TCL 65C728 - 4K Qled, Motion Clarity Pro 100Hz, Onkyo, Android TV

RafalBa

New member
Jak zlikwidować pojawiający się co chwilę komunikat na ekranie Telewizora że mój telefon jest podłączony do telewizora ?? Mam w tefonie program MagiConnect i jak telefon jest podłączony do TV i Telewizor to co chwilę to się pojawią w czasie oglądania TV np z Hdmi.
 

kmicic_jacek

New member
Cześć wszystkim.

Posiada od ponad tygodnia TV z tytułu i mam do was jedno pytanie, jak zmusić TCL-a do przesłania dźwięku DD 5.1 po ARC do ampli? Do tej pory na TV od LG czy Samsunga nie miałem problemów. Podłączałem ampli po ARC do TV, konsola do TV ustawiałem i hulało DD. W TCL jedynie po optyku idzie 5.1 ale trzeba jeszcze odłączyć fizycznie kabel HDMI albo bawić się w wyłączanie CEC w menu. Ale to nie jest komfortowe bo po wyłączeniu CEC konsola nie włącza TV i traci się sterowanie ampli z pilota TV. Najnowsze konsole PS5 czy XBOX Series jaka posiadam, nie mają wyjścia optycznego. Cos mi tu nie pasuje jako TV do najnowszych konsol. Po co mi dźwięk super HI-FI skoro tv posiada system stereo i nie ma go za bardzo jak wyciągnąć z TV. Jestem w kropce bo kupiłem TV do konsoli i Ntfilxa jak tu polecacie. Ale do ampli nie mogę tego normalnie podłączyć. Nie chce za każdym razem przy przełączaniu źródła za każdym razem kombinować z ustawieniami.

Prosił bym o szybką odpowiedz bo mam jeszcze parę dni na zwrot. Straciłem już cierpliwość na bawienie się w ustawienie tego.

Dziękuje, pozdrawiam.
Jacek.
 

firefl

Active member
Bez reklam
opisz dokładniej połączenia, czarodziejska kula jest słaba... Coś tam błyska, że tylko 1 HDMI obsługuje ARC...
 

kmicic_jacek

New member
Polaczenie wyglada tak. Z reguly kazdy TV posiada jedno ARC.

ampli <- HDMI 2.1 ARC -> TV <- HDMI 2.1 -> XBOX

Tak podlaczalem kazdy TV i dzialalo bez problemu. Moze troche zle napisalem, dzwiek jest ale tylko stereo. Nic wiecej po ARC nie moge z niego wydobyc.

Pozdrawiam.
 

RafalBa

New member
Jak macie ustawiony dźwięk w telewizorach ? . Od pewnego czasu obudowa strasznie rezonuje, praktycznie na wszystkich ustawieniach, przy włączonym Dolby Atmos, trybie standard, film, muzyka . Wcale nie słucham głośno.
 

seadd

New member
Zrobiłem update zgodnie ze wskazówkami z hardwarezone, najpierw flash do 407, potem OTA z pen'a do 414 no i jest google tv na pokładzie;) zobaczymy co to warte.

Jak mam już 414 to kolejne aktualizacje będa normalnie już OTA z sieci?

Niestety nagrywania USB i stopklatki dalej nie ma...
 
Ostatnia edycja:

masterskii

New member
Witam, dzisiaj dostałem telewizor i mam problem bo cały czas gubi połączenie WiFi. O produkcie V8-T615T03-LF1V413.000034. Wersja jądra 4.19.116+. Przyszedł już na Google TV. Sprawdzałem aktualizacje - brak. Reset telewizora i modemu nie pomógł. Myśle jeszcze o hardresecie a w najgorszym przypadku zwrot… Da się z tym coś zrobić?
 

123tomek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć!
Czy da się jakoś ustawić TV tak by w momencie oglądania czegoś na googletv np. HBO max, Netflixa czy innych VOD (player, vod tvp) itp. i przejścia na wyjście HDMI na którym mam np. kablówkę czy komputer i następnie powrotu do google tv, tv pamiętał to co wyświetla na google tv?
Obecnie po powrocie do google tv nie pamięta co było wyświetlane i trzeba wchodzić w dany film jeszcze raz (a niektóre serwisy nie mają opcji wznawiania i trzeba przewijać do odpowiedniego momentu).
 

RafalBa

New member
Czy u was też obudowa tv wpada w rezonans ? Nie zdarza się to podczas słuchania muzyki czy oglądania filmów, raczej podczas dialogów np przy programach, dziennikach TV np bzyczy ramka budowy?
 

RafalBa

New member
65", bzyczy np podzas oglądania TVN, czy innych dziennikach gdy np włącza się jakiś korespodent , te transmisję mają niską jakość, głos jest zaniżony, suchy, słychać bzyczenie takie harakterystyczne jak kartka papieru która wpadła w rezonans, nie umiem bardziej obrazowo tego przedstawić;)
 
Do góry