TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To pokaż proszę model 58" 4K z matrycą natywną 100 Hz w cenie 3399 zł z kalibracją profesjonalną gratis , który jest lepszy od TCLa ?
 

lycone

Banned
Czytaj post powyżej Twojego ;) Nie patrzę na TV w tej cenie, tak samo jak nie pije "Full Mocnego" z Biedronki...

Co do kalibracji to użytkownik markov10 określił ją jako "nieprawdziwą". Jak to jest z tą kalibracją?
 

sebhe

New member
Czytaj post powyżej Twojego ;) Nie patrzę na TV w tej cenie, tak samo jak nie pije "Full Mocnego" z Biedronki...

Co do kalibracji to użytkownik markov10 określił ją jako "nieprawdziwą". Jak to jest z tą kalibracją?



To po kiego grzyba wypowiadasz się na temat tv obok którego byś nie przeszedł? To tak jakbyś krytykował smak "Full Mocnego" z Biedronki, którego przecież nie pijasz. A są ludzie o mniej wyrafinowanym smaku. A czasem po prostu mniejszym portfelu.
 

lycone

Banned
To po kiego grzyba wypowiadasz się na temat tv obok którego byś nie przeszedł? To tak jakbyś krytykował smak "Full Mocnego" z Biedronki, którego przecież nie pijasz. A są ludzie o mniej wyrafinowanym smaku. A czasem po prostu mniejszym portfelu.
Bo mogę :)
Druga sprawa to pytałem tylko o pomiary kontrastu po profesjonalnej kalibracji tych modeli. Niestety nie doczekałem się. Jedyne porównanie w teście jest do telewizora Sony, ale jest zawarte w jednym zdaniu bez jakichkolwiek konkretów i potwierdzenia w formie pomiarów.
 

Juniorski111

New member
Telewizor do mnie już przyszedł, więc szczerze wszystko co tu było napisane jest prawdą! Obraz bardzo ładny, widać na filmach że poprawia ich jakość i to dość znacząco, gry chodzą super, smart załącza się bardzo szybko, youtube działa w kilka sekund nie to co w poprzednim lg że 5 minut czekałem a i tak się nie odpalił. Jestem bardzo zadowolony tym bardziej jak na tą cenę
 
M

mkarczewski

Guest

Attachments

  • 1461413599533-707032950.jpg
    1461413599533-707032950.jpg
    35,4 KB · Wyś: 85

mygen

New member
Wielkie dzięki.

Jeszcze mam pytanie. Czy ktoś z użytkowników tego tv korzysta z modułu cam? Mam kablówkę z MM i może ktoś też ma i chciałbym wiedzieć jak się sprawuje karta i czy nie ma problemów?
 

pwil

New member
Z tym, ze ocenianie obrazu u siebie w domu jest bardzo niemiarodajne. Coś jak mierzenie przyspieszenia w samochodzie. Ty jesteś zadowolony z 16s od 0-100 mając 60KM, a ja jestem zadowolony ze swoich 7s 0-100 mając 190KM. Niestety pomiędzy tymi samochodami jest przepaść i tylko dzięki pomiarom można ją zweryfikować w taki sposób aby osoba trzecia zrozumiała tę różnicę, bo bazując na samej opinii to oboje jesteśmy "bardzo zadowoleni". Rozumiem, że kupując nowy samochód pytasz się sprzedawcy o przyspieszenie i moc silnika i wystarcza Ci odpowiedź, sprzedawcy, że "jest bardzo zadowolony"?

A moim jednym pojeździe mam 3.5s 0-100, a w drugim ~11.5s. Ten drugi ma wystarczający moment obrotowy (dużo poniżej 10000rpm ;-) do jazdy na co dzień i inne przeznaczenie. Z obu jestem bardzo zadowolony ;-)
 

pwil

New member
Pilot nie wygląda zbyt nowocześnie ale pilot jak pilot, funkcjonalny i w porządku. Zdjęcie mogę podesłać na PW :)

Dodam, że jak dla mnie główną wadą jest "klikanie" przy naciskaniu klawiszy, a tak poza tym trochę duży... minimalnie dłuższy od pilota od dekodera UPC, a przez wklęsły kształt można powiedzieć, że pasuje do kompletu.
 

medvet

New member
Pilota się nie ogląda, to fakt. Faktem także jest to, że ten pilot wygląda jak tania chińska podróba za 5 złotych, a w rzeczywistości jest oryginalny :p
 

sebhe

New member
Bo w tym przypadku liczy się cena a nie jakość. TV miał być tani i jest.



Ty to chyba jesteś jakimś kolesiem z tych "wielkich" korporacji. Stoisz w opozycji w każdym momencie. Boli Cię, że można zrobić coś fajnego za mniejsze pieniądze? Uczepiłeś się najpierw kontrastu, a jak nie uzyskałeś odpowiedzi, to uczepiłeś się pilota i na jego podstawie stawiasz tezę, że to jest szajs. To jeszcze raz Ciebie zapytam: jaki tv w tej cenie byś zaproponował, który by przebił ten produkt?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizor jest bardzo dobry w klasie cenowej.
Najlepiej określają to Polacy mieszkający za granicą.
CI co nie mają go, mają najwięcej do powiedzenia.
Ci co mają , w klasie cenowej są zadowoleni.
Pilot...

13043575_1056559561072501_7534503849536587489_n.jpg


13076802_1056559601072497_7437563558173139052_n.jpg


13095977_1056559631072494_5106102580864938949_n.jpg


943746_1056559664405824_5062287500901416904_n.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Proszę nie opowiadać nie prawdy. Takie zdania nigdy nie padły.
Następnym razem będą konsekwencje regulaminowe.
Dane zostaną opublikowane.
 

mygen

New member
Wielkie dzięki.

Jeszcze mam pytanie. Czy ktoś z użytkowników tego tv korzysta z modułu cam? Mam kablówkę z MM i może ktoś też ma i chciałbym wiedzieć jak się sprawuje karta i czy nie ma problemów?

Ponawiam pytanie. Czy ktoś korzysta w tym TV z modułu CAM? Jeśli tak to czy były/są z tym problemy u kogoś?
 

pwil

New member
Ooo... To widzę, że kupujesz samochód jak mój sąsiad. Miał kupić Hondę Accord a suma sumarum kupił Skodę Octavię LOL, bo mu tak znajomi radzili :)

Oczywiście jakbyś miał tv o kontraście 3000:1 a obok drugi o kontrascie 5000:1 to zobaczyłbyś różnicę od razu na + dla tego drugiego. To nie są suche dane. Jako, że nie masz takiego porównania piszesz jak piszesz.

Ja bym różnicę zauważył. W sklepie. W domu po kilku minutach testowania ustawiłbym kontrast pewnie w okolicy 50%, zamiast 80%, podświetlenie 10/100, a jasność ~50% i tak by już zostało. Zbyt dużo czasu spędzam przed wszelkimi ekranami, kłuć w oczy kontrastem 5000:1. Może gdybym oglądał TV w samo południe, w mocno nasłonecznionym miejscu, było by to w okolicach max.
 

pwil

New member
Ponawiam pytanie. Czy ktoś korzysta w tym TV z modułu CAM? Jeśli tak to czy były/są z tym problemy u kogoś?

Nie korzystam, ale ze względu na pilota i działanie SMART (co może przekładać się na EPG itp.), wolę korzystać z dekodera UPC. Do którego jestem przyzwyczajony. Zna ktoś kody tego TV do pilota od dekodera UPC? Te od Thomsona nie działają... :(
 
Do góry