TCL 55EC780 - To Co Lubię, czyli mocne uderzenie - test otwarty.

krionix

New member
Ktos na sieci upieral sie ze soft 606 (dostepny z menu, ale o dziwo u mnie nie znajduje NIC) usuwa problemy z zacinkami/przyhaczeniami YT 4K60.
Sciagnalem ten 606 (ze 2 strony wczesniej ktos wrzucil) i okazalo sie ze juz mialem go na pendrive czyli kiedys 606 wgralem do 65C715.

Czyli ten soft nie usuwa problemu YT 4K60.

Mam juz dosc testowania softu a fabryka leci w ... czemu przez menu nic nie znajduje? Czemu YT haczy? Na innej marce TV leca te same filmy jak woda, bez zadnych problemow.

Czy jest jakis soft ktory usuwa problemy z YT? Co na to firma TCL? Bo z moich doswiadczen nic nie potrafia pomoc ani przyznac sie do problemu. Na ta chwile nie polecam zakupu TV TCL! Testowalem juz z 5 softow, na niektorych bylo nawet 10x gorzej niz na fabrycznie wgranym.
To my mamy robic za dzial jakosci, za testerow? To niech mi placa! Ja chce tylko TV dzialajacy poprawnie.
 

firefl

Active member
Bez reklam
@krionix, bardzo Ci współczuję bo chyba czujesz się źle z tym co opisałeś.
Niestety firma TCL do której próbujesz pisać nie czyta tego forum a już napewno nie odpowiada tutaj. Poszukaj innych metod komunikacji z TCL bo tu jest nieskuteczne. Powodzenia.
 

krionix

New member
@krionix, bardzo Ci współczuję bo chyba czujesz się źle z tym co opisałeś.
Niestety firma TCL do której próbujesz pisać nie czyta tego forum a już napewno nie odpowiada tutaj. Poszukaj innych metod komunikacji z TCL bo tu jest nieskuteczne. Powodzenia.


zlosliwy troche jestes albo nie wiem, opisuje problem a forum ma niby polegac na wzajemnej pomocy sobie? Jesli TCL leci w kule to to jedyne miejsce na pomoc? Soft 606 ani zaden inny nie likwiduje problemow z YT. Kropka. Czy ktos odwalil robote za gamoni z TCL i znalazl soft gdzie wszystko dziala jak trzeba?
 

firefl

Active member
Bez reklam
@krionix:

Przykro mi, że odniosłeś wrażenie, że jestem złośliwy.
Chciałem zwrócić uwagę, że niby pisałeś do TCL a firma nie czyta tego forum. Dlaczego uważasz, że to złośliwe? Nawet wyraziłem współczucie...

Nie cytuj postów, szczególnie gdy odpowiadasz bezpośrednio po poprzedniku
Naruszasz w ten sposób netykietę i regulamin forum.
 

krionix

New member
To wylaczcie opcje cytowania jak wam sie tak nie podoba. Kiedys bylo to wlasnie zgodne z netykieta, wiadomo komu odpisuje (stare czasu usenetu). Do rzeczy. Dziekuje za wspolczucia. Piszcie na kazdym forum, ceneo itd jak to wyglada. Tak by inni nie musieli za darmo testowac softu ktory i tak jest kupa. 606 wgrany ponownie. Pierwsze sceny Peru 4k by J&K (secena z torami kolejowymi) 1200 dropow wg statsow YT na caly krotki poczatek. Pozniej tez szarpie obrazem to tu, to tam. Wersje 395 nagle przeskakuja na 600 (wersja softu) to bardzo ciekwe. Changelog zerowy, nie wiesz co niby poprawili a co sp...lil. I sie nie dowiesz.

Sitalog.txt znacie? Dziala to na softach 3xx -> w pliku znajdziecie mase wpisow o porzuconych ramkach, dropped.
Soft 606 juz do logu nie pisze, czegos sie boja? Cos kryja?
Sniper Will Smith np mi sie sam wylaczyl (wrocil do yt) po minucie czy cos.
606 to jakas kpina.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Pamiętam doskonale usenet. Tam też zalecano by nie cytować. Szczególnie, że każdy ściągany bajt kosztował trochę...
A cytowanie jeśli miało być stosowane to WYŁĄCZNIE to co niezbędne by ułatwić zrozumienie do czego się autor odnosi. Bezmyślne cytowanie całęj wiadomości zawsze było formą spamu.

Nie jestem administratorem i nic nie mogę wyłączyć. Po prostu nie lubię być spamowany zbędnymi cytatami.
 

krionix

New member
Sitalog.txt znacie? Dziala to na softach 3xx -> w pliku znajdziecie mase wpisow o porzuconych ramkach, dropped.
Soft 606 juz do logu nie pisze, czegos sie boja? Cos kryja?
Sniper Will Smith np mi sie sam wylaczyl (wrocil do yt) po minucie czy cos.
606 to jakas kpina.


Errata, nie moge edytowac starego postu. Na tym 606 nadal dziala sitalog.txt, zle zobaczylem. Utworzy sie katalog i tam log znajdziemy tez na tej wersji. Pelen linii

"W OMX_VDEC: fill-buf: dvo frame dropped, key=0x00031b07, queue=1"
 

Cepiano3

New member
Wie ktoś jak zmienić ustawienia dźwięku gdy podłączę kabel 2x1 rca czincz do wzmaka i dziurki do słuchawek tv ,bo musze odłączyć od tv ,żeby dźwięk wrócił na tv,myśle,ze zrozumieliscie
 

krionix

New member
Wie ktoś jak zmienić ustawienia dźwięku gdy podłączę kabel 2x1 rca czincz do wzmaka i dziurki do słuchawek tv ,bo musze odłączyć od tv ,żeby dźwięk wrócił na tv,myśle,ze zrozumieliscie


Drzewiej to tak bywalo ze po prostu sygnal na wzmacniacz glosnikow szedl przez zlacze JACK, tak ze jak fizycznie cos wkladasz to rozlaczasz dodatkowo styk (zupelnie niezalezny) ktorym szedl sygnal na glosniki, dzieki czemu milkly. Na pewno tu styk jest tez ale sygnal moze isc do procesora ktory odlacza elektronicznie sygnal. Co sie da software ogarnac. Ale nie wiem jak to jest tu zrobione i bez schematu nikt ci nie powie. W menu serwisowym moze cos jest na to? Jak nie to raczej musisz odlaczac sobie ten wtyk by odblokowac glosniki albo nie wiem hdmi laczyc.
 

firefl

Active member
Bez reklam
co do dźwięku to dość tanie konwertery dostępnego sygnału cyfrowego na analogowy. Radzą sobie tylko z PCM, ale powinno wystarczyć.
 

Cepiano3

New member
Mam LG47 cali,mam w menu dźwięku przełączanie na słuchawki, wzmak,kino,optyk itp z pilota bez żadnego wyciągania kabla,żeby chodził tv lub wzmak,rozjeba.ł mnie ten android
 

maciekmm

Member
Właśnie otrzymałem info o aktualizacji OTA (po wejsciu do menu)
Po zakutualizowaniu TV do v606 przestał działać moduł CAM cyfrowego polsatu (nie moze sie uwierzytelnić). Moduł TNK HD (nCam) zawiesza sie co 20 sekund (uwierzytelnia)... Ten telewizor to jakas totalna porazka... Instaluje teraz v609. Jesli moduly nie beda dzialac poprawnie to wtedy powrot do v321...


Zarówno na v606 jak i v609 modul CP CI+ nie uwierzytelnia sie. Pojawia się info :
"Urządzenie odbiorcze nie moze zostac uwierzytelnione. Prosze skontaktowac sie z producentem swojego odbiornika (kod bledu 10)"
 
Ostatnia edycja:
Do góry