TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

skarżysko

New member
Mógłby ktoś z posiadaczy odpowiedzieć na parę pytań:
1. Czy światełko przy wyłączonym telewizorze zawsze się musi świecić? Nie znalazłem w ustawieniach by wyłączyć je na stałe.
2. Czy telewizor wasz łączy bezproblemowo się z telefonem przy pomocy aplikacji od TLC na androida. Czy wasz TV znajduje poprzez bluetooth inne urządzenia, bo mój nie znajduje.
3. Jaka jest najnowsza wersja oprogramowania. Moja wersja oprogramowania to: V8-NT67F02-LF1V436 i pokazuje że jest to najnowsza.
4. Mógłby ktoś napisać coś o ustawieniach, co powyłączać, co włączyć by obraz był jak najlepszy. Bo jeśli tak miało by zostać to chyba będę się decydował na zwrot gdyż mój 3 letni LG lepiej gra. Choć z drugiej strony nie znajdę w tej cenie żadnego innego TV w podobnym rozmiarze. A wydawać kwot rzędu 5 tys złotych zwyczajnie na telewizor nie chcę. Jakby ktoś mógł na ogólnym lub na priv wysłać ustawienia to byłbym bardzo wdzięczny.
 

marko666

New member
Ja mam problem z aplikacją na telefon Nie wiem gdzieś tu czytałem że nie działa z iphonami Mam iphona 4 żona ma iphona 5 i nie działa na żadnym :/
Telewizor jest w sieci bezprzewodowej w tej samej są telefony, telewizor łączy się z netem telefony też ale nie widzą się przez aplikację. Ściągałem już 2 wersje tej aplikacji i nie nie łączy się na żadnej :/ Może macie jakiś sposób na to ?
 

pwil

New member
Ja mam problem z aplikacją na telefon Nie wiem gdzieś tu czytałem że nie działa z iphonami Mam iphona 4 żona ma iphona 5 i nie działa na żadnym :/
Telewizor jest w sieci bezprzewodowej w tej samej są telefony, telewizor łączy się z netem telefony też ale nie widzą się przez aplikację. Ściągałem już 2 wersje tej aplikacji i nie nie łączy się na żadnej :/ Może macie jakiś sposób na to ?

Na Androidzie 4.2 (leciwy) sprawdzałem i coś działało. Długo się nie bawiłem. Nie miałem multimediów na tablecie, ale jakieś zdjęcia wyświetlało. Działała też opcja wyświetlania obrazu z tabletu bezprzewodowo. Wg mnie fajny patent to sterowanie playlistą YT z tel/tabletu.
 

lycone

Banned
Ja bym różnicę zauważył. W sklepie. W domu po kilku minutach testowania ustawiłbym kontrast pewnie w okolicy 50%, zamiast 80%, podświetlenie 10/100, a jasność ~50% i tak by już zostało. Zbyt dużo czasu spędzam przed wszelkimi ekranami, kłuć w oczy kontrastem 5000:1. Może gdybym oglądał TV w samo południe, w mocno nasłonecznionym miejscu, było by to w okolicach max.
Kolejny co nie ma pojęcia o obrazie :) Nie podchodź czasem do TV OLED bo tam praktycznie nieskończony kontrast może Ci wybić oczy.

@kiki
Wytłumaczysz o co Ci chodzi?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Moi znajomi koledzy zajmujący się fotografią twierdzą, że nie ma czerni w przyrodzie idealnej. Kontrast odpowiada za czerń. Ja bardzo lubię czerń ale wówczas gdy ma widoczne skale szarości inaczej czarna plama.
.
======================

Na androidzie przesyłanie obrazu ze smartfona sprawdzałem i działa 100 na 100, na iOS przypomnij się proszę jutro na PW to zapytam inżynierów z fabryki.
======================
.
Mógłby ktoś z posiadaczy odpowiedzieć na parę pytań:
1. Czy światełko przy wyłączonym telewizorze zawsze się musi świecić? Nie znalazłem w ustawieniach by wyłączyć je na stałe. - nie da się wyłączyć.
Zgłosiliśmy sprawę.

2. Czy telewizor wasz łączy bezproblemowo się z telefonem przy pomocy aplikacji od TLC na androida. Czy wasz TV znajduje poprzez bluetooth inne urządzenia, bo mój nie znajduje. - działa bez problemów w sieci.
Jeśli masz trudności napisz , kolega Ci pomoże krok po kroku.

3. Jaka jest najnowsza wersja oprogramowania. Moja wersja oprogramowania to: V8-NT67F02-LF1V436 i pokazuje że jest to najnowsza.
Też się przypomnij jutro na PW sprawdzimy.

4. Mógłby ktoś napisać coś o ustawieniach, co powyłączać, co włączyć by obraz był jak najlepszy. Bo jeśli tak miało by zostać to chyba będę się decydował na zwrot gdyż mój 3 letni LG lepiej gra. Choć z drugiej strony nie znajdę w tej cenie żadnego innego TV w podobnym rozmiarze. A wydawać kwot rzędu 5 tys złotych zwyczajnie na telewizor nie chcę. Jakby ktoś mógł na ogólnym lub na priv wysłać ustawienia to byłbym bardzo wdzięczny.
Kłania się kalibracja obrazu - napisz na PW dostaniesz info. Ten telewizor wymaga kalibracji.
 

lycone

Banned
Moi znajomi koledzy zajmujący się fotografią twierdzą, że nie ma czerni w przyrodzie idealnej. Kontrast odpowiada za czerń. Ja bardzo lubię czerń ale wówczas gdy ma widoczne skale szarości inaczej czarna plama.
.

Od tego jest kalibracja.

Druga sprawa to jak możesz dopuszczać aby na forum były siane takie bzdury jak "kłujący w oczy" kontrast?
 
Ostatnia edycja:
M

mkarczewski

Guest
No dobrze, podsumowując tydzień z TCL'em:

1. Obraz z dobrego źródła (UPC HD, filmy 'z internetów' 720p lub lepsze) - bardzo dobrze. Z bardzo dobrego źródła (4K lub zdjęcia z lustrzanki Nikona) - rewelacja!

2. Obraz z niezłego źródła (dobre UPC SD, filmy 480 bez kompresji etc.) - nieźle/dobrze, z 4.5m spokojnie i komfortowo daje się oglądać.

3. Obraz z kiepskiego źródła ('dziwne' kanały na UPC, filmy 480 z kompresją, VHS) - jest źle, czasem nawet bardzo źle.

4. Kolory - jak to po kalibracji :-D Mogę porównać jedynie z Sony HX920 sąsiada - jest naprawdę dobrze, jakość porównywalna. Ale, szczerze, Sony ma jednak zauważalnie lepszy kontrast. Zwolennicy cukierkowych kolorów nie mają tu czego szukać.

5.Kolory bez kalibracji - jest syf. TRAGICZNIE. Naprawdę, nie nadaje się do oglądania.

6. Pilot ohydny, ale kto kupuje TV dla pilota ;-) Cofam to, co napisałem wcześniej o precyzji działania - okazało się, że podstawa TV wypadała akurat na linii pilot-TV. Ale pilot i tak jest obrzydliwy ;-( Szkoda, bo TV jest naprawdę _bardzo_ ładny.

7. Równomierność podświetlenia - zaskakująco dobrze. Na białym ekranie (reklama Dove) widać nierównomierność w obu górnych rogach ekranu. Ale to jest niedoświetlenie, a nie prześwietlenie - w real life nie da się tego zauważyć.

8. Czerń świetna. Przejścia tonalne z absolutnej czerni przez "jaśniejszą czerń" do szarości - bomba!

9. Kąty boczne - bardzo dobre, widać pewne nierównomierności oglądając TV z półpiętra czyli od góry.

10. Oglądając wczoraj premierę nowego sezonu 'Gry o Tron' byłem bliski decyzji o oddaniu TV - obraz momentami skakał, były jakieś dziwne artefakty kolorystyczne (a la efekt tęczy w projektorze). Na innych kanałach i później na HBO było OK, nie wiem o co biega :-(

11. Dźwięk - szału nie ma, ale akceptowalny. Im głośniej, tym lepiej.

12. Wypuszczenie sygnału przez optical na ampli nie wyłącza automatycznie dźwięku w TV, albo jeszcze nie odkryłem jak to się robi. Niby pikuś, ale wkurza.

13. Jest efekt teatru, niezależnie od ustawień obrazu. Mnie osobiście to lekko wkurza, ale warto ocenić samemu - efekt nie jest jakiś mega narzucający się, ale jednak jest.

14. W skali szkolnej (1-6) daję mocną czwórkę. Zapłaciłem niecałe 3500PLN z kalibracją, IMHO porównywalny obraz to minimum 500-1000PLN więcej, zauważalnie lepszy obraz zaczyna się od jakichś 6000PLN. Warto? Nie wiem, niech każdy sam oceni.

Na razie tyle,

eMKa

PS: właśnie leci reklama Muszynianki, a przed moim nosem stoi butelka Muszynianki. Szczerze, oddanie kolorów jest doskonałe.

PPS: jeszcze o kolorach - pięknie oddaje skórę, generalnie jest _bardzo dobrze_, ale... momentami jest za dużo czerwonego w czerwonym. Jeśli oddawany kolor ma zdecydowaną czerwoną dominantę, to czerwonego jest za dużo. Śmieszny efekt - w jednej scenie mamy perfekcyjnie oddany odcień ludzkiej skóry i - jednocześnie - zbyt czerwoną czerwoną sukienkę. Efekt nie jest zbyt mocny, być może gdybym nie bawił się na co dzień w kalibrację zdjęć, to w ogóle bym tego nie zauważył. Tym niemniej, wybierając TV, miejcie to gdzieś z tyłu głowy.
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Albo panel jest taki ze sie go nie da ustawic prawidłowo. Moze właśnie kalibracja by pomogła tylko taka z prawdziwego zdarzenia a nie ptzepisywanie ustawień z kartki
 

lycone

Banned
Albo panel jest taki ze sie go nie da ustawic prawidłowo. Moze właśnie kalibracja by pomogła tylko taka z prawdziwego zdarzenia a nie ptzepisywanie ustawień z kartki
Ta tutaj jest podobno profesjonalna, a jak widać coś jest nie tak... Przydałby się, żeby któryś z użytkowników wstawił raport i zobaczymy co tam z tym czerwonym kolorem jest nie tak ;) Tego niestety się nie doczekamy pewnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja jest profesjonalna.
Nie wiec co jet z kolorem czerwonym ale się dowiem w firmie która nam robi kalibracje. Głupie uwagi dla tych co jak zawsze nie widzieli a wiedzą wszystko proszą zachować dla siebie.
Ostatnio mądrze napisał kolega z Anglii, że u nas w Polsce najwięcej piszą Ci co nie widzieli a wiedzą - taki lokalny koloryt.

Trzy osoby już wpisały swoje specjalistyczne opinie nie widząc telewizora na oczy....
Wow !
 

lycone

Banned
Kalibracja jest profesjonalna.
Głupie uwagi dla tych co jak zawsze nie widzieli a wiedzą wszystko proszą zachować dla siebie.
Ostatnio mądrze napisał kolega z Anglii, że u nas w Polsce najwięcej piszą Ci co nie widzieli a wiedzą - taki lokalny koloryt.

Racja. Raportu z kalibracji nikt nie widział... :D
 

piteron

Active member
Bez reklam
Krzysztofie
To nie koloryt to racjonalne podejście do tematu. Aby byc dobrym krytykiem filmowym nie trzeba być aktorem czy reżyserem
A co do Angli czy USA to........... tam ma tv odbierać a jak to juz bardzo ale to bardzo marginalny temat
Jeśli chodzi o kolory w TCL to przypominam ze ta firma dopiero raczkuje. Nie ważne ze kupili od kogoś technologie. Jeśli takim tuzom jak Sharp czy Panasonic zdarzały się wpadki to uważam ze naturalnym jest to że i TCL eksperymentuje
Dlatego uważam że tylko kalibracja danego odbiornika ma.sens a nie przepisywanie czegokolwiek nawet jeśli bylo to zrobione mega profesjonalnie ale na innym odbiorniku.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Piotr zrobiliśmy kalibrację na 10 sztukach kolejnych wyjętych z kartonu więc dokładnie wiem jak rozkłada się jakość po kalibracji profesjonalnej.

Staram się odzywać na temat filmu jak go obejrzałem a nie jak poczytałem sobie recenzję.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Krzysztofie
Zapewne pamiętasz ze kupowałem od Was 2 sztuki h7000
Dostalem tez od Was na kartce raport kalibracj z danymi do wklepania.O ile w pierwszej sztuce obraz był powiedzmy do zaakceptowania o tyle w drugiej byla.makabra. kolor bialy byl żółty a gamma byla tak rozjechana że szczegółów w cieniach nie bylo wcale. Slawetny test Sync of beauty obnażyl to jeszcze bardziej
Dlatego będę sie upierał ze powtarzalność paneli w przypadku Samsumga jest żadna (różnica w dacie produkcji byla 9 dni)a jaka jest w przypadku TCL? I jej montowni w PL
Nie oszukujmy sie nie da sie skalibrowac nawet 10 telewizorow i uznac to za wzorzec dla reszty tak samo jak nie da sie wgarac mapy silnika z jednegi samochodu do drugiego choć teoretycznie to identyczne samochody
 
Ostatnia edycja:

lycone

Banned
Nie oszukujmy sie nie da sie skalibrowac nawet 10 telewizorow i uznac to za wzorzec dla reszty tak samo jak nie da sie wgarac mapy silnika z jednegi samochodu do drugiego choć teoretycznie to identyczne samochody
Pisałem o tym wcześniej. Nawet podałem podobny przykład z strojeniem samochodu :) Niestety do niektórych kompletnie to nie dociera.

@kiki "Staram się odzywać na temat filmu jak go obejrzałem a nie jak poczytałem sobie recenzję."
Bardzo zły przykład. Film to kwestia gustu. W tym przypadku nie muszę widzieć tego TCL na żywo, żeby określić na podstawie recenzji/testu, że TV posiadany przeze mnie jest lepszy. Wystarczą mi zmierzone parametry i raport pokalibracyjny.
Druga sprawa to po prawdziwej profesjonalnej kalibracji tych dziesięć "takich samych" TCL o których wspominałeś będzie miało inne nastawy. Patrząc na to odwrotnie jak wklepiesz nastawy z jednego TCL do pozostałych dziewięciu to uzyskasz różne obrazy. Różnice będą większe lub mniejsze, ale będą :)
 

admag

New member
Ponawiam pytanie. Czy ktoś korzysta w tym TV z modułu CAM? Jeśli tak to czy były/są z tym problemy u kogoś?

Wczoraj podłączyłem moduł CAM.
TV 58'' układa programy wg alfabetu - co jest mega WADĄ.
Nie ma możliwości automatycznego "sortowania" po LCN czyli tak jak operator ma ustawione.
Zgłosiłem sprawę do wsparcia TCL. Odpisali, że na razie można sobie samemu poukładać. Oraz że przekażą moją uwagę, żeby w przyszłych wersjach softu dodać sortowanie po LCN.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Naprawdę różne ???
Ja byłem w fabryce w dziale kalibracji. Sprzęt mają za 40.000 euro.
I mają odmienne zdanie niż wasze - robiąc kilka tysięcy sprawdzających kalibracji. Podali, że parametry matrycy tej samej w każdym telewizorze są identyczne w 100 %.
Byłem obecny przy kalibracji i widziałem.
Nie opowiadam opowieści, że usłyszałem od babci a babcia od kolejnej babci która słyszała i coś tam dosłyszała.
Sami zrobiliśmy taki eksperyment Calmanem 5 i wyniki identyczne.
Zostaję przy swoim zdaniu opartym na wykonanych organoleptycznie pracach na sprzęcie.

Nie sprawdzałem modułu Cam - ale to cenna uwaga.
 
Do góry