TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

lavgz

New member
Kolego soft to tajemnica dla wtajemniczonych.Niby jest ale go nie ma bo oficjalnie nikt go nieudostepnia.Jedynie wlasciciel tego forum ma do niego dostep.Zwykly uzytkownik moze pomazyc.
Producent tego sprzetu ma w nosie Nas uzytkownikow (zreszta wypuscil nowe a o tym zapomnial)

Niby nowy soft tajemnica dla wtajemniczonych, a ostatnio się zaskoczyłem, bo okazało się że soft "spod lady" jest starszy niż ten na stronie TCL :D
 
D

Deleted member 121090

Guest
Kontynuujemy historię :)

Zamówienie kuriera _bez_jakichkolwiek_problemów_, wystarczyło podanie numeru klienta przesłanego przez sprzedawcę. Polecam DPD, dziewczę było przesympatyczne!

Oczywiście pakowanie odbyło się pod czujnym okiem kamery, gdyby ktokolwiek próbował twierdzić, że wysłałem uszkodzony przeze mnie TV ;-)

MaciejKa_68
Jak idzie realizacji naprawy Twojego TV?
Wiesz już coś?
 

wokie

New member
Ha, faktycznie, na stronie TCL-a soft V498 z 17.08.2016, a mój soft "spod lady" to V487. Ktoś wie co wnosi ten soft z sierpnia?
Wow. Dwa dni temu pobrałem ze strony polskiej producenta TCL i była wersja v436 z 29.10.2015r.
Z której domeny pobierałeś?
Edit.
Rzeczywiście, po roku dodali nowe oprogramowanie.
Ponawiam pytanie. Jak zrobić backup starego oprogramowania na wypadek jakby z nowym było coś nie tak.
 
Ostatnia edycja:

Adir

New member
Przez sieć nie znajduje, trzeba wgrać przez usb.

@Wgrałem, ale nie wykonałem drugiej części tj: reset do ustawień fabrycznych, wyłączenie z prądu i włączenie. Wersja pokazuje się 498, ale nie wiem czy ta druga część jest niezbędna.
 
Ostatnia edycja:

radoskur

New member
W znakomitej większości urządzeń elektronicznych po update firmware zaleca się przywrócenie ustawień fabrycznych i ustawienie wszystkiego od nowa. Dajcie znać czy ten efekt teatru nadal występuje.
 

mygen

Member
Pobrałem soft v498. Zainstalowałem i te same rzeczy, które mi przeszkadzały pozostały bez zmian. Efekt teatru dalej jest. Trzeba włączać tryb gry, żeby go nie było. Sortowanie kanałów po wyszukaniu (kraj Polska) dalej ustawia alfabetycznie a nie jak daje nadawca (muszę szukać przez Finlandię). Zapewne napisów do filmów dalej nie czyta z serwerka ale nie zdążyłem tego sprawdzić.

Podsumowując żadnych zmian jak dla mnie.

Fajnie by było jakby pisali co zostało zmienione/poprawione w danym sofcie.
 

admag

New member
Pobrałem soft v498. Zainstalowałem i te same rzeczy, które mi przeszkadzały pozostały bez zmian. Efekt teatru dalej jest. Trzeba włączać tryb gry, żeby go nie było. Sortowanie kanałów po wyszukaniu (kraj Polska) dalej ustawia alfabetycznie a nie jak daje nadawca (muszę szukać przez Finlandię). Zapewne napisów do filmów dalej nie czyta z serwerka ale nie zdążyłem tego sprawdzić.

Jest dokładnie jak pisze mygen.
Jednak zauważyłem jedną poprawę - znalazł bez kombinowania program w 4k:)
 

lavgz

New member
Pobrałem soft v498. Zainstalowałem i te same rzeczy, które mi przeszkadzały pozostały bez zmian. Efekt teatru dalej jest. Trzeba włączać tryb gry, żeby go nie było.


Czyli jak od początku - nowy soft już na dniach, już sekundy nas dzielą, a przeczekaliśmy pół roku i kolejna totalna klapa, kompletnie nic nie zostało poprawione, są zbyt zajęci nowym modelem. Analizując to wszystko, chyba wolał bym kupić jednak mniejszy tv, normalnej firmy i spać spokojnie, a nie irytować się po odpaleniu jakiegokolwiek filmu na tym "najlepszym w cenie" sprzęcie.
 
Do góry