TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

Esper

New member
Mafia masz rację, przeczytałem to dwa razy i załapałem, wybacz ale jak raz się o TV pisze, dobry, a za chwilę słaby to się idzie pogubić(ja się pogubiłem).

Teraz jak już zrozumiałem(tak sądzę), Twoja wypowiedź, mogę się jedynie podpisać czterema łapami pod komentarzem

Mafia ale czepianie się "klasy wyposażeniowej" (czyli parametrów) bez uwzględnienia klasy cenowej to absurd.

Tak jak pisałem wcześniej, jak ktoś nie chce wydawać majątku na TV, to TCL w tej cenie oferuje sumarycznie więcej niż konkurencja(z tego co udało mi się wyczytać po różnych forach, recenzjach, opiniach) :) ze szczególnym uwzględnieniem dobrego obrazu względem konkurencji. Na pewno znajdzie się coś lepszego pod względem tego czy innego parametru(np. lepszy smart), ale sumarycznie (współczynnik ceny do jakości rozumianej ogólnie) będzie ciężko - szczególnie jeśli wypuszczą SMARTniejszy soft ;)

Chciałbym być w stanie wydać na TV 6tys+ baa nawet 10tys+ :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ci co mają smartfony Xiaomi tez są bardzo zadowoleni.
TCL zrobił ogromny postęp i produkuje dobre telewizory które na dodatek ładnie wyglądają.

Przy kasie 6+ i 10+ dostaniesz teraz bardzo dobre modele.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Xiaomi? Proszę..... A może Tcl. Tez produkuje smartfony. Kupe tego badziewia na aliexpress. To jest tyle wartr co chinskie samochody. Niby jezdzi, do pierwszego dzwona. I zgon. Jego i nas.

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@mafia35 napisz tak prawdę ile miałeś tej ; chińszczyzny ; kupionej że jesteś takim dobrym znawcą i ekspertem w tym temacie. Proszę nie obraz się , ale czytając Twoje posty mam wrażenie że nie miałeś nic z ; chinszczyzny ; a jest to jakieś uprzedzenie z Twojej strony.
 

mafia35

New member
Bez reklam
A czy trzeba mieć aby wiedziec, ze to wiekszy lub mniejszy shit? Nic ambitnego nie pokazuja. Wszystko jest zerzniete z japonskich, koreanskich lub europejskich patentow, produkowane masowo w watpliwej jakosci.

Czy trzeba miec tcl'a w domu aby ocenić jego "jakosc". Bylem kilkakrotnie w mm i ogladalem go na sciance. Pod katem jeden z najciemniejszych modeli w sklepie (oprocz vestelowskiego panasonica), na wprost taki dse jakiego dawno nie widzialem i tak jak pod kątem jasnosc zadna. Efekt teatru jak sie patrzy. Smart... Jaki tam siedzi procesor, ze tak muli. Nie wiem serio nad czym ten zachwyt. Ok, cena ;) Jaki pilot tak i cała reszta.

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
W dzisiejszym świecie wszyscy od wszystkich cos zżynają :) nie tylko Chińczycy. Przypomina się mi jak dość nie dawno można było poczytać że wszystko co najgorsze w elektronice było produkowane przez LG chociaż moim zdaniem pisali to Ci którzy jako argument mieli że LG to w przeszłości Gold.... a produktów wogóle nie mieli. Podziwiam tych ; znawców ;.
 

mafia35

New member
Bez reklam
Goldstar akurat był całkiem całkiem jak na tamte czasy. Sam miałem czarno białego 14" Goldstara :)

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka
 

gadach

New member
Ja bym jednak nie generalizował że wszystko co chińskie to szajs.
Od prawie roku używam smartfona Huawei P8 Lite.
I nie zamieniłbym go na żaden inny, włącznie z Iphonem. Telefon spisuje się rewelacyjnie.
A jeżeli weźmiemy pod uwagę jeszcze cenę to jest to absolutny hit.
Obecnie na rynku jest już dostępna nowa wersja P9 i wg mnie konkurencja mam w tej chwili sporo do myślenia....
Takze jeżeli TCL nie zwolni tempa to kto wie czy za jakiś czas nie powtórzy sukcesu Huawei.

Pozdrawiam

A czy trzeba mieć aby wiedziec, ze to wiekszy lub mniejszy shit? Nic ambitnego nie pokazuja. Wszystko jest zerzniete z japonskich, koreanskich lub europejskich patentow, produkowane masowo w watpliwej jakosci.

Czy trzeba miec tcl'a w domu aby ocenić jego "jakosc". Bylem kilkakrotnie w mm i ogladalem go na sciance. Pod katem jeden z najciemniejszych modeli w sklepie (oprocz vestelowskiego panasonica), na wprost taki dse jakiego dawno nie widzialem i tak jak pod kątem jasnosc zadna. Efekt teatru jak sie patrzy. Smart... Jaki tam siedzi procesor, ze tak muli. Nie wiem serio nad czym ten zachwyt. Ok, cena ;) Jaki pilot tak i cała reszta.

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka
 

lycone

Banned
Ja bym jednak nie generalizował że wszystko co chińskie to szajs.
Od prawie roku używam smartfona Huawei P8 Lite.
I nie zamieniłbym go na żaden inny, włącznie z Iphonem.

Dobre :D To musi być najlepszy telefon na świecie skoro za darmo nie zamieniłbyś go na żaden inny...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widać kto nie ma bladego pojęcia o żadnej marce, to pisze bzdury z których nawet małe dzieci się śmieją.

Trzeba mieć mega wadę wzorku żeby widzieć złe - Kąty boczne. Oto one :
Tu nie ma żadnych kombinacji...

Ten model po prostu trzyma się dobrych standardów w tym zakresie.

A kąty boczne....

Nawet przy skrajnych ustawianiach ( tylko po co ) też nie ustępują największym producentom tego rynku.



Zrobiliśmy to na stop klatce ( bo taką funkcje ma).

Przy dobrych sygnałach zachowuje się jak należy.

Katy boczne z sygnału DVBt też ok.

DSRE...


Widać, że ktoś klepie wierutne bzdury bo faktycznie nie widział go na oczy.


 
Ostatnia edycja:

gadach

New member
No cóż, widzę że na tym forum jest więcej sprzedawców niż praktycznych użytkowników. Na czym zależy sprzedawcom każdy wie, sprzedawać to co jest najdroższe oraz eliminować konkurencję...
 

WSE

New member
No i stało sie :)
Dzis przyjechał do mnie nowiusienki 58s7806.
Piewrsze wazenia obraz zyleta az nie moge uwierzyc .
Co do smart nie po to go kupowałem - ale małe pytanko czemu obraz ktory jest na youtube w 4k - tv odtwarza w HD ? Czy to zalezy od łacza ?

Co do sterowania TV iphonem u mnie przez WiFi działa :)))) z tym ze niestety provider blokuje jakies porty w swoich Ruterach co przerabiałem z Xperia i PS4 przez co rozłacza sygnał .

Telewiozr za te pieniadze jest mega bardziej renomowany poprzednik ... na gorąco i po niedługim czasie uzytkowania moge sie pokusic o stwierdzenie ze Plazma mi chyba wyblakła :p
 

gonzik1

Banned
CZesc.Uzytkuje ten telewizor juz 3 miesiac wiec moge troche juz powiedziec na jego temet.
Jako uzytkownika nie interesuje mnie kto jest jego producentem i gdzie jest produkowany TCL.
Kupilem go by ogladac filmy i tv a nie zastanawiac sie jaka cyna robione sa luty na plycie .Mam porównanie do 2 plazm samsunga i lg i lcd lg dosc wysoki model.TCL nie ma sie czego wstydzic a wrecz plazma (jak to kolega powiedzial)jest szara.W TCL kolory super jakosc ogolnie i na filmach i na konsoli ps3 rewelacja.Oczywiscie smart troche wolny porownujac do LG ale dziala.
Dlatego zgadzam sie z kolegami ze za te pieniadze TV jest rewelacja(nawet jak by kosztowal wiecej to i tak warty kasy)
Do tych co wypowiadaja sie duzo na tym forum ze to chinski zlom itd. Wez jeden z drugim ten TV do domu potestuj porownaj z innym sprzetem i dopiero mozemy konkretnie podyskutowac ( a nie opowiadac ze widzialem w MM i gra zle brzydko fe)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ci co opisuję głupoty nigdy ich na oczy nie widzieli i wypisują bzdury bo chcą zaistnieć inteligencją.. CI którzy mają potwierdzają jakość.
Polecam bo to bardzo dobry telewizor.
 

lycone

Banned
Ci co opisuję głupoty nigdy ich na oczy nie widzieli i wypisują bzdury bo chcą zaistnieć inteligencją.. CI którzy mają potwierdzają jakość.
Polecam bo to bardzo dobry telewizor.
Potwierdzić jakość to mogą wiarygodne testy z pomiarami. Miałem kiedyś Fiata 126p też potwierdzam jego jakość!
 

gonzik1

Banned
Co dają cyfry z testów?
Co ty chcesz udowadniac?
Najwazniejsze jest chyba odczucie kazdego uzytkownika co do zadowolenia z produktu.
Jesli juz cyfry maja znaczenie to sugeruje troche poczytac o budowie ludzkiego oka i postrzeganiu kolorów i rozdzielczosci.(podpowiem tylko ze to co my widzimy to jest tylko interpretacja naszego mózgu) i kazdy widzi troche inaczej.
Ciekawi mnie tylko jakie telewizory maja krytycy TCL (moze niech sie pochwalą).Moze wtedy troche sie wszyscy posmiejemy i podyskutujemy o jakosci kto i gdzie je produkuje itd.
 
Do góry