TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

WSE

New member
A ja napisze tak TV mam krociutko i nadal w 100% jestem zadowolony , ale TV uzywam do telewizji i BD na konsole nie mam czasu po za Wieskiem 3 ukonczonym ponad 2 miechy temu w nic nie grałem od dawien dawna - praca .
Jezeli bede miał troche czasu powstawiam zdjecia na jakis serwer tego TLC vs Panasonic Tx 50st30e ktory poprostu jest nokautowany przez tego chinczyka
 

Nah

New member
Jeśli o mnie chodzi to odradzam. Testuję już drugą sztukę w pierwszej obraz padł, w tej za to obraz migocze podczas oglądania tv cyfrowej z kablówki, poza tym efekt teatru w filmach jest nie do zniesienia, niedługo wyjdzie nowy soft ale na ile pomoże to nie wiadomo, poza tym problem z plynnością obrazu.
Kolejną zagadką jest przebieg (running time) fabrycznego tv, którego support tcl nie ma zamiaru udzielać klientom, w moim było już ponad 14 dni w dniu kiedy go wypakowałem i podłączyłem a inny urzytkownik stwierdził że miał równy miesiąc.
Powiem tak to był bład nic za 3000 nie bedzie grało jak 2 x droższy tv, mimo tego że dostał w tym teście ok 85/100.
Może to ja mam pecha że już drugi egzemplarz ma coś nie tak z funkcjonowaniem a może nie.
Drugi raz bym go nie kupił wolałbym dołożyć drugie tyle i się z tym nie bujać.

Nie pomogłeś mi ani trochę :/ A na czym polega efekt teatru? Nadal nie zostało to poprawione przez TCL? Ale jeśli piszesz, że jest problem z płynnością obrazu, to ja chyba podziękuję za taki produkt...
 

lycone

Banned
A ja napisze tak TV mam krociutko i nadal w 100% jestem zadowolony , ale TV uzywam do telewizji i BD na konsole nie mam czasu po za Wieskiem 3 ukonczonym ponad 2 miechy temu w nic nie grałem od dawien dawna - praca .
Jezeli bede miał troche czasu powstawiam zdjecia na jakis serwer tego TLC vs Panasonic Tx 50st30e ktory poprostu jest nokautowany przez tego chinczyka
Po zdjęciach rzeczywiście będzie można stwierdzić, który lepszy :D Może i by miało to jakikolwiek sens jakbyś skalibrował oba TV przed seansem. Inaczej daruj sobie ten bezsens ;)
 

abang81

New member
Nie pomogłeś mi ani trochę :/ A na czym polega efekt teatru? Nadal nie zostało to poprawione przez TCL? Ale jeśli piszesz, że jest problem z płynnością obrazu, to ja chyba podziękuję za taki produkt...

Nie oglądałeś nigdy teatru telewizji na tvp 1? Najlepiej jak wybierzesz się do sklepu i sam przetestujesz te modele, które cię interesują. Odradzam zakup czegokolwiek przez internet bez sprawdzenia w sklepie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nah - kupujesz skalibrowany i cieszysz się jakością.
Nie podoba Ci się zawsze możesz zwrócić bądź wymienić na inny.
Jak będziesz niebieski masz też specjalna cenę właśnie z kalibracją .
 

Nah

New member
Nie oglądałeś nigdy teatru telewizji na tvp 1? Najlepiej jak wybierzesz się do sklepu i sam przetestujesz te modele, które cię interesują. Odradzam zakup czegokolwiek przez internet bez sprawdzenia w sklepie.

Byłem w MM niedawno. Tam to od skrajności w skrajność, na Sony i Panasonicach mieli włączone materiały pokazowe w 4K, wszystko cud malina, a na LG, Samsungach, TLC itd Polsat w SD lub TVP rownież w lipnej jakości, aż mnie to zaciekawiło, bo nawet zwykła naziemna ma parę kanałów HD...dlatego nie wiem skąd oni wytrzasnęli te zwykłe kanały w jakości SD.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To są celowe działania marketingowe. Łapią się na nie ludzie z ulicy.
Sprawdź TCLa po kalibracji to docenisz jakość.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To są celowe działania marketingowe. Łapią się na nie ludzie z ulicy.
Sprawdź TCLa po kalibracji to docenisz jakość.
 

sebek2006

New member
Witam posiadam tcl jakis czas i jestem z niego na prawde zadowolony jakos obrazu na plus wrecz nieporównywalna do mojego starego LG. Na minus pilot jest tragiczny i nie moge polaczyc mojego huawei p8 lite przez bluetooth( tel nie posiada typowego miracast) mam nadzieje ze zostanie to poprawione w nastepnej aktualizacji oprogramowania no i widoczny efekt teatru ktory w sumie az tak bardzo mi nie przeszkadza.TV zakupiony u kikiego cena za telewizor konkurencyjna zamowilem rowniez u niego uchwyt do tego tv poprosilem jakis troszkę lepszy do 100 zl i dostalem zwykly typ CV 21 za ktory niestety przeplacilem. Na popularnych portalach aukcyjnych jest o polowe tanszy liczac w tym koszta przesylki wiec ktorko mowiac nie oplaca sie u kikiego zamawiac uchwytów. Jezeli ktos ma jakies pytania to sluze pomoca odpowiem na priv .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pilot faktycznie mogliby się lepiej postarać.
Ale możesz obsługiwać ze smartfona.
 

krychaa

New member
Byłem w Saturnie obejrzeć TCLa i naprawdę robi wrażenie, jakoś wykonania stoi na wysokim poziomie, tak samo obraz szczególnie w 4k opad szczęki. Tylko pilot odstaje od reszty. Telewizor robi wrażenie sprzętu z górnej półki. Trafiłem na model S7906. Sprzedawca zachęcał do zakupu porwując do Samsunga, żeby zrównać się jakościowo należałoby wydać około 5000 zł. Jaka jest różnica między S7906 a S7806 ?
 

Niclaus

New member
Po odłączeniu od źródła zasilania 58s7806 "zapomina" hasło do wifi i muszę je za każdym razem ponownie wklepywać.
Tak ma być (i czekać na update softu) czy może czegoś nie kliknąłem w ustawieniach sieci?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego nie sprawdzałem, ale czemu codziennie wyłączasz z sieci ?
Ja nie pamiętam kiedy wyłączałem swój z sieci...
 

Niclaus

New member
Problem solved. Nie wiem dlaczego, ale wziął i zapamiętał. Wi-fi działa.

Btw Rozbawiło nie to pytanie.
(...), ale czemu codziennie wyłączasz z sieci ?

Zaspokoję Twoją ciekawość. Wyłączam listwę, pod którą mam kompa, monitor, głośniki, amplituner, dekoder... oraz telewizor ;)
Nie widzę powodu bo te wszystkie urządzenia były w stand-by bądź nawet pod napięciem przez cały dzień kiedy nie ma mnie w domu.

Pozdr ;)
 
Ostatnia edycja:

mafia35

New member
Bez reklam
Problem solved. Nie wiem dlaczego, ale wziął i zapamiętał. Wi-fi działa.

Btw Rozbawiło nie to pytanie.


Zaspokoję Twoją ciekawość. Wyłączam listwę, pod którą mam kompa, monitor, głośniki, amplituner, dekoder... oraz telewizor ;)
Nie widzę powodu bo te wszystkie urządzenia były w standy-by bądź nawet pod napięciem przez cały dzień kiedy nie ma mnie w domu.

Pozdr ;)
Wiesz, że dekoder odpalający się na nowo po takim czymś zje Ci więcej prądu niż te wszystkie urządzenia w standby razem wzięte?

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka
 

lavgz

New member
Wiesz, że dekoder odpalający się na nowo po takim czymś zje Ci więcej prądu niż te wszystkie urządzenia w standby razem wzięte?

Ludzie mają różne dziwne teorie i przekonania, no ale takiemu nie przetłumaczysz :mrgreen:


Kiki co z nowym softem? Miał być "na dniach", jak możesz, podpytaj fachowców od TCL, chciałbym w końcu pooglądać coś na moim TV bez teatralnych efektów.
 

piteron

Active member
Bez reklam
To ze zjada więcej pradu to jedno
Drugie to juz wielokrotnie udowodnione źe kondensatory non stop pod prądem mają dłuższą żywotność niz takie ktore sa jego pozbawiane
Dlatego ekologia to jedno ale czasamu rachunek końcowy wychodzi na zdecydowany minus
 
Do góry