TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

lorak86

New member
KiKi możesz wytłumaczyć?
O co chodzi z tym dokładaniem?
Tzn, że każdy musi sobie dokupić tego BOXa czy będzie on programowo dodany do softu TCLa?

Co to za SMART TV, który obsługuję tylko kilka aplikacji? Przecież z polskiej TV jest tylko TVN PLAYER i IPLA.
 
Ostatnia edycja:
KiKi możesz wytłumaczyć?
O co chodzi z tym dokładaniem?
Tzn, że każdy musi sobie dokupić tego BOXa czy będzie on programowo dodany do softu TCLa?

Co to za SMART TV, który obsługuję tylko kilka aplikacji? Przecież z polskiej TV jest tylko TVN PLAYER i IPLA.

Chodzi o to,żeby sobie dokupić boxa z androidem i tam będą wszystkie apki. Co do polskich apek - jest ich więcej,ale większość bezużyteczna. Fakt,brak HBO boli,ale w sumie tylko tych,którzy mają możliwości korzystania z nich. Do tego według mnie Smart w TCLu jest katastrofalny (TVN Player mi nie działa - tzn. apka odpala,ale nic nie mogę włączyć,bo jest zawiecha),że dorzucenie boxa z androidem nie jest tragedią, zwłaszcza,że podstawowe urządzonka to też nie majątek. Trzeba się tylko przekopać przez zalew sprzętu i znaleźć coś sensownego

Żeby nie było tak be i fuj, to z ciekawostek - na TCLu Netflix od razu był w PL, a na Samsungu mam Netflixa po angielsku ;)
 

lorak86

New member
No ale co to za opcja żeby dokupować BOXa android. Takiego BOXa to mogę dokupić do każdego złoma z przed 15 lat, a nie do TV za ponad 3tys. zł.

Dla mnie taki SMART to nie SMART. Nie ma podstawowych aplikacji.
Gdybym wiedział o tym wcześniej wybrałbym inny TV.

KiKi nie będzie jakiś aktualizacji? Tak ciężko dodać te kilka polskich aplikacji? I naprawić te, które już są (TVN Player)?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z innych modeli 55" 4K i 100H musiałbyś zapłacić 1-2 tyś zł drożej. Na jakość obrazu nie narzekasz. Dlatego Box z 4K z Androidem za 300 zł i 1.000.000 aplikacji to super rozwiązanie i tanie i efektywne.
 

tomek5

New member
Kiki,przyłączam się do pytania czy można wpłynąć na techników tcl w sprawie nowego oprogramowania żeby poprawić smart tv i wzbogacić o nowe popularne aplikacje?.
Telewizor jest atrakcyjny w tym przedziale cenowym,ale nowy soft to tylko dobra wola przedstawicieli producenta w kierunku zadowolonego klienta co będzie procentowało w przyszłości.masz kontakty w tcl poprzyj nas prosimy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten model nie jest już produkowany, więc ciężko ich namówić na nowe aplikacje. Tym bardziej, że nowe modele 2017 w marcu będą już na Androidzie 6,0.
A w klasie 4K i 100Hz jest najlepszą ofertą.
Box z Androidem jest super rozwiązaniem.
 

lorak86

New member
KiKi trochę przesadziłeś. Namawiałeś ludzi na ten telewizor.
Wychwalałeś go w niebiosa i tylko dlatego go kupiłem.
Miał mieć najlepszą jakość obraz i ma ale...
Zawsze powtarzałeś, że taką samą jakość bądź nieznacznie lepszą ma:
Philips 55PUS6561
Teraz tak:
TCL 58s7806 kosztuję 3200zł + BOX 300zł daje 3500zł
Philips 55PUS6561 kosztuję 3600zł

A to nam daje 100zł różnicy. Pomijając niezauważalną lepszą jakość obrazu dochodzi do tego lepszy dźwięk i brak zasranego BOX'a. Dodatkowe kable, zasilanie i pilot!!!
I co najważniejsze w Philips 55PUS6561 INPUT LAG jest idealny w tej grupie cenowej.
KiKi podałeś mi numer tel. do Twojego kolegi ze sklepu. Zapytałem czy ten telewizor ma możliwość podłączenia myszki + klawiatury BLUETOOTH i czy można go wykorzystać zamiast monitora ponieważ mam dziecko w drodze i muszę wynieść całkowicie komputer z pokoju. Dostałem odpowiedź, że nie ma problemów. Niestety nie wiedziałem, że z takim INPUT LAGIEM ciężko się nawiguję kursorem, a co dopiero robić projekty do pracy.

Czyli za zaoszczędzone 100zł mamy 3" więcej i pełno kłopotów z BOX'em plus brak realnego korzystania z TV podłączonego do komputera.

Chciałbym zwrócić ten TV, dopłacić 400zł i mieć święty spokój.

PS. Na dodatek system, na którym siedzi ten telewizor właśnie umarł więc nie będzie żadnej ważnej obiecanej aktualizacji.
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Ten model nie jest już produkowany, więc ciężko ich namówić na nowe aplikacje. Tym bardziej, że nowe modele 2017 w marcu będą już na Androidzie 6,0.
A w klasie 4K i 100Hz jest najlepszą ofertą.
Box z Androidem jest super rozwiązaniem.
Co to za support? To jest całkowity brak wsparcia. Konkurencja aktualizuje swoje smarty dlugo po zakończeniu produkcji. Wygląda na to, że TCL podchodzi do tematu: "kupiłeś i spadaj". Chcesz nowe, kup nowe... Porażka totalna

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL ma 58" a Philips ma 55".
Jak kupowałeś TCLA to Philips kosztował 600 zł drożej.
Philips ma Google TV , a Android BOx ma Google Play - więc rozmawiasz o różnych wyposażeniach i to o 1000 razy.
W klasie cenowej TCL licząc 4K i 100 HZ był i jest w klasie cenowej 3200 zł co do jakości obrazu bardzo dobrym modelem.
O tym że ma gorsze multimedia pisałem od samego początku - tu nie ma tajemnic jest to wyraźnie opisane w teście.
Pokaż proszę, który model w klasie 3199 zł ma 100Hz i 4k ???
 

mafia35

New member
Bez reklam
Lepszą alternatywą jest LG 55UH605v. Przynajmniej ma normalnego HDRa (a nie coś pseudo, które nim nie jest) i smarta z prawdziwego zdarzenia... Za 3200 spokojnie można kupić.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

mafia35

New member
Bez reklam
Tyle, że te 100hz wyłączają ludzie od razu włączając tryb gry aby zniwelować efekt teatru to raz. Dwa, że dla ogólnego działania te 3 cale można sobie darować. Zwłaszcza w rozmiarach ok. 55 cali.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

mafia35

New member
Bez reklam
Jeśli miałbym wybierac między 55 a 58 cali gdzie w mniejszym wszystko działa i wygląda jak należy, a większy jest tak upośledzony pod względem smarta czy nawet glupiego pilota to tak, brałbym mniejszego.
Kiki, wyłącz upłynniacz i poprzyglądaj się zanim sypniesz linkami...

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie denerwuj się.
Pilot działa normalnie, aplikacji jet mało ale też działają.
A 100 H to jest 100Hz.
I możesz pisać co,chcesz...
 

mafia35

New member
Bez reklam
Ty też... W końcu sprzedajesz ten "sprzęt". Porównaj sobie optycznie, jakościowo pilot od LG i Tcl. Ten chiński to jakaś padaka. Wygląda i działa jak zamiennik za 20zł z MM. Za takie 100hz to ja dziękuję. Pamiętaj, że w trybie gry motion nie działa i nie wprowadza pośredniej klatki. Więc idzie obraz z częstotliwoscią źródła dla zmniejszenia input laga. Więc taki TCL przy trybie gra będzie chodził jak każdy inny 50hz telewizor. Usiądź i porównaj.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

redkca

New member
Witam,
po podłączeniu dysku , na każdym filmie z napisami nie mam polskich znaków.
Napisy pobierane w formacie .srt. Coś trzeba przestawić?

Proszę o najnowszy soft.
Jak go najlepiej ustawić żeby grał tak wspaniale jak niektóre osoby go opisują.?
 
Do góry