TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

Lichu

New member
Witam,
Mam pytanie posiadam w sypialni 55ec780
Soft to V8-R851T02-LF1V606.017688 a wiec dosc stary ale ostatni jaki byl dostepny poprzez aktualizacje.

Pytanie za 100 pkt
Jaki obecnie soft jest najszybszy i najbardziej sprawny, stabilny bo szlag mnie juz trafia z wiecznym przycinaniem lub szarpaniem na Netflix czy Amazon Yt w 4k !
Po za tym ten soft mega potrafi czasem zamulac gdzie mialem wrazenie ze ten TV jeszcze z rok temu pieknie smigal.

Pozdrawiam
Z softem to Ty jesteś w epoce kamienia łupanego. Od v606 wyszło już przez ostatnie lata kilkadziesiąt wersji. Większość oczywiście nieoficjalnych. Ostatnia oficjalnie dostępna na stronie producenta to v645. Ja natomiast proponuje Ci zainstalować v650, 653 lub 656. Są to jedyne softy na których co jest dla mnie istotne prawidłowo działa rozpoznawanie ścieżek audio jeśli posiadasz zewnętrzne audio po kablu HDMI (rozpoznaje stereo a 5.1). Na każdej następnej wersji jest już kaplica. Materiały 4k itd itp również dziają prawidłowo (mam C815). Jeśli korzystasz tylko z głośników wbudowanych możesz próbować wersję od 701 w górę, to już jest android 11. Jak działa nie wiem, nie korzystałem ze względu na ten dźwięk. Najnowszy v728.
 

mcu

New member
Z softem to Ty jesteś w epoce kamienia łupanego. Od v606 wyszło już przez ostatnie lata kilkadziesiąt wersji. Większość oczywiście nieoficjalnych. Ostatnia oficjalnie dostępna na stronie producenta to v645. Ja natomiast proponuje Ci zainstalować v650, 653 lub 656. Są to jedyne softy na których co jest dla mnie istotne prawidłowo działa rozpoznawanie ścieżek audio jeśli posiadasz zewnętrzne audio po kablu HDMI (rozpoznaje stereo a 5.1). Na każdej następnej wersji jest już kaplica. Materiały 4k itd itp również dziają prawidłowo (mam C815). Jeśli korzystasz tylko z głośników wbudowanych możesz próbować wersję od 701 w górę, to już jest android 11. Jak działa nie wiem, nie korzystałem ze względu na ten dźwięk. Najnowszy v728.

Dzieki za odpowiedz
Tak wiem ze soft jest mocno w plecy ale to tv w sypialni, nie przywiazywalem wiekszej uwagi jak dotad.
Nie uzywam zewnetrznego zrodla audio w tym tv poniewaz mam w salonie Sony 65 pod kinem domowym. Tutaj zreszta jest grajbelka w tym tv wiec w zupelnosci wystarcza.
Sprobuje moze ktorys z polecanych przez Ciebie, moze V656 ?

Wystarczy pobrac z telegrama na pendrive i zrobic lokalna aktualizacje ?
Jakies resety robic ?
 

Lichu

New member
Dzieki za odpowiedz
Tak wiem ze soft jest mocno w plecy ale to tv w sypialni, nie przywiazywalem wiekszej uwagi jak dotad.
Nie uzywam zewnetrznego zrodla audio w tym tv poniewaz mam w salonie Sony 65 pod kinem domowym. Tutaj zreszta jest grajbelka w tym tv wiec w zupelnosci wystarcza.
Sprobuje moze ktorys z polecanych przez Ciebie, moze V656 ?

Wystarczy pobrac z telegrama na pendrive i zrobic lokalna aktualizacje ?
Jakies resety robic ?
Pobierasz plik OTA, pobrany rar wrzucasz na pena, aktualizujesz przez lokalną aktualizacje ( możesz zrobić reset po aktualizacji jeśli zauważysz jakieś problemu w działaniu) lub pobierasz plik IMG, wypakowujesz plik o nazwie update prosto na pena, pen w tv i trzymasz kilka sek przycisk włączania na tyle obudowy, aż wystartuje instalacja. Tym sposobem wygrywasz czysty system. Testowałem kilka dni v728 co ostatnio wyszedł i strasznie muli. Wróciłem do 653 i działa pięknie.
 

mcu

New member
Pobierasz plik OTA, pobrany rar wrzucasz na pena, aktualizujesz przez lokalną aktualizacje ( możesz zrobić reset po aktualizacji jeśli zauważysz jakieś problemu w działaniu) lub pobierasz plik IMG, wypakowujesz plik o nazwie update prosto na pena, pen w tv i trzymasz kilka sek przycisk włączania na tyle obudowy, aż wystartuje instalacja. Tym sposobem wygrywasz czysty system. Testowałem kilka dni v728 co ostatnio wyszedł i strasznie muli. Wróciłem do 653 i działa pięknie.
Spoko dzieki sprobuje na dniach wgrac, mam nadzieje ze szarpanie i mulenie w koncu zniknie(y)
 

gumkas77

Member
Pobierasz plik OTA, pobrany rar wrzucasz na pena, aktualizujesz przez lokalną aktualizacje ( możesz zrobić reset po aktualizacji jeśli zauważysz jakieś problemu w działaniu) lub pobierasz plik IMG, wypakowujesz plik o nazwie update prosto na pena, pen w tv i trzymasz kilka sek przycisk włączania na tyle obudowy, aż wystartuje instalacja. Tym sposobem wygrywasz czysty system. Testowałem kilka dni v728 co ostatnio wyszedł i strasznie muli. Wróciłem do 653 i działa pięknie.
kolego a powrot z v728 OTA na v653 lub v656 OTA to mi wykasuje wszystko ? tz kodi z dodatkami i inne aplikacje ?
ps. a testowales moze v660 lub v662 na andro 9 sa to chyba ostatnie softy xD
moze i andro 11 moli na tym tv ( 2GB ram to porazka) ale za to moim zdaniem obraz jest lepszy na andro11 niz na andro9
 
Ostatnia edycja:

Lichu

New member
kolego a powrot z v728 OTA na v653 lub v656 OTA to mi wykasuje wszystko ? tz kodi z dodatkami i inne aplikacje ?
ps. a testowales moze v660 lub v662 na andro 9 sa to chyba ostatnie softy xD
moze i andro 11 moli na tym tv ( 2GB ram to porazka) ale za to moim zdaniem obraz jest lepszy na andro11 niz na andro9
Jeśli dobrze pamiętam powyżej v660 był już problem z dźwiękiem po HDMI. Powrót z Androida 11 na 9 wiąże się z wgraniem czystego obrazu IMG, a co za tym idzie kasujesz wszystko i ustawiasz od nowa.
 

gumkas77

Member
Jeśli dobrze pamiętam powyżej v660 był już problem z dźwiękiem po HDMI. Powrót z Androida 11 na 9 wiąże się z wgraniem czystego obrazu IMG, a co za tym idzie kasujesz wszystko i ustawiasz od nowa.
a co z obrazem ,testowales moze ? bo na xda pisali ze andro 11 ma lepszy obraz jak andro 9 xD
 

gumkas77

Member
Witam
Koledzy jak zmienic i powrocic z v728 OTA na v727 OTA , mam na usb v727 OTA i w opcjach aktualizacji lokalnej wyswietal mi komunikat " twoj pakiet nie jest najnowszy,sprwdz go " czy mozna to jakos obejsc i wgrac spowrotem v727 OTA ?
 

stasiof

Member
Witam
Koledzy jak zmienic i powrocic z v728 OTA na v727 OTA , mam na usb v727 OTA i w opcjach aktualizacji lokalnej wyswietal mi komunikat " twoj pakiet nie jest najnowszy,sprwdz go " czy mozna to jakos obejsc i wgrac spowrotem v727 OTA ?
 

th00rop

New member
V727 kolejny skopany soft pod względem dzwięku. Podczas korzystania z TV plus zewnętrzne audio po HDMI (soundbar) belka nie rozpoznaje ścieżek audio. Na Netlixie czy leci ścieżka 5.1 czy PCM zewnętrzny sprzęt audio nie widzi różnicy. Ostatni poprawnie działający soft pod tym względem to V650, V653, V656.
Obecnie mam v718 i wydaje mi się, że z dźwiękiem wszystko OK. Wcześniej testowałem v722 i miałem problem z soundbarem. TV EP680

Witam
Koledzy jak zmienic i powrocic z v728 OTA na v727 OTA , mam na usb v727 OTA i w opcjach aktualizacji lokalnej wyswietal mi komunikat " twoj pakiet nie jest najnowszy,sprwdz go " czy mozna to jakos obejsc i wgrac spowrotem v727 OTA ?
Dlaczego wracasz do v727?
 

gumkas77

Member
Obecnie mam v718 i wydaje mi się, że z dźwiękiem wszystko OK. Wcześniej testowałem v722 i miałem problem z soundbarem. TV EP680


Dlaczego wracasz do v727?
wydaje mi sie ze 727 tak nie zamula jak v728 , ale ze nie idzie wrocic do OTA do v727 zostaje narazie na v728 bo nie chce mi sie IMG wgrywac i wszystko zas od nowa apki itd xD
czekam na nowa wersje OTA moze bedzie na dniach ;)
 

stasiof

Member
wydaje mi sie ze 727 tak nie zamula jak v728 , ale ze nie idzie wrocic do OTA do v727 zostaje narazie na v728 bo nie chce mi sie IMG wgrywac i wszystko zas od nowa apki itd xD
czekam na nowa wersje OTA moze bedzie na dniach ;)
Skąd wiesz, że za kilka dni pojawi się nowe OTA?
Marek ci powiedział?
Kiedy więc otrzymasz, mam nadzieję, że opublikujesz link do pobrania.

przy okazji,
Wyjaśnię ci, jak obniżyć wersję za pomocą OTA na forum xda.
 

stasiof

Member
Skopiuj plik zip V727 na USB FAT32.
Telewizor wyłączony....
Odłącz od zasilania....
Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania telewizora. i podłącz ponownie zasilanie...
Poczekaj, aż proces się rozpocznie....

Działa na platformie Realtek SoC,
w tym samym systemie operacyjnym.
Zmień wersję z ATV 11 na ATV 9...potrzebny jest plik IMG.
 
Ostatnia edycja:

gumkas77

Member
Skopiuj plik zip V727 na USB FAT32.
Telewizor wyłączony....
Odłącz od zasilania....
Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania telewizora. i podłącz ponownie zasilanie...
Poczekaj, aż proces się rozpocznie....

Działa na platformie Realtek SoC,
w tym samym systemie operacyjnym.
Zmień wersję z ATV 11 na ATV 9...potrzebny jest plik IMG.
Rozumiem, ale ta metoda usuwa wszystkie aplikacje z tego co pamiętam, więc jednak poczekam na nową wersję xD
 
Do góry