TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

WSE

New member
Ups. Szczerze mówiąc to nie sadziłem ze wywołam taka dyskusje . Interesuje mnie ten tv ponieważ jest 58 calowy wiec większy niż moja dotychczasowa 50 która chyba jest z Czech nie japoni . Nie interesują mnie opcje smart . Tv jest 4k które mimo wszystko może w niedługim czasie się przydać (sygnał nc+ , bd , ps4 ) Interesuje mnie sama jakość obrazu która to moim zdaniem jest najważniejsza cecha tv . Nie chciał bym się cofać w kwesti jakości oglądanego obrazu. Za panasonica swego czasu tez dałem podobne pieniądze tj około 3,5 tysiąca złotych i ani ze smart ani 3d nie korzystam czy innych nie potrzebnych mi rzeczy. Wiem ze tv posiada kiepski pilot stad tez moje drugie pytanie odnośnie sterowania iphonem
 

gadach

New member
Witam,

Używam TV 58 od kilku dniu i jeśli chodzi o obraz to jest świetny.
Porównywałem w sklepie do SONY Android za 5,5 tys.
(nie pamiętam dokładnie modelu ale stały obok siebie).
Nie zauważyłem różnicy w obrazie.
W porównaniu do mojego Philipsa sprzed 5 lat czerń to jest niebo a ziemia.
W ogóle jak na LED TV czerń jest wg mnie znakomita.
Dźwięk po ustawieniu korektora jest dobry.
YouTube działa bardzo dobrze.

To co jest do poprawienia to na pewno efekt teatru w filmach bez konieczności włączania trybu gier
oraz ulepszenie przeglądarki internetowej.

Poza tym jak dla mnie jest OK!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Te zgłoszone przez Was uwagi przekaże do osób odpowiedzialnych i poczekamy na ich odpowiedź.
Obrazowo bez zmian-bardzo dobry telewizor.
 

lycone

Banned
W klasie cenowej czytaj porównianie jako takiego tv do innych kiepskich. Jeśli porównywać w klasie wyposażeniowej okazuje się, ze jest to niska półka.

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka
Tak właśnie jest. Najlepszy wśród kiepskich czyli... ciągle kiepski :) Cudów nie ma.
 

Esper

New member
czemu wśród kiepskich? Ja jak i z tego co zauważyłem wiele osób było/jest co najmniej zadowolonych z obrazu jaki oferuje ten telewizor. Osobiście sam bym go kupił gdybym jednak nie zdecydował, że chcę coś z androidem.

Oglądałem różne najczęściej polecane telewizory około 55" za około 3.5 tys w tym Sony 805C, panasonic cx680e sony w755c i nie zauważyłem żadnej specjalnej różnicy w obrazie a jedynie w tym na czym jest dany TV(smart, andorid, firefox).

No chyba, że za 3.5 tys każde 55" jest kiepskie to inna sprawa, bo jednak nie każdy chce wydawać 2x więcej :)
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
I tu się mylą 2 pojęcia. Telewizor jest dobry w tej klasie cenowej czyli patrz w tv 4k 50 cali do 3.5tyś zł. W tej cenie są tylko kiepskie telewizory. To co podałeś to dobre fhd.

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka
 

Esper

New member
I tu się mylą 2 pojęcia. Telewizor jest dobry w tej klasie cenowej czyli patrz w tv 4k 50 cali do 3.5tyś zł. W tej cenie są tylko kiepskie telewizory. To co podałeś to dobre fhd.

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka

Chyba się nieco zakręciłeś :) To w końcu za 3.5 tys 55" to kiepskie TV czy jednak są też dobre. Bo raz piszesz tak, a za chwilę jednak potwierdzasz, że podałem dobre TV - te co je podałem, a one przecież są z tej gruupy :) Przy okazji Panasonic to akurat też 4k.

I co to znaczy kiepski TV, jeśli ludziom obraz się podoba, TV działa to chyba jest dobry?
 

mafia35

New member
Bez reklam
Chyba się nieco zakręciłeś :) To w końcu za 3.5 tys 55" to kiepskie TV czy jednak są też dobre. Bo raz piszesz tak, a za chwilę jednak potwierdzasz, że podałem dobre TV - te co je podałem, a one przecież są z tej gruupy :) Przy okazji Panasonic to akurat też 4k.

I co to znaczy kiepski TV, jeśli ludziom obraz się podoba, TV działa to chyba jest dobry?
Podałeś dobre tv fhd i słabe uhd. Więc zakręcenia nie ma. CX680 to wyjątek ale on też 4 liter nie urywa.

Fiatami też ludzie jeżdzą, bo jak się podobają i przez jakiś czas się nie psują tzn. że są dobre? Dobre w tej cenie ale w grupie wyposażeniowej są kiepskie.

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka
 

Esper

New member
Co wy macie z tymi porównaniami?

Nikt tutaj nie pisze za dużo o wyglądzie tych TV, ani o bezawaryjności(to się okaże), ani o ich wyposażeniu, tylko o jakości obrazu - może to kogoś zaskoczy, ale dla wielu osób nadal to jest podstawowa funkcja TV :)

Co tzn. w grupie wyposażeniowej?

I pytanie podstawowe, czemu to niby jest/są słabe 4k? Skoro obraz jest dobry?

Naprawdę jakiś konkret bez porównywania banana do parówki :] Konkrety podawali właściciele wcześniej, jeśli się nie mylę, problemy dotyczyły softu nie obrazu. Widziałem każdy z tych TV, gdybym miał sofę 2m od ściany a nie 3+ to bym wziął TCL'a ale przy moich warunkach nie widać różnicy miedzy 4k/fullHD więc w tej samej kasie wolałem androida(a różnica miedzy 4k a fullHD w sklepie z własnym materiałem z 1.5m jest widoczna). Jak ktoś ma wąski salon gdzie widać różnicę między 4k/fullHD to śmiało może wg mnie rozważać TCL(o ile jest w stanie zaakceptować obecne bolączki softu bo czy/kiedy naprawią to nigdy nic nie wiadomo), materiałów może i prawie nie ma, ale da się coś pobrać a materiał promocyjny z Elizjum (zniszczone wieżowce) robi wrażenie!
 

mafia35

New member
Bez reklam
Jakie są słabe tv 4k? Te które oferuja 50hz, 8 bitowe matryce, marnego smarta itp. I w tej grupie w cenie do 3.5tys Tcl jest bardzo dobry.
Teraz co to znaczy w grupie wyposazeniowej..? To takie proste... Telewizory 4k, 100hz, 10bit, hdr, local dimming, dobry smart. W tej grupie prawie wszystko jest od tcl'a lepsze.
Co w tym skomplikowanego?

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
TCL w swojej klasie nie musi się obawiać Twojej oceny.
Zajmuje 3 miejsce na świecie więc to ludzie oceniają kupując telewizory maja swoje zdanie.
Proszę wymienić modele innych firm 50" w cenie 2699 zł - 4k, natywne 100 Hz, matryca 10 bit, wyposażenie. Czekam z uwagą ...
To samo dotyczy 58", i 55".
 

Esper

New member
Jakie są słabe tv 4k? Te które oferuja 50hz, 8 bitowe matryce, marnego smarta itp. I w tej grupie w cenie do 3.5tys Tcl jest bardzo dobry.
Ale to nie są parametry TCL'a

Teraz co to znaczy w grupie wyposazeniowej..? To takie proste... Telewizory 4k, 100hz, 10bit, hdr, local dimming, dobry smart. W tej grupie prawie wszystko jest od tcl'a lepsze.
Co w tym skomplikowanego?

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka

A jest taki inny w tej cenie? Ja dostrzegam mankamenty tego TCL, część może zniknąć z upgradem softu, ale to nie zmienia fakty, że to tani telewizor z b.dobrym obrazem. A krytyka tutaj w sporym stopniu nie jest konstruktywna :)
 

mafia35

New member
Bez reklam
Ale to nie są parametry TCL'a



A jest taki inny w tej cenie? Ja dostrzegam mankamenty tego TCL, część może zniknąć z upgradem softu, ale to nie zmienia fakty, że to tani telewizor z b.dobrym obrazem. A krytyka tutaj w sporym stopniu nie jest konstruktywna :)
Przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz. Jeśli nie pomoże to jeszcze raz...

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka
 

adin4k

New member
Przeczytaj ze zrozumieniem jeszcze raz. Jeśli nie pomoże to jeszcze raz...

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka

Ja zrozumiałem (że ten TCL ma lepsze parametry od innych TV w tej klasie cenowej) :p
Kolega Esper chyba się po prostu jeszcze nie dobudził (post z 7:13) ;)
 

mafia35

New member
Bez reklam
Dobrze zrozumiałeś. W klasie cenowej jest ok.
W klasie wyposażeniowej już tak nie jest.

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka
 
Mafia ale czepianie się "klasy wyposażeniowej" (czyli parametrów) bez uwzględnienia klasy cenowej to absurd. To jakby się czepiać,że Fiat z silnikiem 3.0 kosztującym 100k jest gorszy od Mercedesa z silnikiem 3.0 kosztującym 300k.

TCL faktycznie ma badziewnego i wolnego smarta, ale to rozwiążesz za kilkadziesiąt złotych kupując jakiegoś smart dongla czy coś podobnego. Różnicy 2 tysięcy ( nie interesowałem się od marca cenami,więc nie wiem jak jest teraz) między TCL a Samsungiem/Sony/LG już nie zniwelujesz, a obraz jest naprawdę świetny.

Czepiać się można klasy wyposażeniowej przy podobnej klasie cenowej. Oderwanie jednego od drugiego prowadzi do absurdów jak powyżej
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest gotowy- zaciął się zewnętrzny system wpisywania w związku z przenosinami portalu ma inny serwer.
Wieczorem ma być przywrócony i wpiszę.
 
Do góry