TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

Pawisnia

New member
Panowie od jakiegoś czasu jest, tak mi się wydaje błąd w menu. Powinno być "zaawansowane ustawienia dźwięku" a nie wideo. Zdjęcie poniżej.
Tak tylko informacyjnie. Pozdrawiam
9ccaff900523513f7616c6a1195aca10.jpg


Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka
 

maciekmm

Member
Na 395, 606, 609 nie dziala modul cam Cyfrowego Polsatu (nie uwierzytelniania się) a modul tnk hd zawiesza się co 20 sekund. Nie działa również hdmi cec ale to chyba nie działało od początku.
 

ulan

Member
nie wiem jak z modułąmi cam bo ich nie używam, ale cec u mnie działa prawidłowo, a mam dość rozbudowany system (tcl 65x10, nvidia shield, zidoo z9x , amp marantza sr 6010 i dekoder sat vu+ zero na hyperionie oraz player uhd sony ubx-700 i to wszystko ze sobą współpracuje, a tcl rozpoznaje nawet nazwy sprzętu jaki jest podłączony przez ampa.
 

barteksquall

New member
U mnie na 65ep680 od samego początku nie działa soundbar na HDMI ARC. Da się sterować głośnością, ale nie idzie dźwięk. Na v606 jest o tyle poprawa, że czasami soundbar pogra 4-5 sekund po czym następuje cisza. Po optyku na innych ustawieniach niż PCM dźwięk idzie z opóźnieniem w stosunku do obrazu. Ewidentnie coś jest nagrzmocone w sofcie. Żadne resety nie pomagają. Ogólnie telewizorem jestem zawiedziony, nawet jak za tą cenę. Miałem brać Philipsa pus7304, ale dałem się skusić pochwałom w kierunku TCL i stwierdzeniom, że po co przepłacać? Teraz już wiem, że nie chodzi o przepłacanie tylko cenę za bezproblemowość.

Nauczony doświadczeniem ostatnio rodzicom kupiłem Philipsa pus7354 - a więc nie jakaś najwyższa półka. I wiecie co? Tam wszystko działa! Soundbar gra po hdmi arc na dzień dobry, obraz mniej smuży, 4k na yt nie tnie, żadnych opóźnień w dźwięku, a sam android działa płynnie i zauważalnie szybciej niż na moim TCL.
 

maciekmm

Member
Rowniez dalem sie namowic na tcla... Strasznie zaluje swojego wyboru... No coz, czlowiek uczy sie na bledach cale zycie... Nastepnym razem bede omijal te marke szerokim lukiem i nie sluchal glupot jaki to cud techniki za taka cene... W momencie zakupu za 55ec780 dalem 2700... Za niewiele wiecej bylby Soniak...
 

pawel_71

New member
LG tez szpiegowalo. Kazde wcisniecie przycisku rejestrowali i wysylali na swoje serwery. I to mimo wylaczenia tej opcji w menu. Pozniej glupio sie tlumaczyli.
Co do TCL - widzialy galy co braly.
Sam tez troche poczytalem i stwierdzilem, ze zaryzykuje. Zawsze latwiej dolozyc boxa/sticka z lepszym systemem niz wymieniac matryce, a w C715 QLED jest swietnej jakosci. I za niewielkie pieniadze. Bo jak ktos faktycznie za np. 65C715 wydal wiecej niz 3100 to sie raczej nie oplaca.
Dla mnie cena miala znaczenie, bo zakladam, ze za jakis czas znow trzeba bedzie telewizor zmienic. I szkoda wywalic w bloto 3.5-4k skoro mozna tylko 2700-2800, albo i mniej z bonusami od TCL.
Bledow jest cala masa. Ale i TV od Sony za 5k tez ma problemy z samoczynnym wlaczaniem sie, albo zanikami dzwieku przez soundbara. No i babole z 120Hz. Winny jest pewnie glownie Android TV, zbyt skomplikowany do ogarniecia przez firmy produkujace TV. Jakos WebOS czy Tizen potrafi dzialac stabilniej.
 

Matts84

New member
Rowniez dalem sie namowic na tcla... Strasznie zaluje swojego wyboru... No coz, czlowiek uczy sie na bledach cale zycie... Nastepnym razem bede omijal te marke szerokim lukiem i nie sluchal glupot jaki to cud techniki za taka cene... W momencie zakupu za 55ec780 dalem 2700... Za niewiele wiecej bylby Soniak...
Sony za taką kasę to gniot. Do re są po 4 tys. Handluje tym na co dzień. EP680 świetnie się sprawuje
 

Coolek33

Member
Sratata, sorry. Nie u każdego Netflix klatkuje po 25min w UHD. U mnie też tak jest i resety nie pomagają.

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka
 

assquad

New member
u mnie na v609 55ec780 na niektorych bajkach w różnych programach strasznie klatkuje/migocze(telewizja z ABC, Horizon TV, YT nie sprawdzałem bo nie włączam), no i dość często ale to już też było w poprzendich softach, że android jest strasznie osowiały...oczywiście upłynniacze włączone.
 
Do góry