support nie potrafi pomóc
 

krzys1540

New member
Ja czuje ze oni w nowym stabilnym androidzie 11 tez tego nie naprawią. Skoro stabilne 191 oraz beta 11 u mnie skutkowały tym czarnym ekranem po odłączenia od prądu lub twardym wyłączeniu. Ja osobiście od razu sprawdzałem po aktualizacji twarde wyłączenie bo wiadomo ze czasem może się zdążyć chwila przerwy z prądem i potem stawianie go na nowo .. bez sensu. Trafi po aktualizacje wysyłać go do serwisu haha
 
myślę, żę możęmy ich tylko atakować zgłoszeniami i zapytaniami może gdzieśtam przekażą wyżej te zgłoszenia do twórcó FW żeby zostało to uwzględnione
 
no tą kombinacją z pilota co wcześniej wysyallem instrukcje i wbic ten drugi kod 303 chyba czy jakos tak. Dzis pisałem z TCLem obiecali ze przy aktulziacji nastepnej poprawki zostaną uwzględnione



TCL Electronics
Dział techniczny został poinformowany o tej sytuacji i na chwilę obecną czekamy na udostępnienie aktualizacji, która rozwiąże ten problem
Wysłano
Czy aby na pewno zostanie poprawka zawarta?
Wysłano
Nawet wersja beta androida 11 powoduje, że nadal ekran po updacie jest czarny
TCL Electronics
TCL Electronics
Według informacji, które otzrymaliśmy z działu technicznego będzie ona zawarta
 

Aliens

New member
no tą kombinacją z pilota co wcześniej wysyallem instrukcje i wbic ten drugi kod 303 chyba czy jakos tak. Dzis pisałem z TCLem obiecali ze przy aktulziacji nastepnej poprawki zostaną uwzględnione

Ja na FB na mesenger napisałem to tez twierdzili ze ma wyjsc nowe.. dlatego nie kombinuje i czekam do konca roku..
 

krzys1540

New member
W moim przypadku na v83 często zdarza mi się ze jak zostawię tv na Np. Apce cda to po włączeniu tv słyszę dźwięki z jakiegoś kanału z satelity. Mogę wchodzić w jakieś aplikacje inne itd. i dalej słychać dźwięk z satelity. Pomaga jedynie wejście w tv i wyjście. Śmieszna sytuacja, chyba jakieś niedociągnięcie z praca z modułem CI.
Odnośnie wpisania innego kodu identyfikatora projektu to również próbowałem wpisywać i to tez nic nie pomagało hehe. Mówię sobie ze spróbuje inny kod i może potem znów wpisze swój żeby coś się odświeżyło ale to tez mi nie pomagało. Nie wiem jak w waszych przypadkach, w moim to na pewno nie działa
 

Aliens

New member
W moim przypadku na v83 często zdarza mi się ze jak zostawię tv na Np. Apce cda to po włączeniu tv słyszę dźwięki z jakiegoś kanału z satelity. Mogę wchodzić w jakieś aplikacje inne itd. i dalej słychać dźwięk z satelity. Pomaga jedynie wejście w tv i wyjście. Śmieszna sytuacja, chyba jakieś niedociągnięcie z praca z modułem CI.
Odnośnie wpisania innego kodu identyfikatora projektu to również próbowałem wpisywać i to tez nic nie pomagało hehe. Mówię sobie ze spróbuje inny kod i może potem znów wpisze swój żeby coś się odświeżyło ale to tez mi nie pomagało. Nie wiem jak w waszych przypadkach, w moim to na pewno nie działa
kodu jeszcze nie testowałem bo nic nie wgrywałem... ale wszystko przedemną pewnie..
 
Do góry