TCL 55EC780 - To Co Lubię, czyli mocne uderzenie - test otwarty.

krol44

New member
Niedługo będę prąd do sieci sprzedawał.[emoji38] Mierzylem oczywiście w spoczynku.. co zrobić żeby dostać pliki kalibracyjne do tego telewizora?

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
zacznij od przeczytania regulaminu forum. Dowiesz się, że należy zacząć od szukania a dopiero potem pytać. To pytanie pojawia się co kilka dni.
Odpowiem: zostań niebieskim i skontaktuj się z Kiki na wiadomość prywatną.
I nie pytaj o więcej szczegółów tylko poszukaj.
 

krol44

New member
Szukałem telewizora z dobrym dźwiękiem do kwoty 2500 i max 55" ten rozbił konkurencję i wisi na ścianie. Jestem zauroczony. A dodatkowo wykonanie to klasa sama w sobie +oczywiście 300 cash back.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
 

Magister47

New member
Czy telewizor posiada nagrywanie na USB telewizji naziemnej i Timeshift?
Wg specyfikacji sklepów nie, a pod testem w tym wątku w plusach jest:
Nagrywanie na twardym dysku z USB
 

alan0s

New member
Zakupiłem EC780 55 i zauważyłem brak synchronizacji dźwięku z obrazem w YouTube i Tidal(video). Dziś w pracy i nie mam jak sprawdzić nawet wersji softu, ale przeleciałem cały temat i nigdzie nie widzę, żeby ktoś miał z tym problem (są tylko bajki i Player). Internet podłączony po kablu. Próbowałem coś pokombinować w opcjach wczoraj(bez wiedzy z forum) ale to nic nie dało.
Przy włączeniu czy przewinięciu filmu w czasie przez chwilę jest wszystko OK, ale po kilku sekundach dźwięk i obraz się rozjeżdżają
 

krol44

New member
A może wrzućcie taką informację na forum każdy z takim problemem będzie miał rozwiązanie.

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
 

kulek79

New member
Jestem od wczoraj szczęśliwym posiadaczem 55ec780. Wszystko jest ok, ale jedno nie mogę ustawić. Jak oglądam np. Youtube i wyłączę telewizor, to po ponownym jego włączeniu wchodzi z powrotem na Youtube. Czy jest możliwość ustawienia, żeby po włączeniu TV automatycznie włączał się sygnał z HDMI1 (telewizja kablowa) ?
No i czy to normalne, że na Youtube klatkują się animowane bajki?
 

kulek79

New member
Android 9, wersja oprogramowania v8-R851T02-LF1V321.014450, wersja systemu TV+:V5.2.0 (V8-2006010-MF1V520).

Zauważyłem, że nie tylko na youtube ale również na normalnym kanale TV przycina! na MINIMINI+ animowana bajka "Marta pies który mówi", przy szybszych ruchach obiekty klatkują.
 

kulek79

New member
OK, dla tych, którzy wkurzają się na przycinanie obrazu na bajkach, u mnie udało się chyba rozwiązać problem (od godziny oglądam bajki 8) i nic nie przycina).

Mam wersję softu 333.
Działa na wszystkich ustawieniach obrazu (dynamiczny,standard,smart hdr, sport,film).
Wszedłem w menu RUCH -> opcja REDUKCJA MIGOTANIA ustawić na "0".

Dajcie znać czy i u Was pomogło.
 

kulek79

New member
Masz rację, taki bubel nie może mieć miejsca.
Mam nadzieję, że poprawią to niedługo.

Zauważyłem, że na wartości "0" bajki nie klatkują, ale np. jak puszczę przez HorizonGO TVN24 czy TVPinfo to przesuwające się paski klatkują :)
 

assquad

New member
Masz rację, taki bubel nie może mieć miejsca.
Mam nadzieję, że poprawią to niedługo.

Zauważyłem, że na wartości "0" bajki nie klatkują, ale np. jak puszczę przez HorizonGO TVN24 czy TVPinfo to przesuwające się paski klatkują :)


Kolego bo widze, że masz HorizonGo, czy u Ciebie na liście kanałów jakbyś podpiął się pod sięć z poza UPC(np z telefonu) to czy masz na liście TVN Turbo?
Bo ja u siebie nie mam, a na innych boxach z android tv ten kanał normalnie jest, ba - na liście kanałów poza UPC też jest informacja, że kanał powinien być dostępny...
UPC stwierdziło, że to wina oprogramowania ;(

Z góry dzięki!
 

maciekmm

Member
Dzis zaktualowowalem w swoim 55ec780 soft do v321 przez OTA .
Przetestowalem slynna Costa Rice 4k na youtube. Niestety po 1min ogladania obraz zaczal strasznie przycinac (lagowac)... I nie jest to wina inernetu. Wlaczylem rowniez Godzille na HBO Go ale przez chromecast (inicjacja z telefonu) . Tutaj rowniez obraz lagowal ... Na szczecie ten sam film wlaczony przez aplikacjie HBO Go na TV odtwarzany byl juz bez przyciec.
Co do kreskowek. U mnie zmiana redukcji migotania na 0 niestety nie naprawia problemu zacinania bajek...
Kanal Fashion TV UHD rowniez laguje na tym tv (satelita podlaczona bezposrednio pod telewizor)

Strasznie zaluje swojego zakupu. Jesli ktos czyta forum i zastanawia sie nad TCL stanowczo moge odradzic te pseudo telewizorki... Co z tego ze maja duze mozliwosci multimedialne jak nie potrafia sobie z nimi poradzic...
Dzialanie kieszeni CAM rowniez nie zostalo naprawione w nowym sofcie...
 
Ostatnia edycja:
Do góry