TCL 55EC780 - To Co Lubię, czyli mocne uderzenie - test otwarty.

kerm85

New member
Moze mi juz na wzrok pada, ale wydaje mi sie ze w 65ec780 to kalibracja lepiej wygladala na starszych softach. V321, V322 jakos blado. Soft moze w ogole miec na to wplyw?

Wysłane z mojego UNKNOWN przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
odzwyczaiłem się, że ktokolwiek zwraca uwagę na temat wątku. Większość osób wrzuca posty gdziekolwiek... Jak w zasadniczym pytaniu nie ma powołania na konkretny model traktuję jako ogólne... Może się poprawię :(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja jest zawsze przygotowywana na wieczór i na noc. I jest 1:1.
Na dzień jest za słaba. Na to jest też lekarstwo.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest już nowy SOft 333

106444107_3189148121146957_7118626785039585633_n.jpg


79233427_3189148234480279_3151973355813015420_n.jpg

__________________
 

kerm85

New member
Testowe softy zazwyczaj nie są ota ;) I jesteśmy w dziale ec780 ;) te softy są do całej aktualnej linii tcl android na tym układzie.
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Ja się nie dziwię, że ktoś pyta o soft opisany tylko numerkiem gdzie na zdjęciu jest odniesienie do 65C815.

@Kiki: co sądzisz o regulaminie forum punkt 15 (pierwsze 2 zdania)? Ktoś dziś wrzucił co najmniej 3 identyczne posty w kilku różnych wątkach...
Wiem, że może ryzykuję z trochę zaczepnym pytaniem ale co tam... Lubię to forum i wolałbym by było więcej porządku.

Czy wiadomość o nowym sofcie może mieć wyjaśnienie wyjaśniające co z softem? Czy to pochwała wewnętrznych prac TCL czy może wstępna zapowiedź szansy na wersję zaktualizowaną? I najlepiej z jednoznaczną wskazówką by prośbę o nową wersję przesyłać na PM z podaniem maila...
Bez jasnych zaleceń powodujesz, że niedoświadczeni użytkownicy podają maile publicznie na forum i naruszają punkt 18.
Może da szansę na trochę więcej porządku na forum.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Info o Soft jest wrzucone tam gdzie ludzie mają różne modele - i nie muszą się domyślać jakich modeli dotyczy.
Zmiany głownie dotyczą HDR-u. Jest zawsze dla chętnych.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Kiki, Twoje wyjaśnienie jest poprawne tylko dla osób, które w miarę systematycznie czytają forum.
Wiadomość były dla części czytelników niejasna - były pytania czy pasują do konkretnego modelu nawet gdy wątek miał właściwy tytuł. Były prośby o przesłanie choć nie oferowałeś wysyłki. Były przypadki podania maila w ramach prośby.

Powtórzę: lubię to forum ale bałagan jest męczący. Niektóre Twoje newsy (jak np. wersja softu) są tak ekscytujące, że użytkownicy podają nawet swoje e-maile choć jest to zabronione przez regulamin. Trochę mnie dziwi, że moderator to toleruje ;)
Proszę podawaj takie newsy z informacją pełną - jakie modele, czy wysyłasz i jeśli tak to wyraźnie pisz by kontaktować się wyłącznie przez wiadomość prywatną. Nie zakładaj, że każdy rozumie nawet 50tą wiadomość o podobnej treści i wiec co było napisane wcześniej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla Ciebie są one nie ważne, ale dla innych - bardzo ważne.
Teraz ludzie są kierowani do odpowiednich osób boo nie zawsze sobie radzą z update.
Szerokość informacji to łatwiejszy dostęp do zapoznania się z produktem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Właśnie dlatego pomagamy na wszystkie sposoby - również kosztem czasu prywatnego osób który mają ogromną wiedzę a nie są na forum !
 

konradbp

New member
Witam, przymierzam się do zakupu telewizora TCL. Interesuje mnie Ec780 lub C815 w wersji 65 cali.
Wiadomo, że C815 to nowszy i "lepszy" model ale czy faktycznie warto dopłacić? Przeczytałem wątek i nie rozwiązał moich wątpliwości.
TV będzie służył do oglądania telewizji, YT, Netflix, jakieś materiały z dysku i tyle. W ogóle nie gram i mało sportu oglądam.
Interesuje mnie aby TV miał jak najlepszą jakość obrazu, płynne działanie zarówno samego TV jak i Androida. Martwią mnie problemy Ec780 z Playerem. Czy.C815 ma ten sam problem?
Czy przy oglądaniu telewizji będzie widoczna różnica matryc? 60 vs 120?
Czy zeszłoroczny model ec780 będzie wystarczająco długo aktualizowany? Nie chcę za 2 lata wymieniać TV bo okaże się że "zamula, nie wyrabia" itd.
Jakieś rady?

Dzięki :)
 

konradbp

New member
A jak z płynnością działania TV i androida? Czy zostało to już poprawione? Czytałem o problemach również z aplikacją Player :/
Kolejna sprawa to migotanie obrazu przy włączeniu upłynniania ruchu.
Obecnie mam Samsunga z 2012 roku i bodajże dopiero w 2018 skończyły się aktualizacje. Ciekawe jak do kwestii updejtów podejdzie TCL.
Gdyby nie matryca IPS to bralbym SM8600 od LG a tak mam trudny orzech do zgryzienia
 
Do góry