TCL 65C728 - 4K Qled, Motion Clarity Pro 100Hz, Onkyo, Android TV

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz proszę na PW w sprawie kalibracji - dostaniesz info dla niebieskich członków forum.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytanie na czym CI najbardziej zależy.
TCL nikogo nie zawiódł w tym modelu.
Różnica ceny jest duża.
I nie pokrywa różnicy jakości.
Obydwa masz w promocji dla niebieskich członków forum plus dodatkowo pakiet .
 

napoleonb

New member
Przedwczoraj tv C728 mi sie zaktualizował. Zauważyłem, że w Kodi zniknął mi Dolby Atmos, który działa tylko we wbudowanym video playerze od TCL, ale nie chcę z niego korzystać ze względu na napisy na czarnym tle (nie da się zmienić ustawień napisów...). W Kodi wszystko dobrze ustawione. Wcześniej działało, np. Dolby Vision+Dolby Atmos, a teraz tylko DV...
 

badboyrts

New member
Witajcie, po podłączeniu amplitunera do c728 mam dźwięk z zestawu i głośników telewizora. W wyjściu audio mam tylko opcje auto i głośnik wewnętrzny. W cyfrowym ustawione na PCM. Jak wyłączyć dźwięk z głośników tv?
 

badboyrts

New member
Nie pytałem jak przyciszyć :) tylko jak je wyłączyć systemowo, bo po włączeniu PCM powinien być dźwięk tylko z amplitunera...
 

firefl

Active member
Bez reklam
obawiam się, że to co podałem to jedyna metoda jaką system oferuje :/ dojść do poziomu 1...
No może jeszcze mute, ale ikonka jest trochę irytująca.

na podstawie podpowiedzi magicznej kuli, że dźwięk nie idzie przez ARC.
Bo przy ARC powinno działać automatycznie
 
Ostatnia edycja:

badboyrts

New member
Ciekawe czy to dopracują :) Wybór wyjścia cyfrowego audio powinien odcinać głośniki z tv... no cóż, to nie jedyna wada tego tv, ale i tak chyba zostanie ze mną.
 

firefl

Active member
Bez reklam
od pewnego czasu tv podają dźwięk głównie przez HDMI ARC i to jest forma cyfrowego audio działająca automatycznie.
Inne formy chyba traktują jako przestarzałe.
Mam wrażenie, że to nie jest nawet traktowane przez producenta jako błąd tylko jako celowa funkcjonalność- nie spodziewam się zmiany działania.
 

Bonclok

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć,

Planuje zakup mojego pierwszego TV. Po rozejrzeniu się na rynku wybór padł na TCL 55C725. Ale tu pojawia się pytania, czy nie byłoby warto dopłacić do TCL 55C728. Czy poza częstotliwością odświeżania jest miedzy nimi jakaś różnica? Czy wgl różnica tych 50Hz jest zauważalna dla zwykłego laika? Zaznaczę, że dotychczas do Netflixa używałem budżetowego monitora.
 
Do góry