TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

lycone

Banned
Naprawdę różne ???
Ja byłem w fabryce w dziale kalibracji. Sprzęt mają za 40.000 euro.
I mają odmienne zdanie niż wasze - robiąc kilka tysięcy sprawdzających kalibracji. Podali, że parametry matrycy tej samej w każdym telewizorze są identyczne w 100 %.
Byłem obecny przy kalibracji i widziałem.
Nie opowiadam opowieści, że usłyszałem od babci a babcia od kolejnej babci która słyszała i coś tam dosłyszała.
Sami zrobiliśmy taki eksperyment Calmanem 5 i wyniki identyczne.
Zostaję przy swoim zdaniu opartym na wykonanych organoleptycznie pracach na sprzęcie.

Nie sprawdzałem modułu Cam - ale to cenna uwaga.
Piteron brał od Ciebie 2szt takich samych TV. Opisał jak to wyglądało. Też stwierdził to na własne oczy, a nie usłyszał od wymienionych przez Ciebie babć :D

Sprawa jest prosta. Wklej wyniki swoich testów razem z raportami i wszyscy sami będą mogli ocenić jak jest naprawdę. Bo teraz to i ja mogę powiedzieć, że też byłem przy kalibracji trzydziestu takich TV i na każdym były inne nastawy. Sprzęt mieli za 50 tys Euro ;)

Podsumowując przyznajesz, że nie kalibrujesz każdego TV indywidualnie?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja nie kalibruje - nie znam się na kalibracji czasem jestem tylko obserwatorem.
Nie znam się na tym i nie mam czasu.
Kalibracje robi nam firma zewnętrzna na zlecenie.

I proszę od tej pory trzymać się tematu.
Temat kalibracji jest w innym dziale.
Wszystkie informacje nie w temacie będą usuwane.
 

mygen

Member
Wczoraj podłączyłem moduł CAM.
TV 58'' układa programy wg alfabetu - co jest mega WADĄ.
Nie ma możliwości automatycznego "sortowania" po LCN czyli tak jak operator ma ustawione.
Zgłosiłem sprawę do wsparcia TCL. Odpisali, że na razie można sobie samemu poukładać. Oraz że przekażą moją uwagę, żeby w przyszłych wersjach softu dodać sortowanie po LCN.

Dziś dostałem swój egzemplarz. Też mi się to nie podoba. Alfabetycznie jest nie akceptowalne. Mam nadzieję, że to zmienią.

Czy jest możliwość wyłączenia całkowicie efektu teatru? Nie odpowiada mi to. W starym Samsungu miałem to wyłączone i mi pasowało. Może ktoś coś doradzić?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja korzystałem z tunera zewnętrznego więc nie miałem innych potrzeb.
Ale proszę napisz do nich. My tez napiszemy i myślę że szybko zrobią update.
 

mygen

Member
Kiki możesz podać adres mailowy na jaki trzeba zgłaszać uwagi do TCL-a?

Dwie sprawy jeszcze:

1) Da się jakoś całkowicie wyłączyć ten efekt teatru? Ewentualnie co ustawić w opcjach, żeby był jak najmniej dokuczliwy dla mnie?

2) Czy ten tv potrafi odczytać jakikolwiek format napisów dołączony do filmów? Samsung ciągnął .srt bez problemu. Tutaj w ogóle napisów nie ładuje/nie widzi ich.
 

abang81

New member
Witam
Chciałbym się podzielić opinią na temat tego tv TCL 50s7806 ,który jest tu omawiany, a przynajmniej sztuką którą zamówiłem. Tv zgodnie z zapewnieniami sprzedawcy miał być sprawdzony, skalibrowany, i mieć wgrany nowy soft. Pierwszą rzeczą jaką zauważyłem tuż po rozpakowaniu i podłączeniu było to że tv nie reagował na pilota i sam się resetował kilkakrotnie pod rząd nawet 5 razy z rzędu ,w końcu jak zaczął grać ,podczas zmiany kanału znowu to samo reset kilka razy z rzędu potrafiło to zająć dobre 15,20 min zanim nie zaczął grać, mimo to wciąż przy zmianie kanałów wszystko wracało .Pierwszego dnia pomyślałem że to normalne ,nowy tv musi się zaklimatyzować w nowym otoczeniu, ale elektroniki to nie dotyczy więc kolejnego dnia zadzwoniłem do sklepu i pracownik który wgrywał soft w odpowiedzi na te resety powiedział że podczas kończenia instalacji softu nie przeszedł przez reset.sklep i odłączenie z prądu. Poradził mi żebym sam to zrobił Niestety i to nie pomogło i tv jak się wieszał tak się wieszał dalej. Niby nie istotny szczegół ale komuś kto robi to na codzień nie powinno się to przytrafić . Skoro nie miał czasu na tyle żeby zrobić reset, To jak miał mieć czas go sprawdzić jak będzie działał podczas przeglądania tv i normalnego użytkowania? Wczoraj otrzymałem nową wersję softu jak również pracownik sklepu poradził mi żebym ściągnął starszą wersję dostępną na stronie producenta i spróbował ją zainstalować ale po tych zabiegach przeprowadzonych zgodnie z instrukcją producenta zaginął OBRAZ. Nawet logo podczas restartu się nie wyswietla , działa tylko dźwięk czy to na smart tv który włączam w ciemno pilotem czy przesyłanie filmów z Youtube poprzez TCL app.
Przy okazji zauważyłem też ,że ta sztuka ma tragiczne podświetlenie matrycy oglądając sync od beuty Kiedy miałem jeszcze obraz , ale również patrząc na czarny podświetlany ekran od wczoraj. Może to tylko mój egzemplarz , bo czytając wcześniejsze komentarze innych użytkowników byli pod wrażeniem równości podświetlenia jak i przechodzenia z brązów w czerń itd.
Co do jakości obrazu to rzeczywiście jak był ,to szczęka opadała.
Czy miał ktoś już podobne problemy na tym najnowszym sofcie ? Mój był wygranym bez finalizacji w postaci reset.sklep ?
 
Ostatnia edycja:

pwil

New member
Kolejny co nie ma pojęcia o obrazie :) Nie podchodź czasem do TV OLED bo tam praktycznie nieskończony kontrast może Ci wybić oczy.

Mam pojęcie o ergonomii. Mam OLEDa w telefonie. Plazmy vs LCD jestem w stanie rozpoznać z 100% skutecznością (migotanie). Najlepiej zaciemnij pokój, podkręć jasność/kontrast na maksa i tak siedź przed TV do czasu aż oczy nie powiedzą dość.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Widocznie komuś się wymsknął z rąk w transporcie i się wstrząsnął.
Dostaniesz nowy, tamten był sprawdzany i grał bez problemów.
Takie rzeczy się niestety zdarzają.
 

lycone

Banned
Mam pojęcie o ergonomii. Mam OLEDa w telefonie. Plazmy vs LCD jestem w stanie rozpoznać z 100% skutecznością (migotanie). Najlepiej zaciemnij pokój, podkręć jasność/kontrast na maksa i tak siedź przed TV do czasu aż oczy nie powiedzą dość.
Przeczytaj powyższe posty jeszcze raz, może zrozumiesz. Dam Ci małą podpowiedź: nikt nie pisał o ustawieniu o nazwie "kontrast" jaki możesz zmniejszać lub zwiększać w swoim TV...
 

skarżysko

New member
Telewizor 58S7806 dziś odesłałem. Nie chcę źle pisać o tym telewizorze, ale wypadł co najmniej kiepsko. Bawiłem się nim ponad tydzień, nie wiem czy to wina konkretnego egzemplarza (kupiłem oryginalnie zapieczętowany karton w sklepie Euro), ale u mnie była bida. Zależało mi przede wszystkim na obrazie i też mnie zawiódł. Pilot tragiczny, smart tv tragiczne, ale na tym mi nie zależało. W telewizorze nie można wyłączyć "efektu teatru", można go trochę zniwelować, ale dalej jest to zauważalne. Samo to powinno go zdyskwalfikować. Fakt że nie miałem zrobionej profesjonalnej kalibracji w domu, ale dostałem wytyczne od jednej osoby z forum z ustawieniami tego TV. Nie wiele pomogło. Przed ostateczną decyzją rozmawiałem z technikiem z firmy Thomson i potwierdził mnie z tym że jednak jest trochę nie doróbek. Choć ponoć zapisują te uwagi od użytkowników i starają się eliminować wady softowe w przyszłości.
Reasumując to telewizor mnie rozczarował. Z wyglądu poza pilotem wszystko mi pasowało. Bardzo przydatna była przy moim ustawieniu mebli obracana podstawa. TV wygląda bardzo przyzwoicie, są aluminiowe wstawki, jest w miarę cienki. Ale poza wyglądem, rozmiarem i super ceną nie zaoferował on nic więcej. Dodam że nie jestem żadnym wielkim fanem oglądania telewizji i z cała pewnością nie znam się na telewizorach. Ale porównując go z moim prawie 3 letnim telewizorem LG 42LA691S to zwyczajnie czułem się jakby to ten TCL był sprzed 3 lat, a nie ten LG.Także chyba zostaje mi zmniejszenie LCD o 3 cale i podwyższenie trochę budżetu i szukanie innego telewizora.
 

lavgz

New member
Efekt teatru którego nie da się wyłączyć jest mega irytujący. Aktualizacji firmware brak, producent jedyne co potrafi to wysłać instrukcje resetu ustawień.

Porażka.
 

lycone

Banned
Widać coraz więcej "bardzo zadowolonych" użytkowników, albo po prostu naczytali się ochów i achów o tym TV a wyszło tak jak pisałem wcześniej, że największą zaletą tego telewizora jest cena :D
 

lavgz

New member
Widać coraz więcej "bardzo zadowolonych" użytkowników, albo po prostu naczytali się ochów i achów o tym TV a wyszło tak jak pisałem wcześniej, że największą zaletą tego telewizora jest cena :D

TV nie jest zły - dla przeciętnego zjadacza chleba, ładne wykonanie, obraz również w tej cenie oczywiście również bardzo ok. Niestety wszystkie plusy tego TV psuje najprawdopodobniej firmware, gdzie jest masa niedoróbek. Tłumaczenie na język polski jest fatalnie zrobione, nie ma paru opcji, a kilka ma pomyloną nazwę, więc trzeba używać menu w języku angielskim. O słabym smart już nawet nie wspominam, chociaż w sumie nie po to kupiłem ten TV, bo robotę robi HTPC.

Największą wadą tego sprzętu jest właśnie to, że telewizor 120Hz ogląda się dużo gorzej niż stary 60Hz LCD - obraz jest na siłę upłynniony gdzie bardzo często widać spadki tej płynności, wspomniany wcześniej efekt teatru którego nie da się wyłączyć, tryby filmu/gry/inne ustawienia płynności tego nie niwelują.

Nie wiem jak można polecać ten telewizor, jak przeciętny laik który poogląda go dłużej niż 10 min, potrafi stwierdzić, że w obrazie często nienaturalnie zmienia się płynność, tym bardziej że polecają go "profesjonaliści".

Na chwile obecną dla mnie jest totalna klapa, wolał bym kupić coś na 60Hz matrycy i się nie denerwować, niż męczyć się z tym wynalazkiem którego nie da się oglądać. Jeżeli przyszła aktualizacja firmware nie naprawi tego problemu, trzeba będzie sprzedać ten szmelc... tylko kto to kupi?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Mając ograniczony budżet lepiej kupić dobry TV FHD, zamiast tanich i jak wynika z opinii niektórych użytkowników - niedopracowanych TV 4K.
 

adin4k

New member
Szkoda, że dopiero na ponad 40 stronie pojawiły się pierwsze wzmianki o "efekcie teatru" bo już wyciągałem portfel :(
Nie da się tego wyłączyć?
 
Do góry