TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

andwid

New member
Nie wiem co jest z tym forum nie tak, ale 2 duże wątki dotyczące serii EP680, w których wymienialiśmy doświadczenia i uwagi zostały zamknięte przez moderatora, bez podania przyczyny. Na moje pytania odnośnie tego stanu rzeczy, admin nie odpowiada.... Olewka całkowita!

W związku z tym nowy watek, gdzie wymieniamy info o kolejnych odsłonach firmware...

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka

Faktycznie. Na tym forum nie ma konkretnej wymiany doświadczeń, bo post jest usuwany i stały zwrot niejakiego "kiki": "Napisz proszę na PW dostaniesz kontakt", po czym w wiadomości dostajesz informację żeby się zalogować w klubie (czytaj ZAPŁAĆ) i wtedy wysyłają na e-mail całą wiedzę jak np. skalibrować telewizor!!! To tak jakby lekarz badał i osłuchiwał Cię przez telefon. Szkoda tylko naiwnych.
Fora powinny służyć do bezpłatnej wymiany informacji!!!

Ciekawe jak długo ten krytyczny post będzie widoczny? Pewnie zostanę całkowicie usunięty, bo krytyki boją się tylko "malutcy ludzie".
 
Ostatnia edycja:

Coolek33

Member
Wszystkie resety robię i te niektóre bugi jak były tak są. Tak jak inni tu piszą, że nie u każdego ale problem występuje.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 

Yahoou77

Member
Nie wiem o co chodzi z tym klatkowaniem na Netflix uhd... Mam soft v606 zainstalowany przez OTA na (chyba) v278 i bez żadnych resetów nic mi nie klatkuje na Netflix i PrimeVideo, a sporo oglądam. Sądzę, że to jednostkowe problemy z wybranymi egzemplarzami.
/Dotyczy 65EP680/

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

coobah

Member
Bez reklam
@Yahoou77, chodzi o to, że po odpaleniu filmu na Netflixie i odtwarzaniu go bez pauzowania minimum 20 minut, zauważam po tym czasie takie "mikro-przycięcia" obrazu.
Pomaga na to chwilowa pauza filmu, a potem znów mam 20 minut spokoju.
 

Yahoou77

Member
Rozumiem, dużo oglądam Netflixa i Prime i nie obserwuję żadnych przycięć. No chyba, że są one tak bardzo mikro, że moje oko ich nie dostrzega ;)
A tak poważnie, to jestem wyczulony na punkcie płynności i jakości obrazu i gdybym zaobserwował jakiekolwiek lagi to już bym wracał na poprzedni soft.

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka
 

maciekmm

Member
Przyciecia rowniez wystepuja przy przeslaniu wideo przez opcje cast w aplikacjach HBO Go czy C+ online. Jesli uruchomimy taka aplikacje na telefonie i zdecydujemy sie ogladac jakis film na tv uzywajac opcji cast to obraz bedzie sie cial.



Jezeli uruchomimy aplikacje HBO czy tez C+ bezposrednio na telewizorze to przeciecia nie wystepuja...
 

pawel_71

New member
@pablik1 - mam to samo. Ale nic nie aktualizowalem. Od kilku tygodni mam v395 i nagle zauwazylem, ze znikla ikonka tarczy a w jej miejsce pojawilo sie "Centrum uzytkownika" z kontem TCL. Zakladam, ze cos moglem zmienic w konfiguracji ale nie mam pomyslu co, bo juz wszystko przejrzalem.


Co do przyciec na Netflixie to piszcie jaki model, jaki fw i dokladnie jaki film na Netflixie.
 
Ostatnia edycja:

d00lar

Member
@kiki a nie możesz tego kolegi poprosić żeby uczestniczył też życiu forum ? pewnie by wolał niz takie męczenie dupy copochwila przez kogoś innego a co drugi dzień widzę twoje 'napisz pw dostaniesz kontakt'
nic mi do tego wiadomo twoje forum ale IMHO takie cos powinno być zabronione na forum bo to koliduje z IDEĄ forum. Fora są po to że jak jednemu cos ktoś pomoże to drugi potem z tym samym problemem też to znajdzie
pomocy pw nikt już nie znajdzie... no chyba że o to chodzi. ?
tak tylko na szybko sprawdzając w szukajce napisałeś tak w co najmniej 250x w ciągu ostatnich 6mc ...
pzdr
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
każdy kto chce to pomaga i jego własną decyzją jest metoda pomagania.
Lepiej tak niż wcale!

Ja to bym bardziej apelował by Ci co uzyskają pomoc od Marka opisali metodę na forum. Niestety to prawie się nie zdaża.
@Kiki, może uzupełnisz zachętę PW prośbą by po poszukujący pomocy opisał metodę zalecaną przez Marka na forum później?
 

coobah

Member
Bez reklam
Ja to odnoszę wrażenie, że osoby które dostały na słynne PW kontakt do Marka pozostają z nierozwiązanym problemem.
Gdyby było inaczej każdy by się pochwalił, że wreszcie TV gra mu tak jak powinien.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ja odnoszę odmienne wrażenie. Choćby z powodu ludzkiej skłonności do narzekania gdy problem jest nierozwiązany w odróżnieniu do ciągłego narzekania gdy dalej nie działa.
Kojarzę co najmniej 2 przypadki gdy dopiero po moim dopytaniu osoba, która uzyskała wsparcie ujawniła rozwiązanie. Np. lista canal plus na androidach z mediatek...
 

d00lar

Member
@Kiki, może uzupełnisz zachętę PW prośbą by po poszukujący pomocy opisał metodę zalecaną przez Marka na forum później?

świetny pomysł @kiki pomyśl o tym ile by to odciążyło tego kolegę jeśli na forum być nie chce
jak sie nie da inaczej to kontakt pw ale potem obowiązek opisania rozwiązania na forum albo nigdy więcej nie proś o pomoc.
 

andyd970

Member
Ja to odnoszę wrażenie, że osoby które dostały na słynne PW kontakt do Marka pozostają z nierozwiązanym problemem.
Gdyby było inaczej każdy by się pochwalił, że wreszcie TV gra mu tak jak powinien.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka[/QUOTE

Też mam takie zdanie jak ty , to napisz na PW doMarka to już nawet zaczyna mnie śmieszyć jakoś nie widzę żadnych wpisów od forumowiczów z rozwiązanymi problemami po PW do Pana Marka.
 

andyd970

Member
Ze swojej strony dodam na przykład że problem z opcja wyraźny ruch LED i po jej aktywacja migotaniem ekranu można rozwiązać , wystarczy po włączeniu wrócić do panelu regulacji jasności i tam ustawic na 100% i jest ok , chociaz i tak za każdym razem po przełączeniu na inny program trzeba od nowa to jasność ustawiać bo tv nie pamięta tego ustawienia ale do tego doszedłem sam bez słynnego napisz na PW������
 
Ostatnia edycja:

pawel_71

New member
A czy nie jest wlasnie tak, ze to dostawianie pustej klatki powoduje wlasnie migotanie? Na moj gust przy 50Hz to musi migac, bo dostajemy co 1/50s wlasnie te czarne klatki. To poprawia nieco plynnosc (tzn. nie ma smug), ale powoduje jakby odbicia za poruszajacymi sie obiektami. Jesli sie myle to prosze o wyjasnienie jak ta opcja powinna dzialac.
 
Do góry