TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

lycone

Banned
Co dają cyfry z testów?
Co ty chcesz udowadniac?
Najwazniejsze jest chyba odczucie kazdego uzytkownika co do zadowolenia z produktu.
Jesli juz cyfry maja znaczenie to sugeruje troche poczytac o budowie ludzkiego oka i postrzeganiu kolorów i rozdzielczosci.(podpowiem tylko ze to co my widzimy to jest tylko interpretacja naszego mózgu) i kazdy widzi troche inaczej.
Ciekawi mnie tylko jakie telewizory maja krytycy TCL (moze niech sie pochwalą).Moze wtedy troche sie wszyscy posmiejemy i podyskutujemy o jakosci kto i gdzie je produkuje itd.
Pisałem już o tym wielokrotnie. Bez cyfr nie mogę na odległość ocenić np. jaki jest kontrast w tym TCL. Załóżmy, że mój obecny TV ma kontrast 6000:1 i szukam czegoś znacznie lepszego. Twoja opinia czy odczucie typu "zadowalający kontrast", "super czerń" itd. kompletnie nic mi nie mówią, bo dla Ciebie super czerń może być przy kontraście 2000:1, a dla mnie 6000:1 będzie słabo. Teraz rozumiesz?

P.s.
Obecnie nie mam żadnego TV w pokoju ;)
 

abang81

New member
Czy ktoś może mi powiedzieć jak prawidłowo powinien działać EPG?
W moim egzemplarzu podczas zmiany kanały na EPG ekran tv robi się czarny i nie ma dźwięku? Po chwili dźwięk wraca już na kolejnym kanale. Czasami miga czarny 2 razy,
To samo podczas włączania menu, poza tym czasami robi się jaśniejszy jakby był na auto jasności ustawiony a nie jest, poza tym obraz potrafi migać . Nic z tych rzeczy nie ma miejsca podczas oglądania netflix czy YouTube, tylko tv?
 

przemase30

New member
Pisałem już o tym wielokrotnie. Bez cyfr nie mogę na odległość ocenić np. jaki jest kontrast w tym TCL. Załóżmy, że mój obecny TV ma kontrast 6000:1 i szukam czegoś znacznie lepszego. Twoja opinia czy odczucie typu "zadowalający kontrast", "super czerń" itd. kompletnie nic mi nie mówią, bo dla Ciebie super czerń może być przy kontraście 2000:1, a dla mnie 6000:1 będzie słabo. Teraz rozumiesz?

P.s.
Obecnie nie mam żadnego TV w pokoju ;)

Za dużo czytansz opinie i testy. Kup i się przekonasz. Pokój na 100% będzie zadowolony ;)


Bez urazy
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest demokracja i każdy może robić co uważa i wybierze co uważa.
Ale opowiadać nie widząc telewizora to nieeleganckie.
Jak widać Ci którzy mają TCLa - są zadowoleni i tu pełna zgoda.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Znam osobiście dwie osoby które po zakupieniu swoich tv LG i Sony byli bardzo zadowoleni i wręcz w niebo wzięci . Tak było jednak do czasu gdy zaczęli.. czytać różnego rodzaju opisy , testy które w żaden sposób nie były ; jednakowe ; i pokazywały różne mankamenty , a to kontrast , a to czerń , kąty , a to znowu kalibracja potrzebna. Z super zadowolenia zrobił się mętlik w głowach , myśli o wymianach tv itp. Na szczęście dało się trochę wytłumaczyć i pokazać że w ich warunkach i oczekiwaniach właściwie nic więcej od swojego telewizorka nie potrzebują.
 

abang81

New member
Czy ktoś się orientuję jaką przepustowość ma karta sieciowa tego tv? Bo ja mając 40Mb/s test prędkości na netflix nie przekracza 29Mb/s? Trochę kicha ja by się okazało że tv, który ma obsługiwać UHD gdzie netflix wymaga min 25Mb/s posiada kartę sieciową obsługująca tylko Max 30 Mb/s.
 

markov10

New member
A podlaczajac sie tym samym kablem pod router inne urzadzenie ma wiecej? Wifi generuje straty, urzadzenie moze miec lepsze badz gorsze anteny, wiec jedynym miarodajnym testem byloby cos takiego. Z reszta sam test netflixa jest raczej sredni, bo mi na 600mb/s pokazywalo zaledwie 250.
 

abang81

New member
Połączenie przewodowe tv 29 mbs, pc 41 mbs. No ale skoro u ciebie jest taka przepustowość tzn że ma więcej niż 30 mbs.
Dzięki za info
 

markov10

New member
Ten wynik jest akurat na komputerze, nie uruchamialem go na telewizorze, chcialem zwrocic uwage, ze netflix i jego test do konca miarodajny nie jest. Z ciekawosci mozesz odlaczyc na czas testu w telewizorze komputer, moze ma priorytet i cos tam sobie skrobie z tych 40. Swoja droga, net 40, a komputer pokazuje 41?
 

abang81

New member
Sprawdzałem każde urządzenie samodzielnie przewodowo i tv i PC . Test na PC rzeczywiście pokazuje ponad 40 mbs gdzie ma być max. do 40 mbs.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Odpal sobie na tv speedtest lub cos podobnego. Wybierze Ci serwer z dobrym pingiem i wtedy zobaczysz ile realnie ma tv. Porownasz wtedy z pc

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka
 

Nah

New member
Witam
Chciałem zapytać czy ktoś z forumowiczów miał może jakieś problemy z filmami .mkv oraz czy telewizor wspiera pliki tekstowe .txt lub .srt? Od dwóch tygodni szukam telewizora 50-55 cali i wczoraj już miałem zamawiać PANASONIC TX-55CX680E, aż tu nagle natrafiłem na telewizor TCL i na ten prawie 70 stronicowy wątek i teraz w sumie nie mogę się zdecydować. Jeszcze mam pytanie, czy grając na tym telewizorze input lag na poziomie 55ms jest uciążliwy? Wersja s68 gwarantuje input lag na poziomie 36 ms. Czy wersja U58S7806S, gwarantuje input lag na poziomie 50s7806. Dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

abang81

New member
Witam
Chciałem zapytać czy ktoś z forumowiczów miał może jakieś problemy z filmami .mkv oraz czy telewizor wspiera pliki tekstowe .txt lub .srt? Od dwóch tygodni szukam telewizora 50-55 cali i wczoraj już miałem zamawiać PANASONIC TX-55CX680E, aż tu nagle natrafiłem na telewizor TCL i na ten prawie 70 stronicowy wątek i teraz w sumie nie mogę się zdecydować. Jeszcze mam pytanie, czy grając na tym telewizorze input lag na poziomie 55ms jest uciążliwy? Wersja s68 gwarantuje input lag na poziomie 36 ms. Czy wersja U58S7806S, gwarantuje input lag na poziomie 50s7806. Dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam
Jeśli o mnie chodzi to odradzam. Testuję już drugą sztukę w pierwszej obraz padł, w tej za to obraz migocze podczas oglądania tv cyfrowej z kablówki, poza tym efekt teatru w filmach jest nie do zniesienia, niedługo wyjdzie nowy soft ale na ile pomoże to nie wiadomo, poza tym problem z plynnością obrazu.
Kolejną zagadką jest przebieg (running time) fabrycznego tv, którego support tcl nie ma zamiaru udzielać klientom, w moim było już ponad 14 dni w dniu kiedy go wypakowałem i podłączyłem a inny urzytkownik stwierdził że miał równy miesiąc.
Powiem tak to był bład nic za 3000 nie bedzie grało jak 2 x droższy tv, mimo tego że dostał w tym teście ok 85/100.
Może to ja mam pecha że już drugi egzemplarz ma coś nie tak z funkcjonowaniem a może nie.
Drugi raz bym go nie kupił wolałbym dołożyć drugie tyle i się z tym nie bujać.
 
Do góry