TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

piteron

Active member
Bez reklam
Teraz juz posiadacze pisza swoje opinie
Bardzo chce mi sie napisac a nie mówilismy ze.aby telewizor byl w miarę ok nie wystarczy wyglad i dobra.cena
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Jak to powiadają, człowiek uczy się na błędach. Mnie nikt by nie nakłonił do zakupu jakiegoś tam Hitachi, TCLa, czy nawet Philipsa. Czyja opinia utwierdziła Cię w dokonaniu takiego zakupu??
 

lavgz

New member
No cóż, ktoś tu na forum się skompromitował polecając ten sprzęt, mam nadzieję że wraz ze swoim chlebodawcą postarają się o szybką poprawke softu. Niesmak niestety pozostanie.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Współczuje. Spróbuj go puścić, może gdzieś się znajdzie chętny na taki zakup.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizory podajemy zawsze w pierwszej kolejności co do jakości obrazu.
I TCL S7806 w 100 % zabezpiecza te potrzeby.
Jeśli ktoś potrzebuje że telewizor w tej klasie miał to co telewizor za 5.000 zł to wystarczy zapytać.
Ten telewizor ma słabsze niż inne firmy Multimedia i nie służy do wszystkiego.
To nie model z tych co - "Tańczy,śpiewa,recytuje,krawaty wiąże i usuwa ciąże ".
Model jest bardzo dobry do kablówki, platform cyfrowych, dvd, bluraya, Filmów z Pendriwe w jakości HD, DVB-t.
Jeśli ktoś potrzebuje streamować obraz via telewizor to - kłania się telewizor z Androidem Sony lub Philips.
W klasie cena do jakości obraz jest do polecenia bez uszczypliwości.
 

lavgz

New member
Telewizory podajemy zawsze w pierwszej kolejności co do jakości obrazu.
I TCL S7806 w 100 % zabezpiecza te potrzeby.
Jeśli ktoś potrzebuje że telewizor w tej klasie miał to co telewizor za 5.000 zł to wystarczy zapytać.
Ten telewizor ma słabsze niż inne firmy Multimedia i nie służy do wszystkiego.
To nie model z tych co - "Tańczy,śpiewa,recytuje,krawaty wiąże i usuwa ciąże ".
Model jest bardzo dobry do kablówki, platform cyfrowych, dvd, bluraya, Filmów z Pendriwe w jakości HD, DVB-t.
Jeśli ktoś potrzebuje streamować obraz via telewizor to - kłania się telewizor z Androidem Sony lub Philips.
W klasie cena do jakości obraz jest do polecenia bez uszczypliwości.

Szkoda tylko że nadaje się wyłącznie do wyświetlania co najwyżej zdjęć.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Napiszę tak, jaka cena takie możliwości. Nikogo nie bronię, ani nie ganię, ale w tej cenie co TCL w 4K, cudów nie można się spodziewać. Jeśli ktoś chce kupić dobry TV 4K w 55", który będzie świetnie sobie radził w różnych zastosowaniach, to trzeba wyłożyć ponad 5000 zł. Nie ma szans, żeby obecnie uzyskać to w modelach 55" 4K poniżej 4000 zł.
 

abang81

New member
Zawsze tak było.
Mądrego i dobrze posłuchać.

No to świetnie, ja po przeczytaniu tego artykułu i po przyznanych mu punktach w tym artykule zdecydowałem się na zakup ,miał grać jak Sony o kilka tyś.droższy. A mój model się w transporcie wstrząsnął. Zaproponowano mi wymianę na nowy. Skoro tak uważasz to czemu wstawiłeś mu takie dobre noty? Średnia 8/10 to Lg oled dostał nie dużo więcej?
Czy prawo odstąpienia od umowy 14 dni od zakupu wydłuża się w sytuacji wymiany wadliwego tv, w momencie odbioru nowego na kolejne 14 dni?
 

rwojt

New member
Panowie, trochę luzu, mniej emocji, to tylko telewizor :).
Krótko i na temat ode mnie po 1,5 miesiąca użytkowania:
Ogólnie obraz dobrej jakości, skalowanie, kolory, czerń, podświetlenie i ostrość na plus.
Na minus: brak DTS, słaby smart i opisywany już problem z płynnością. Tego ostatniego nie mogę do końca rozgryźć. Akurat efekt teatru mi nie przeszkadza, ale już utrata płynności tak. Wydaje mi się, że szarpanie obrazu pojawia się, gdy jakość przekazu jest słaba (zdjęcia z amatorskiej kamery, niski bitrate). Sądzę, że to problem oprogramowania, bo skoro procesor ma moc, żeby odtworzyć 4K bez zająknięcia...
Niepokoi mnie też długi czas oczekiwania na upgrade oprogramowania, ostatni datowany jest na listopad 2015.
 

mafia35

New member
Bez reklam
No to świetnie, ja po przeczytaniu tego artykułu i po przyznanych mu punktach w tym artykule zdecydowałem się na zakup ,miał grać jak Sony o kilka tyś.droższy. A mój model się w transporcie wstrząsnął. Zaproponowano mi wymianę na nowy. Skoro tak uważasz to czemu wstawiłeś mu takie dobre noty? Średnia 8/10 to Lg oled dostał nie dużo więcej?
Czy prawo odstąpienia od umowy 14 dni od zakupu wydłuża się w sytuacji wymiany wadliwego tv, w momencie odbioru nowego na kolejne 14 dni?
Dokładnie. Raz jest napisane, że gra jak telewizor 2x droższy, a jak wychodzą "kwiatki" to opinia jest taka, że jest bardzo dobrym tv "w tej cenie"...

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka
 

przemase30

New member
Ja ze swojego egzemplarza jestem zadowolony.
Witam.
Tv wisi na ścianie już 4 miesiąc.
Wszystko działa płynnie. Soft mam wgrany ten z poprawkami.
Słaby pilot i smart to nie problem.
Prawdą jest że potrzebuje dobrego materiału. Słabe stacje tv wypadają przeciętnie z nc+.
W tym przedziale cenowym i wielkościowym tv spełnia wszystkie moje oczekiwania.
 

lavgz

New member
Ja ze swojego egzemplarza jestem zadowolony.
Witam.
Tv wisi na ścianie już 4 miesiąc.
Wszystko działa płynnie. Soft mam wgrany ten z poprawkami.
Słaby pilot i smart to nie problem.
Prawdą jest że potrzebuje dobrego materiału. Słabe stacje tv wypadają przeciętnie z nc+.
W tym przedziale cenowym i wielkościowym tv spełnia wszystkie moje oczekiwania.

Gdybym nie miał tego tv to może i bym uwierzył z tą płynnością, inni również widzą ten problem. Jaki dokładnie soft?
 

gadach

New member
Efekt teatru

Jeśli faktycznie nie można wyłączyć efektu teatru to czy jest to podstawa do zwrotu jako produktu niezgodne z umową?
Mam w domu nowy TCL 58S7806 jeszcze nierozpakowany z MM.
Nie wyobrażam sobie oglądania filmów jako teatru...:evil:
Może jakieś sugestie co w tym przypadku najlepiej zrobić?


Powinien... ja powinienem kupić tv sprawdzonego producenta i zapomnieć o problemach. Następnym razem tego błędu nie popełnie.
 
Do góry