TCL 65EP680 55EP680 50EP680 - najnowszy firmware - tylko firmware!

gumkas77

Member
Dzień dobry,
Mam telewizor TCL 55EP660 z oprogramowaniem V8-R851T02-LF1V606.017688. Chciałbym zrobić mu update ponieważ nie działa mi dźwięk 5.1 w kinie domowym (podobno przy nowszych wersjach już wszystko działa).
Czy może ktoś mi pomóc podsyłając link do pobrania odpowiedniego nowego oprogramowania i krótką instrukcję jak zrobić update?
Pozdrawiam


Jak zaktualizować OTA

Metoda 1. Aktualizacja sieciowa TCL Android TV
1. Podłącz TCL Android TV do Internetu.
2. Przejdź do menu ustawień Android TV i znajdź i wybierz sekcję Aktualizacja systemu.
3. Z wyświetlonego menu wybierz „Aktualizacja sieciowa” (zwykle jest tam napisane „Bieżące oprogramowanie układowe jest aktualne”).
4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć aktualizację. Pamiętaj, aby nie wyłączać telewizora, dopóki instalacja nie zostanie zakończona.
Ta metoda nie spowoduje zresetowania wszystkich ustawień i zainstalowanych aplikacji.

Metoda 2. Lokalna aktualizacja TCL Android TV
1. Sformatuj dysk flash USB przy użyciu FAT32.
2. Skopiuj archiwum ZIP na dysk (musi to być jedyny plik).
3. Włóż dysk USB do portu USB telewizora (Android powinien go rozpoznać, możesz pominąć ten komunikat).
4. Przejdź do menu ustawień Android TV i znajdź i wybierz sekcję Aktualizacja systemu.
5. Z wyświetlonego menu wybierz „Aktualizacja lokalna”.
6. Poczekaj i obserwuj – zajmie to około 5 minut, a następnie uruchom ponownie, co zajmie około 10 minut.
Ta metoda nie spowoduje zresetowania wszystkich ustawień i zainstalowanych aplikacji.

Metoda 3. Zaktualizuj TCL Android TV za pomocą przycisku zasilania
1. Sformatuj dysk flash USB za pomocą FAT32.
2. Pobierz plik ZIP zawierający oprogramowanie telewizora na komputer.
3. Skopiuj plik oprogramowania do katalogu głównego dysku flash USB.
4. Odłącz przewód zasilający od telewizora.
5. Włóż dysk flash USB do portu USB z tyłu telewizora.
6. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na telewizorze, a nie na pilocie.
7. Przytrzymując przycisk na telewizorze, ponownie podłącz przewód zasilający telewizora.
8. Gdy na telewizorze pojawi się komunikat o instalacji oprogramowania, zwolnij przycisk zasilania.
9. Nie odłączaj przewodu zasilającego podczas instalacji oprogramowania. Gdy na ekranie telewizora pojawi się ekran konfiguracji początkowej, instalacja oprogramowania jest zakończona.
Ta metoda nie spowoduje zresetowania wszystkich ustawień i zainstalowanych aplikacji.
 

p3dr0s

Member
Jak zaktualizować OTA

Metoda 1. Aktualizacja sieciowa TCL Android TV
1. Podłącz TCL Android TV do Internetu.
2. Przejdź do menu ustawień Android TV i znajdź i wybierz sekcję Aktualizacja systemu.
3. Z wyświetlonego menu wybierz „Aktualizacja sieciowa” (zwykle jest tam napisane „Bieżące oprogramowanie układowe jest aktualne”).
4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć aktualizację. Pamiętaj, aby nie wyłączać telewizora, dopóki instalacja nie zostanie zakończona.
Ta metoda nie spowoduje zresetowania wszystkich ustawień i zainstalowanych aplikacji.

Metoda 2. Lokalna aktualizacja TCL Android TV
1. Sformatuj dysk flash USB przy użyciu FAT32.
2. Skopiuj archiwum ZIP na dysk (musi to być jedyny plik).
3. Włóż dysk USB do portu USB telewizora (Android powinien go rozpoznać, możesz pominąć ten komunikat).
4. Przejdź do menu ustawień Android TV i znajdź i wybierz sekcję Aktualizacja systemu.
5. Z wyświetlonego menu wybierz „Aktualizacja lokalna”.
6. Poczekaj i obserwuj – zajmie to około 5 minut, a następnie uruchom ponownie, co zajmie około 10 minut.
Ta metoda nie spowoduje zresetowania wszystkich ustawień i zainstalowanych aplikacji.

Metoda 3. Zaktualizuj TCL Android TV za pomocą przycisku zasilania
1. Sformatuj dysk flash USB za pomocą FAT32.
2. Pobierz plik ZIP zawierający oprogramowanie telewizora na komputer.
3. Skopiuj plik oprogramowania do katalogu głównego dysku flash USB.
4. Odłącz przewód zasilający od telewizora.
5. Włóż dysk flash USB do portu USB z tyłu telewizora.
6. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na telewizorze, a nie na pilocie.
7. Przytrzymując przycisk na telewizorze, ponownie podłącz przewód zasilający telewizora.
8. Gdy na telewizorze pojawi się komunikat o instalacji oprogramowania, zwolnij przycisk zasilania.
9. Nie odłączaj przewodu zasilającego podczas instalacji oprogramowania. Gdy na ekranie telewizora pojawi się ekran konfiguracji początkowej, instalacja oprogramowania jest zakończona.
Ta metoda nie spowoduje zresetowania wszystkich ustawień i zainstalowanych aplikacji.
A jak wbić plik IMG? Zastanawia mnie zmiana AndroidTV na GoogleTV, pewnie bez flasha nie pójdzie przez OTA (plikem zip) i trzeba pobrać obraz i "fleszować". Mam rację?
 

EMR9

Member
Witam zastanawiam się czy można jakoś przyspieszyć sieć wi fi w modelu 55 ep 680 chodzi mi o poprawienie prędkości dało by radę podłączyć pod usb jakąś kartę sieciową wi fi
 

p3dr0s

Member
W którym sofcie jest dostępny google tv ? Nawet v722 tego nie ma.
Zapytałem może mało precyzyjnie, zakładałem, że dla ec780 jest GoogleTV. Chodziło mi o wymianę AndroidTV na GoogleTV w moim tv, czy jest to możliwe, a jeśli tak, to w jaki sposób to zamienić. Tego dotyczyło moje pytanie.
 

th00rop

New member
Jak zaktualizować OTA

Metoda 1. Aktualizacja sieciowa TCL Android TV
1. Podłącz TCL Android TV do Internetu.
2. Przejdź do menu ustawień Android TV i znajdź i wybierz sekcję Aktualizacja systemu.
3. Z wyświetlonego menu wybierz „Aktualizacja sieciowa” (zwykle jest tam napisane „Bieżące oprogramowanie układowe jest aktualne”).
4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć aktualizację. Pamiętaj, aby nie wyłączać telewizora, dopóki instalacja nie zostanie zakończona.
Ta metoda nie spowoduje zresetowania wszystkich ustawień i zainstalowanych aplikacji.

Metoda 2. Lokalna aktualizacja TCL Android TV
1. Sformatuj dysk flash USB przy użyciu FAT32.
2. Skopiuj archiwum ZIP na dysk (musi to być jedyny plik).
3. Włóż dysk USB do portu USB telewizora (Android powinien go rozpoznać, możesz pominąć ten komunikat).
4. Przejdź do menu ustawień Android TV i znajdź i wybierz sekcję Aktualizacja systemu.
5. Z wyświetlonego menu wybierz „Aktualizacja lokalna”.
6. Poczekaj i obserwuj – zajmie to około 5 minut, a następnie uruchom ponownie, co zajmie około 10 minut.
Ta metoda nie spowoduje zresetowania wszystkich ustawień i zainstalowanych aplikacji.

Metoda 3. Zaktualizuj TCL Android TV za pomocą przycisku zasilania
1. Sformatuj dysk flash USB za pomocą FAT32.
2. Pobierz plik ZIP zawierający oprogramowanie telewizora na komputer.
3. Skopiuj plik oprogramowania do katalogu głównego dysku flash USB.
4. Odłącz przewód zasilający od telewizora.
5. Włóż dysk flash USB do portu USB z tyłu telewizora.
6. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na telewizorze, a nie na pilocie.
7. Przytrzymując przycisk na telewizorze, ponownie podłącz przewód zasilający telewizora.
8. Gdy na telewizorze pojawi się komunikat o instalacji oprogramowania, zwolnij przycisk zasilania.
9. Nie odłączaj przewodu zasilającego podczas instalacji oprogramowania. Gdy na ekranie telewizora pojawi się ekran konfiguracji początkowej, instalacja oprogramowania jest zakończona.
Ta metoda nie spowoduje zresetowania wszystkich ustawień i zainstalowanych aplikacji.
Super, a niemożna gdzieś tych plików podpinać do 1. strony, bo przelecieć 123 strony żeby znaleźć najnowszą wersję to trochę przesada.
 

th00rop

New member
V722 wgrany do 65EP680. Na razie krótko mówiąc działa ok. Co najważniejsze nie ma problemu z soundbarem Samsung Harman Kardon. Dźwięk jest synchronicznie z obrazem.
U mnie chyba przestał działać sounbard Polk. Tzn łączy się, można nim sterować, ale nie przesyła dźwięku 😒
Miał ktoś podobny problem.
 

gumkas77

Member
U mnie chyba przestał działać sounbard Polk. Tzn łączy się, można nim sterować, ale nie przesyła dźwięku 😒
Miał ktoś podobny problem.
moj 55c715 + philips htl 3310 dziala na kazdym sofcie , ale w ustawieniach audio musze miec na "dostep" bo na innych opcjach sa lagi miedzy video a audio xD
 

qwertix

Member
Panowie, warto przechodzić na Andka11? Mam w tej chwili R114 na Andku9 i działa to w miarę ok. Niestety mam wrażenie że z każdą aktualizacją usług z google Play jest coraz gorzej, jakieś restarty powłoki, lagi itd. Czy nowy system jest bardziej responsywny i stabilny?
Pozdrawiam

Ps. Działa Wam aplikacja skyshowtime na tv? U mnie albo się nie odpala, albo w momencie logowania robi zwis i restart powłoki.
 

MrRight

New member
Panowie, warto przechodzić na Andka11? Mam w tej chwili R114 na Andku9 i działa to w miarę ok. Niestety mam wrażenie że z każdą aktualizacją usług z google Play jest coraz gorzej, jakieś restarty powłoki, lagi itd. Czy nowy system jest bardziej responsywny i stabilny?
Pozdrawiam

Ps. Działa Wam aplikacja skyshowtime na tv? U mnie albo się nie odpala, albo w momencie logowania robi zwis i restart powłoki.
V722 chodzi u mnie naprawdę dobrze i stabilnie. Zdecydowanie na nim zostaję.
SkyShowtime pracuje normalnie. Mam od tygodnia. Ani razu się nie przywiesił. Czasami jedynie zdarzają się dosłownie półsekundowe przycięcia. Tak jakby streaming siadał. Troszkę to denerwuje, ale jest na tyle rzadkie i nieinwazyjne, że spokojnie można to przeżyć. Gdzieś czytałem narzekania na ich apkę na androida. Więc możliwe, że bardziej to jej wina niż telewizora.
 

qwertix

Member
spróbuję wieczorem się pobawić z nowym softem, tylko mam jeszcze pytanie za 100pkt.
Czy v722 jest w wersji .img czy tylko ota ?
 

qwertix

Member
jest już v722 na pokładzie i mam z nim niezły problem, może ktoś zna rozwiązanie i mógłby pomóc.
Chodzi o to ze nie mam dostępu do żadnych danych na pamięci USB poza plikami multimedialnymi.
Nawet jeśli chce wyeksportować jakiś plik to mogę to zrobić tylko do pamięci wewnętrznej, na USB nie pozwala.
Jeśli natomiast prześlę przez ADB jakiś plik konfiguracyjny zrobiony przed migracją na nowy soft to po przesłaniu żadna aplikacja na TV go nie widzi.

W skrócie wygląda to tak jakby nie było uprawnień do zapisu z jak i do telewizora.
 
Ostatnia edycja:

EMR9

Member
Witam mam takie pytanie czy w tym modelu tv jest jakieś sekretne menu w którym można by wyłączyć dolby vision albo hdr dziękuje za odpowiedz pozdrawiam wszystkich
 
Do góry