TCL 55EC780 - To Co Lubię, czyli mocne uderzenie - test otwarty.

firefl

Active member
Bez reklam
w sprawie kalibracji kontaktuj się na wiadomość prywatną do Kiki.
Nie ma potrzeby zaśmiecać forum, tylko Kiki udostępnia
 

Radek255

New member
Niestety już kontaktowałem się z Kiki i czekam od 2 tygodni. Więc stwierdziłem, że zostałem olany i napisałem tutaj. Moze ktoś z Was jest w stanie mi pomóc.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Może napiszę jeszcze wyraźniej
WYŁĄCZNIE Kiki dzieli się kalibracją, nie musisz spamować forum skargami.

Ale przynajmniej nie zostałeś olany ;)
 

spoker

New member
Ja posiadam model z matryca 65" skalibrowaną w trybie film przez Kikiego w ramach zakupu. Oglądam od 3 tygodni i jak dla mnie to obraz mógłby być delikatnie jaśniejszy, na niektórych materiałach z netflixa ale to sporadycznie przekłamuje kolor, poza tym jest ok.
 

firefl

Active member
Bez reklam
a po co nowa kalibracja? Kalibracja jest pod szczególne właściwości konkretnego modułu LCD a nie pod wersję software.
Dostępna tu jest szczególna ;)

Kalibraja a w zasadzie jej współczynniki Mogą się też zmienić jeśli zmieni się metoda sterowania
 

lukasg

New member
Ta jasne.... jakoś kalibracja na starszym sofcie rok temu lepiej sobie radziła z wyświetlaniem kolorów niż przy obecnym. Mam ten telewizor od roku kupiony przez ten portal wraz z kalibracja. Musiałem zrezygnować przez marne ustawienia, które na początku były mega....


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja była robiona przed wysyłką.Nie ma starych modeli na rynku więc nie są nie ma update , na nowe zmiany producenckie.
Trzeba zamówić do domu, ale to kosztuje , o ile wiem 499 zł .
 

lukasg

New member
Witam. Mam problem z hdmi arc/optyk. Podpięty soundbar lub amplituner na siłę jest uruchamiany przez telewizor, wyłączam podpięty sprzęt i po chwili się uruchamia mimo ustawień w tv :/ jedyne co pomaga to całkowite wyłączenie w ustawieniach dźwięku cyfrowego. Strasznie to męczące. Może macie jakieś sposoby na rozwiazanie ... Soft 378


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

pm199

New member
Hybrid Log Gamma. Jest parę filmów na YouTube w tej treści, nadawane są też programy np. Canal + w 4k. Inne formaty poprawnie odtwarzane, bez artefaktów tj. HDR10, HDR10+, DV.
 

pm199

New member
U mnie sprawniej od v3xx. To co jest zauważalnie lepsze, to prędkość włączania YouTube. Aplikacje też są jakby dłużej trzymane w pamięci. Dużo lepiej działający upłynniacz. Można spokojnie oglądać wszystko na 4, 5/10, a sport 10/10. Czasami puszczam Youtube Kids i tam jest ok, także z upłynniaczem. Te filmy w 4k HDR wydaje mi się, że zawsze będą dropić do czasu wydania nowej wersji Androida. Te nowe wersje są trochę lepsze, ale problem zostaje.
 

kapustaadria

New member
Podejrzewam, iż podobnie jak w telefonach czy komputerach, pewne aktualizacje są rozłożone w czasie.

Kolejne spostrzeżenia - opcje menu działają szybciej. Netfilx - wstępnie wszystko ok (nie sprawdzałem, co dzieje się po 20-tu minutach). Dynamiczne obrazy - jest dobrze, naprawdę dobrze, jak na tv bez "pełnych" funkcji upłynniacza obrazu. Pod tym względem duży plus!

@lukasg - wszystko jasne. "V606 Global OTA Version (Europe and Australia Servers)"
Daj znać jak w netflix

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry