TCL 50s7806 test otwarty telewizora - czyli jaka jest realna wartość chińskich telewizorów na światowym rynku ?

mygen

New member
U mnie normalnie czyta napisy SRT. Faktem jest, że raz zbiesił się i nie chciał ich wyświetlić, pomogło wyłączenie i włączenie telewizora. Soft V8-NT67F02-LF1V436.

No ja mam soft v467 i mi nie czyta napisów SRT. Może coś trzeba w ustawieniach zmienić a tego nie widzę? Może chodzi o rodzaj kodowania SRT?
 

Esper

New member
co ciekawe, w Saturnie mieli soft v467 :)

Trafił ktoś na jakieś zagraniczne testy tych telewizorów? Ja póki co widziałem tylko jeden francuski, dostał 2/5 ale z tego co zrozumiałem w translatorze nie jakość obrazu za bardzo nie narzekali ;)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Normalnie do potrzeb w klasie cenowej, oprócz zapotrzebowania na duże ilości multimediów, nikt nie narzeka.
Po kalibracji TCL gra bardzo dobrze.
 

Esper

New member
taki obraz mniej więcej się właśnie maluje, jednak wydawać by się mogło, że problemy z softem to dla producenta pikuś do poprawy. DTS, napisy, podświetlanie loga, efekt kina, a wiele z tych rzeczy ciągnie się od lutego i nie widać światełka w tunelu. To troszkę niepokojące - może celowe zważywszy na premierę serii S79?

Pewnie i tak się zdecyduję i zobaczymy :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak będziesz niebieski - na wszystkie modele masz specjalną ofertę z kalibracją.
 

admag

New member
Czy macie problem z YouTube?
U mnie od około 3 maja przy próbie włączenia wyskakuje błąd, że nie może się połączyć z portalem, oraz że mam sprawdzić ustawienia sieci.
Dodam, że inne aplikacje typy Netflix, ipla tvnplayer działają bez problemu.
 

rwojt

New member
Dostałem właśnie i zainstalowałem soft 467 (dzięki kiki!), więc to jest chyba wciąż najnowszy. Z pierwszych testów wynika, że włączenie opcji "Game mode" rozwiązało u mnie okazjonalne problemy z płynnością. I jeszcze jedno: ja używam softu w wersji angielskiej, bo w polskiej są pozamieniane nazwy opcji.
 
Ostatnia edycja:
M

mkarczewski

Guest
Z pierwszych testów wynika, że włączenie opcji "Game mode" rozwiązało u mnie okazjonalne problemy z płynnością.
Potwierdzam, problemy zniknęły jak ręką odjął - sprawdzone na materiale testowym, czyli Grze o Tron S06E01. rwojt, sługa dozgonny! Mam też wrażenie, że osłabł efekt teatru, co tylko potwierdza, że oba problemy są spowodowane niedopracowanym softem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze pracują nad softem.
Oby wszyscy znaleźli ukojenie jakichkolwiek problemów.
 

mafia35

New member
Bez reklam
A czy ten game mode nie obniża jakości obrazu przypadkiem? Tak jak u innych producentów...? Raczej to taki półśrodek a nie poprawka...

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Teraz idę z psem, ale obiecuję że jutro sprawdzę ew. spadek jakości. Półśrodek na 100%, chcę taką jakość na moich standardowych ustawieniach. Ale cieszy mnie, że problemy nie są sprzętowe lecz software'owe - to jednak daje jakieś nadzieje na przyszłość :-D
Tutaj nie ma czego sprawdzać, bo fakt że tryb gra znacząco pogarsza jakość wyświetlanego obrazu jest pewny na 100%. Jak sama nazwa wskazuje jest to tryb przeznaczony do gier, a nie oglądania telewizji. Po jego włączeniu większość funkcji odpowiedzialnych za jakość i poprawę obrazu (w tym upłynniacze) zostaje wyłączona kosztem zredukowania input laga.
Z drugiej strony, jeżeli po włączeniu trybu gra zniknął efekt teatru, to moim zdaniem wyłączenie upłynniacza albo zmiana trybu powinno przynieść pozytywne skutki. Efekt teatru jest najbardziej widoczny przy ustawieniu na tryb płynny.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Problem jest taki, że wszystkie upłynniacze mam wyłączone, przynajmniej te widoczne w menu. Być może TCL ma pewne opcje włączone z defaultu, bez możliwości wyłączenia - historia zna takie przypadki, w których producent "wiedział lepiej" czego potrzebują użytkownicy.
Dla mnie to jest jakieś nieporozumienie żeby oglądać telewizor w trybie gra :) Pisałeś do TCLa?
 
Do góry