TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

tomek5

New member
Warto_Od miesiąca mam ten telewizor,kupiony u KIKI,skalibrowany przez sprzedaecę jest ok.ciekawy jestem jak się zachowa po wgraniu nowego softa,no i mógłby być dodany PVR(podobno do zrobienia)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Nadmienię tylko nieśmiało, że po trzech tygodniach nie otrzymałem w dalszym ciągu odpowiedzi, od ich specjalisty zajmującego się realizacją zapisów gwarancyjnych, na pytania tyczące się ich gwarancji!
Czyli niestety kupuje się w tym wypadku TV z niejasnymi jej zapisami. Firma nie umie albo nie chce powiedzieć klientom jakie mają prawa i obowiązki w związku z gwarancją.
No, jak dla mnie, tego rodzaju sytuacja jest nie do przyjęcia i takiego produktu na pewno bym nie kupił.
 

tomek5

New member
W telewizorach obecnie instaluje się zintegrowane płyty główne,w tcl 58s7806 podzespoły na płycie można wymieniać tzn.jak poleci nam dźwięk to nie trzeba wymieniać całej płyty ale tylko element na niej odpowiedzialny za tą awarie,czy to prawda?Znaczyło by to że koszty naprawy po gwarancji były by niższe.o tym przy kupnie można także pomyśleć.
 

mafia35

New member
Bez reklam
W telewizorach obecnie instaluje się zintegrowane płyty główne,w tcl 58s7806 podzespoły na płycie można wymieniać tzn.jak poleci nam dźwięk to nie trzeba wymieniać całej płyty ale tylko element na niej odpowiedzialny za tą awarie,czy to prawda?Znaczyło by to że koszty naprawy po gwarancji były by niższe.o tym przy kupnie można także pomyśleć.
Tak to prawda. Płyty główne są zintegrowane. Co nie zmienia faktu, że serwis nie będzie się bawił w lutowanie czy też reballing. Wymienią płytę i tyle.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że bardzo dobry.
Ci co piszą bzdury widać że go nawet na oczy nie widzieli.
Obraz 4K - faktycznie rewelacja.

Serwisowo wymieniają też podzespoły o i to błyskawicznie.
 

wydrys

New member
Potwierdzam 4K (polecam do testowania filmy 4K z Netflixa) rewelacja. Mam pytanie co do dźwięku. Posiadam mediaboxa NC+ i zauważyłem, że są różne poziomy dźwięku. Na kanałach TVN-u jest ciszej, na canal-plusach zdecydowanie głośniej. Czy to się da jakoś ustawić, żeby nie waliło po uszach? Druga sprawa na niektórych kanałach fonię, siłę głosu mogę zmniejszyć pilotem NC+. Na innych np rodzina Canal+ sterowanie pilotem nic nie daje - "kreski" (poziom głośności) znikają a jeśli chodzi o fonię nic się nie zmienia i musze sięgać po pilot TCL. Ktoś wie o co chodzi?
 

wokie

New member
Podpiąłem ostatnio konsolę xbox one s do tego odbiornika (tcl 58s7806 ). Niestety, konsola w swojej diagnostyce wykazała brak obsługi przez telewizor trybu 4k w 10 bitach przy 60,50 i 24Hz oraz brak HDR. O ile z HDR to sprawa wiadoma była, to 10 bit w TV okazało się być marketingowe. Poza tym, tak jak w tv TCL klient YouTube w konsoli treści 4K odtwarza w rozdzielczości FHD - porażka :(
Co do tv TCL to w mojej ocenie tuner cyfrowy jest słabej jakości, tak samo upscaler do 4k z treści SD. O dziwo, sygnał analogowy z tunera nad wyraz dobrze wygląda, ale na co to komu? Klient TVNPlayer w smart tv zawiesza się -szkoda. Pilot z twardymi i klikającymi głośno przyciskami po prostu w**rwia. Ogólnie telewizor przeciętny. Taki chinol, jak xiomi przy apple (bez obrazy dla xiomi).
 
Ostatnia edycja:

Frogi_71

New member
No Wokie pojechałeś po linii!
Powinieneś mieć pretensję do Microsoftu, że nie zaimplementował kodeka VP9 do klienta YouTube w najnowszym Xbox one S. Są informacje w necie o trudnej współpracy tej konsoli z wieloma TV w szczególności w odniesieniu do HDR.
Czytając Twój post mam wrażenie jakby wogóle nie działało 4K po HDMI w 7806, ale rozumiem, że tak nie jest?

PS Daj znać jak będziesz chciał pozbyć się tego TCL'a szukam tanie duże LCD dla rodziców.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Żadne posty nie są kasowane jeśli nie łamią regulaminu.
W klasie cenowej do potrzeb jakie podają użytkownicy i realizują ich zadania jest znakomity.
Jeśli ktoś chce żeby Fiat jeździł jak Ferrari - to się nie da.
Jeśli ktoś chce kupić Ferrari w cenie Fiata , też się nie da.

wokie - to nie jest telewizor dla Ciebie, kup taki który spełni Twoje potrzeby.
Ale nie kupisz żadnego modelu 4K , 100Hz za 3199 zł z kalibracją.
DO XBOX ONE S proponuję taki który spełni oczekiwania - Panasonic 58DX750 za 6399 zł.
 

redkca

New member
Posiadam ten tv w 58 calach , chce kupić nc+ brać z dekoderem od nich czy z modułem cam. Czy jest jakaś różnica w obrazie, szybkość przełączania kanałów itd itp. ?
 

tomek5

New member
Nc+ z dekoderem masz możliwość nagrywania PVR,z modułem cam takiej funkcji nie ma tcl.mam nadzieję że może to się zmieni przez nowe oprogramowanie od TCL?
 

Frogi_71

New member
Mam co prawda TCL 55u7906 ale są podobne, mam moduł CAM i też dekoder od NC+, mam starą kartę tzw. cameleon zatem mogę ją sobie dowolnie przekładać (nowe karty są parowanie albo z tunerem albo z modułem zależy gdzie została wetkniętą najpierw). W TCL kanały zmieniają się wolniej niż w zewnętrznym tunerze, głowica w TCL ma niższą czułość niż ta w zewnętrznym tunerze. Jakość obrazu bardzo podobna, może nieco lepsza z zewnętrznego źródła (mniej rozmyty obraz). Problem jest z listą kanałów, tzn. telewizor dziwnie ją układa. Początek to niby wg. ustawień NC+ ale reszta ułożona jest alfabetycznie. Mi TV znalazł ponad 2 tysiące kanałów i nie sposów ich ręcznie poukładać. Nie znalazłem żadnego zewnętrznego programu do edycji, zatem używam zewnętrzny tuner. Ten TCL nie ma PVR i nie nagrywa na dysku.
 
Do góry