TCL 55EC780 - To Co Lubię, czyli mocne uderzenie - test otwarty.

maciekmm

Member
Moduł z autoryzowanego punktu. Nie działa na v395, v606, v609. Powrót do v321 rozwiązał problem. Moduł się uwierzytelnił. Moduł TNK HD również zaczął działać poprawnie na v321...

Zadzwoniłem do TCLa. Prosili o napisanie maila... Czyli standardowa olewka
 

assquad

New member
Panowie poza netflix/hbo go(które są VOD a nie IPTV) jaka aplikacja u Was poprawnie odtwarza wam telewizje bez zacięć/wywalania. VLC na 55ec780 niestety nie daje rady, kodi powiedzmy ze ok ale niewiem czemu zwłaszcza wieczorami przycina( internet nie jest mobilny a przesył naprawde dobry) albo wyrzuca. Testowałem już od skośnych przyjaciół mnustwo źródeł i każde ma ten sam problem, dlatego właśnie chciałem zweryfikować z innymi użytkownikami tego tv czy mają ten sam problem, a jesli nie to na jakiej aplikacji wszystko działa jak powinno...
 

firefl

Active member
Bez reklam
VOD to forma IPTV, w końcu to właśnie przesyłanie szczególnej formy tv przez internet.
Co konkretnie Cię interesuje, uprzedzam - piractwa nie popieram. Szukaj innego forum jeśli to ten kierunek.

U mnie działają choć z większości mało korzystałem:
tvp, ipla, pilot, amazon, player. Kodi też działało bez problemów na legalnie udostępnianych materiałach bo takie oglądałem. Prawdopodobnie inne serwery nie wyrabiają z wydajnością w dostatecznie dobrym stopniu przy wieczornym czyli dużym obciążeniu. To zwykle kwestia dostawcy materiału a nie odbiorcy.

Najwięcej korzystałem z player - czasem się przywieszał przy rozpoczęciu odtwarzania - sam start, ale później bez problemów.
 

GeneralJan

New member
Witam, czy możesz dowiedzieć się jaki jest dokładny model panelu TCV EC780?
Model można znaleźć w menu serwisowym, na przykład „UD_ST6451D02_H”
Dziękuję.
 

maciekmm

Member
Niestety nie. Posiadam dekoder n na karte ADB 2850st i HDMI CEC nie dziala. Probowalem rozne kable i nic z tego. Nie instalowalem jeszcze oprogramowania v606 / v616
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
@Kiki, mozesz powiedziec jak to jest z funkcja HDMI CEC? Dziala na jakis popularnych dekoderach? Vectra, cyfra itp?

U mnie na Sony 55xf9005 po nowej aktualizacji przestał działać HDMI CEC , dekoder cyfrowego polsatu , Wcześniej było ok , teraz zwalają winę na dekoder że nie kompatybilny ( dziwne bo przed było wszystko ok )
 

firefl

Active member
Bez reklam
Tak mi się wydawało, że w specyfikacji jest T-Link a nie CEC. Niby gdzieś coś jest o zbliżonych właściwościach...
 

firefl

Active member
Bez reklam
No właśnie - zgodność deklarowana ze sprzętem zgodnym z T-Link, reszta CEC jak się ma szczęście...
I niewielka szansa na zgłoszenie niezgodności z umową.
 

przemek289

New member
Zr9bilem jakis postep. Tylko w sumie nie wiem czy pomoglo to co znalazlem na jakims forum zagranicznym. Czy pomoglo wlaczenie obslugi TV w dekoderze Multimedia. Ponizej wklejam to co znalazlem na innym forum:

"Try this: Home x5, rewind, down, fast forward, down, rewind

Turn on CEC Remote Control and see if it works for you."

I teraz tak, dziala wlaczenie przyciekiem power na pilocie od dekodera, TV rowniez się uruchamia. Przycisk power na pilocie od TV, wylacza rowniez dekoder. Przyciski glosnosci na pilocie dekodera reguluja glosnosc TV, jest ta grafika z TV a nie dodatkowa od dekodera.

Dlatego pewnie dziala to, ze wlaczylrm obsluge tv na dekoderze.
 

px1z

New member
można prosić o kalibrację 55EC780 na pw, bawię się już 4ty dzień i ciągle coś mi nie pasuje. pozdrawiam
 
Do góry