TCL 55EC780 - To Co Lubię, czyli mocne uderzenie - test otwarty.

sagi79

New member
No nie ma,ale jakoś bez androida nowego człowiek sobie poradzi bardziej mi chodzi o dolby atmos w Netflix,bo tyle aktualizacji a nadal go brak
 

maciekmm

Member
Oficjalnych aktualizacji od pojawienia sie TV na rynku bylo 3 (dwie na stronie + jedna ota) wiec wcale nie tak duzo. Nie pisze tu o kilkunastu plikach krazacych po necie poniewaz nie uwazam ich za oficjalne pliki aktualiacji...
 

kapustaadria

New member
382 jest ost update z fabryki. Są też nowe softy od ruskich v395 np kto co lubi, niestety ani jeden z nich nie powoduje kaltkowania po 30 min w netflix..

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kapustaadria

New member
Sorka przejęzyczyłem się każdy z nich u mnie powoduje gubienie klatek po ok 30 min w 4k na netflix

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

maciekmm

Member
Ogladaj wobec tego w HD. Jaki TV, taka jakosc... Ja bardzo zaluje jego kupna... Z multimediami radzi sobie milion razy gorzej niz 5 letni Sony...
 

vhost

New member
Współpraca z dekoderami CP

Czy ktoś ma ten model i ma również dekoder Cyfrowego Polsatu (pvr hd 7000 lub mini hd 2000)? Na obu gdy podłączam przez HDMI sygnał odtwarzany na tv to 576. Wymieniałem dekoder w salonie, sprawdzałem na różnych przewodach HDMI i na różnych wejściach problem dalej występuje. Da się w tv zmienić jakieś ustawienia? Na dekoderze Orange sygnał normalnie przychodzi 1080. A z komputera i anforid boxie nawet 4k.
 

konik1977

New member
Polecany tu na forum TV w tym przedziale a ja widzę, że same z nim problemy? Jak to jest, ja wiem, że dla kogoś 2tys zł to mało więc taka jakość ale dla mnie to dużo a nie chce potem się denerwować [emoji849] mam Samsung EU48H6400 od 5 lat i nie musiałem raczej pisać za często bo coś co powinno działać nie działało....popsuł się i chciałbym coś stabilnego. Jak to jest, więcej na nie czy na tak, a tylko piszą Ci co na nie.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
opinie na TAK, też są na forum.
To typowe - jak coś nie działa to ludzie szukają pomocy i narzekają i to wielokrotnie jeśli nie uzyskają pomocy. Jak działa to zwykle NIC.
 

konik1977

New member
@firefl masz zupełna rację, wiem, że zadowolony mniej pisze. Wszedłem tu bo @kiki polecił mi ten model, nie oczekuję wodotrysków w TV ale, większość co oglądamy w obecnym Samsung to:
- Netflix seriale i bajki słyszę że przycina
- HBO GO, VODy TVN, TVP
Nie posiadamy żadnych urządzeń, konsol więc wszystko na wbudowanych aplikacjach, jakość nie powala, ale skoro zmieniam nawet na tańszy model to chce aby te funkcję działały płynnie, a nie znalazłem postów z info, że już działa. Mam chińczyka OnePlusa 6, opinie też były na nie, bo foto nie taka igła jak w Samsungu S8(10) czy iPhone....ale mam sprzęt za połowę ceny a działa lepiej, foto minimalna różnica....tam były konkretne rozwiązania dla ludzi na NIE.
Dlatego pytam nie kupił ładnego TV z ładnym obrazem ale dla TVP1 TVN ale dziecko na YT, czy my na Netfilxie nic nie obejrzymy albo będziemy się wk.....
Popsuł się TV muszę zmienić a nie, że chcę nie mam 3-4tys na "popularny" nie boję się tzw. Chińczyków ale boję się wtopy w opisane tu problemy....dostanę jasne info. Wszystko już działa dobrze, to kupię. Wiem, że chce TV 55(65cenowo już nie[emoji849]) ma mieć WiFi, wszystkie "VODy" YT Netflixy itd. dobrze działające, dobry obraz, dźwięk ale cudów nie musi mieć i cena 2tys......tyle.

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Na Netflix z przycinaniem skarży się 1-2 użytkowników - tak często że wydaje się że to u wszystkich, choć nie śledzę tego zbyt dokładnie.
Pozostałe popularne czyli HBO Go, Player, Amazon - działają choć amazon wymaga wgrania apki "ręcznie"
VODy - to zbyt obszerna kategoria - były kiedyś skargi łączone z ogólnym problemem IPTV ale od pewngo czasu zanikły.
Nie jest to idealny tv, ja pewnie kupiłbym ponownie jeśli będzie potrzebny i cena rozsądna.
Dla moich specyficznych potrzeb to i tak większy jest lepszy :) Popatrz na ceny brandu Thomson - to też produkt TCL a trochę tańszy.
 

konik1977

New member
No ja chętnie bym wziął 65, bo już stary jestem i ślepy a siedzę jakieś 4m+, ale tu będę miał problem z budżetem, bo maks to już 2,5tys.
Ja też specyficzny, bo mi nawet przebarwienia w Samsungu nieprzeszkadzały, do momentu aż ktoś to zauważył [emoji2957]

Dlatego ważne są wymienione przez Ciebie platformy z filmami aby działały (VODy to może źle napisałem chodziło właśnie o TVNu player i to samo w TVP, nic innego nie używamy )
A co jest z tymi bajkami? Bo córka mi nie wybaczy jak nie obejrzy bajek na YT, Netflix [emoji2957]
O właśnie leci reklama Mediamarkt Philips 58cali za 1980zl czyli niby da się większy w podobnym budżecie [emoji848]
Chyba jednak muszę zacząć od pójścia do sklepu i zobaczenia wszystkich TV od 1,9tys do 2,5tys 55-65 cali a potem szukać okazji w necie i sprawdzać czy nie są problemowe czy działają płynnie powyższe "platformy" bo chyba jak dla mnie to każdy TV będzie skokiem w przód po tym Samsungu i nie muszę mieć 4k czy 100hz....

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

p3dr0s

Member
Teraz chyba z pójściem do sklepu może być problem skoro wszystko pozamykane [emoji53]

Wysłane z mojego Redmi Note 6 Pro przy użyciu Tapatalka
 

spoker

New member
Na Netflix z przycinaniem skarży się 1-2 użytkowników - tak często że wydaje się że to u wszystkich, choć nie śledzę tego zbyt dokładnie.
Pozostałe popularne czyli HBO Go, Player, Amazon - działają choć amazon wymaga wgrania apki "ręcznie"
VODy - to zbyt obszerna kategoria - były kiedyś skargi łączone z ogólnym problemem IPTV ale od pewngo czasu zanikły.
Nie jest to idealny tv, ja pewnie kupiłbym ponownie jeśli będzie potrzebny i cena rozsądna.
Dla moich specyficznych potrzeb to i tak większy jest lepszy :) Popatrz na ceny brandu Thomson - to też produkt TCL a trochę tańszy.

Też miałem na początku problemy z płynnością na Netflixie, po odinstalowaniu i ponownym zainstalowaniu problemy znikły, HBO GO chodzi bez problemów.
 

robiz

New member
Było coś już o słabej synchronizacji dzwięku na Netflixie? O przycinkach czytałem ( de facto ich nie mam ), ale o głosie ne kojarzę.
Miał ktoś, komuś znikneło lub odinstalował apkę i ponownie zainstalował ?
 
Ostatnia edycja:

Radek255

New member
Witam. Czy ktoś jest wstanie mi pomóc przy kalibracji obrazu w tym telewizorze. Zakupiłem go po pozytywnych recenzjach (również tej z wątku). Niestety okazało się obraz wygląda conajwyżej poprawnie. Szczególnie, że porównuję go ze starym Samsungie serii 6. Jestem ciekawy czy kalibracja może coś zmienić. Jak na razie jestem strasznie zawiedziony zakupem.
 
Do góry