Tcl 50c735 dolby vision problem

tomtayler

New member
Spróbuj jeszcze raz i na spokojnie. Odczekaj w czasach nieco dłużej.. Aczkolwiek tak czy siak nie ma co ukrywać, że to, że w ogóle trzeba to robić to już jest nienormalny stan i to już się kwalifikuje do zwrotu, najgorzej, że w sumie 14 dni minęło, teraz tylko gwarancja, a ajj.. męczyć się z serwisem, nie wiem.. Trzeba by w ogóle poczytać zapis gwarancji czy tam nie ma przypadkiem zapisu, że dopiero po 4 razie naprawy dopiero można ubiegać się o zwrot kasy lub produkt, natomiast co innego jeżeli będą odrzucać gwarancję, więc jeżeli masz możliwość jeszcze to nawet się nie zastanawiaj, bo tylko stracisz nerwy i czas. Ja po cichu liczę na to, że chińczyki w końcu zrobią dobry soft, który się wgra na czysto i problemy przejdą, ale jeżeli będzie naprawdę problematycznie to pewnie też nie będę się długo zastanawiał tylko pójdzie TV na gwarancje, sytuacja z dzisiaj znowu prąd mignął tylko na chwile dłużej no i ja musiałem już od nowa robić ten schemat NATOMIAST dodam, że nie robiłem powtórnego wyłączania i włączania na nowo tego szybkiego startu czyli pominąłem sobie ten punkt cały, a i tak działa, tutaj głównie chodzi o to żeby całkowicie wyłączyć TV. Odciąć mu prąd aż poresetuje stany. Odpalić od nowa.. załadować system, zgasić do stand-by i odpalić.. i od razu po odpaleniu widać, że obraz już jest jaśniejszy, jakby tutaj jakiś problem był właśnie z trybem stand-by albo wychodzeniem z niego i jakaś oszczędność energii dziwna, która gryzie się z wejściem na mocne obciążenie jasnością z Dolby Vision i to co dziwne w sumie tylko z nim, bo HLG i HDR działa dobrze, bez względu na wszystko, ciekawe. W każdym razie jak masz możliwość zwrotu i już Ci się nie podoba to nie zawracaj sobie głowy tylko kolego od razu zwracaj zabieraj kasę i nie wiem pomyśl nad czymś innym.
Na szczęście kupiłem go przez internet więc mam jeszcze czas żeby go zwróci. Tylko szkoda że pomimo zastosowania tej metody dalej jest problem. Szkoda też że jak czytałem wszędzie opinie na jego temat nikt nie opisywał tego problemu. Dopiero po zakupie wpisałem w google dlaczego jest problem z dolby vision to trafiłem na to forum. A też czekać na nowy soft który może to naprawi to bezsensu.
 

mevisto

New member
Na szczęście kupiłem go przez internet więc mam jeszcze czas żeby go zwróci. Tylko szkoda że pomimo zastosowania tej metody dalej jest problem. Szkoda też że jak czytałem wszędzie opinie na jego temat nikt nie opisywał tego problemu. Dopiero po zakupie wpisałem w google dlaczego jest problem z dolby vision to trafiłem na to forum. A też czekać na nowy soft który może to naprawi to bezsensu.
Jak masz czas jeszcze to się nie zastanawiaj za długo, ja przemilczałem to trochę i żałuje, bo problemy są z tym TV i nie tylko tym ale i wgl TCL seriami P i C i nieważne jaka kasa i jaka wielkość i jaka seria. Po prostu chińczyk typowy, który niestety będzie miał swoje wady jak to wszystko na Androidzie i problemem jak zwykle będzie dobrze napisany soft, na który jak zwykle chińczyki nie mają czasu. Nie czekaj nawet na soft, bo możemy się w ogóle nie doczekać i zostać z tematem sami. Generalnie ja już myślałem, że umarły aktualizacje do tej platformy po V501, ale jak się okazało V508 już jest dostępna u niektórych, ale widziałem, że ludziom nadal to nie pomogło, pytanie tylko czy przypadkiem czysta instalacja pełnego oprogramowania, a nie aktualizowana z systemu, by nie pomogła już. Nie wiadomo nic jeszcze, bo za świeża aktualizacja, jeszcze nie można jej pobrać nawet poza momentem w którym dostaniesz te aktualizacje w swoim regionie, a że PL standardowo w tyle, a przełączenie regionu wiążę się z dłuższą operacją, nie jak na telefonie pach-pach, to trzeba na aktualizacje baaaaardzo cierpliwie czekać. Natomiast czytając polską grupą TCL Telewizory na FB, tam co drugi to ma problem z Dolby Vision, albo przymrugającą na bokach matrycą w różnych nagraniach czy to kablówka czy kwestia innego dekodowania kodeków wideo czy tam jakieś opóźnienia dźwięku, chociaż ja np. poza tym dolby vision i to, że no moim zdaniem przy tym nawet przy tym procu to powinno nieco płynniej chodzić, to tak naprawdę nie wiele mam mu do zarzucenia, nie jest idealny, ale tak za bardzo więcej mnie nie denerwuje, na DV znalazłem już sposób, a na to, żeby płynniej chodził jest sposób ograniczenia sobie w tle procesów no i włączenie trybu - TYLKO APLIKACJE, no ale to zdaje sobie z tego sprawę, że to nie jest rozwiązanie dla każdego, ja od lat siedzę w androidach, godzę się na ich wady, ale tez na ich możliwości, mi to nie przeszkadza, natomiast nie każdy taki jest i dlatego ja trochę przymuliłem z tym zwrotem - czego trochę teraz żałuję, ale też nie jakoś turbo mocno, żeby pluć sobie w brodę, tyle tylko, że wiem na pewno, że będzie to ostatni zakup od tej marki i już teraz wiem, że nikt tam się do oprogramowania nie przykłada, a cyrki z serwisami też już ludzie mają i opisują na grupie tam, więc nawet i serwisu mi się odechciewa, bo większości tam Panów odsyłają do sklepu po następny z tekstami typu: "one tak mają, czegoś się Pan spodziewał po tej marce..." no i tak to wygląda. Info generalnie na temat problemów z tymi TV to jest pełno na forum xda na przykład, ale też nikt tego nie czytał nazbyt usilnie, bo trochę zakup zrobiony na szybkim wyborze filtrów w sklepie online, ten podpasował we wszystkim, siadł zakup-odbiór i tyle. No dopiero po chwili zaczęły wychodzić wady, a że trochę człowiek poprzeciągał to na razie już musi zostać, ale tak jak mówię u mnie nie ma tragedii z tym, zwłaszcza jak już ogarnąłem temat DV to obraz i dźwięk no nie ma co się czepić. Chociaż nagrania 25-30hz mogłyby być nieco bardziej płynniejsze, zwłaszcza w trybie Dolby Vision i tylko w nim w sumie. To też ludzie opisywali na forach, że tutaj też jakiś problem widzą, też pytanie na ile to jest problem faktyczny, a na ile to jest po prostu to, że w trybie Dolby Vision nie da się włączyć upłynniania obrazu, a ludzie teraz przyzwyczajeni już do oglądania 60Hz i takie 24-25 klatek to już teraz jest klatkowanie widoczne, zwłaszcza na większym ekranie no i przy jakości 4K gdzie widzisz każdy włos nawet, to trochę potęguje ten efekt, ale no i tak na V496 to jest płynniejsze mam wrażenie niż było na V477. No nic ja tam poczekam na aktualizacje, zobaczę. Jak do czerwca/ lipca nic nie zmienią aktualizacjami nie będą w stanie nic poprawić to pewnie na wakacje pójdzie do sprzedaży z gwarancją, żeby jeszcze jakiś grosz za niego odzyskać i trzeba będzie dołożyć, i zmienić markę oraz nieco więcej przez wyborem siąść i poczytać, bo teraz zakupy czysto z teoretycznym podejściem to jak widać nie mają sensu. Na papierze lux, a w rzeczywistości wychodzi jak wychodzi.
 

tomtayler

New member
Jak masz czas jeszcze to się nie zastanawiaj za długo, ja przemilczałem to trochę i żałuje, bo problemy są z tym TV i nie tylko tym ale i wgl TCL seriami P i C i nieważne jaka kasa i jaka wielkość i jaka seria. Po prostu chińczyk typowy, który niestety będzie miał swoje wady jak to wszystko na Androidzie i problemem jak zwykle będzie dobrze napisany soft, na który jak zwykle chińczyki nie mają czasu. Nie czekaj nawet na soft, bo możemy się w ogóle nie doczekać i zostać z tematem sami. Generalnie ja już myślałem, że umarły aktualizacje do tej platformy po V501, ale jak się okazało V508 już jest dostępna u niektórych, ale widziałem, że ludziom nadal to nie pomogło, pytanie tylko czy przypadkiem czysta instalacja pełnego oprogramowania, a nie aktualizowana z systemu, by nie pomogła już. Nie wiadomo nic jeszcze, bo za świeża aktualizacja, jeszcze nie można jej pobrać nawet poza momentem w którym dostaniesz te aktualizacje w swoim regionie, a że PL standardowo w tyle, a przełączenie regionu wiążę się z dłuższą operacją, nie jak na telefonie pach-pach, to trzeba na aktualizacje baaaaardzo cierpliwie czekać. Natomiast czytając polską grupą TCL Telewizory na FB, tam co drugi to ma problem z Dolby Vision, albo przymrugającą na bokach matrycą w różnych nagraniach czy to kablówka czy kwestia innego dekodowania kodeków wideo czy tam jakieś opóźnienia dźwięku, chociaż ja np. poza tym dolby vision i to, że no moim zdaniem przy tym nawet przy tym procu to powinno nieco płynniej chodzić, to tak naprawdę nie wiele mam mu do zarzucenia, nie jest idealny, ale tak za bardzo więcej mnie nie denerwuje, na DV znalazłem już sposób, a na to, żeby płynniej chodził jest sposób ograniczenia sobie w tle procesów no i włączenie trybu - TYLKO APLIKACJE, no ale to zdaje sobie z tego sprawę, że to nie jest rozwiązanie dla każdego, ja od lat siedzę w androidach, godzę się na ich wady, ale tez na ich możliwości, mi to nie przeszkadza, natomiast nie każdy taki jest i dlatego ja trochę przymuliłem z tym zwrotem - czego trochę teraz żałuję, ale też nie jakoś turbo mocno, żeby pluć sobie w brodę, tyle tylko, że wiem na pewno, że będzie to ostatni zakup od tej marki i już teraz wiem, że nikt tam się do oprogramowania nie przykłada, a cyrki z serwisami też już ludzie mają i opisują na grupie tam, więc nawet i serwisu mi się odechciewa, bo większości tam Panów odsyłają do sklepu po następny z tekstami typu: "one tak mają, czegoś się Pan spodziewał po tej marce..." no i tak to wygląda. Info generalnie na temat problemów z tymi TV to jest pełno na forum xda na przykład, ale też nikt tego nie czytał nazbyt usilnie, bo trochę zakup zrobiony na szybkim wyborze filtrów w sklepie online, ten podpasował we wszystkim, siadł zakup-odbiór i tyle. No dopiero po chwili zaczęły wychodzić wady, a że trochę człowiek poprzeciągał to na razie już musi zostać, ale tak jak mówię u mnie nie ma tragedii z tym, zwłaszcza jak już ogarnąłem temat DV to obraz i dźwięk no nie ma co się czepić. Chociaż nagrania 25-30hz mogłyby być nieco bardziej płynniejsze, zwłaszcza w trybie Dolby Vision i tylko w nim w sumie. To też ludzie opisywali na forach, że tutaj też jakiś problem widzą, też pytanie na ile to jest problem faktyczny, a na ile to jest po prostu to, że w trybie Dolby Vision nie da się włączyć upłynniania obrazu, a ludzie teraz przyzwyczajeni już do oglądania 60Hz i takie 24-25 klatek to już teraz jest klatkowanie widoczne, zwłaszcza na większym ekranie no i przy jakości 4K gdzie widzisz każdy włos nawet, to trochę potęguje ten efekt, ale no i tak na V496 to jest płynniejsze mam wrażenie niż było na V477. No nic ja tam poczekam na aktualizacje, zobaczę. Jak do czerwca/ lipca nic nie zmienią aktualizacjami nie będą w stanie nic poprawić to pewnie na wakacje pójdzie do sprzedaży z gwarancją, żeby jeszcze jakiś grosz za niego odzyskać i trzeba będzie dołożyć, i zmienić markę oraz nieco więcej przez wyborem siąść i poczytać, bo teraz zakupy czysto z teoretycznym podejściem to jak widać nie mają sensu. Na papierze lux, a w rzeczywistości wychodzi jak wychodzi
 

mevisto

New member
Myślałem że TCL to będzie naprawdę dobry wybór bo dużo ludzi wybiera tą markę
Ja zauważyłem i teraz już wiem, że z TCLem jest jak z typowym Xiaomi, kupisz ogólnie podzespoły spoko, ma to prawo działać i jak się dobrze do tego dobierzesz własnymi mackami to będzie działać, ale nie jest to taki produkt dla każdego już wtedy, tylko dla osób, które potrafią sobie radzić z problemami, które niewątpliwie kupując chińczyka z krwi i kości będą Cię dotykać w mniejszy lub większy sposób i trzeba będzie sobie umieć na nie zaradzić no i tutaj jest dokładnie taka sytuacja, dlatego tak jak mówię, ja sobie Androidem od lat daje radę w różnym markach i każda ma wady bez względu na brand. Największym problemem urządzeń na Androidzie jest soft, bo nawet jeżeli to ma podzespoły, ma to prawo bardzo dobrze, a czasami wręcz topowo działać to zawsze jest ten cholerny "brak czasu" na napisanie porządnego softu, żeby wykorzystać podzespoły w urządzeniu tak jak się powinno, a nie z błędami, które dla użytkownika, tylko generują problemy. No i też nie ma co się dziwić, bo tak samo jak Xiaomi tak samo i TCL to po prostu chińczyki i ludzie idą w te marki, bo oferują dużo w rozsądnej kasie.., ale też nie ma co się łudzić, że będzie to wyższa klasa, tylko np. Xiaomi generalnie potrafi zadbać o wysokie serie modeli i mają na tyle wprawę w tym co robią, że generalnie sprzęt potrafi być już w większości przypadków bez-problematyczny dla każdego, nie tylko już dla tego technicznego. TCL chyba jeszcze tego nie potrafi, bo nawet najwyższe serie i to dużych ekranów mają podobne problemy jak wszyscy, więc to już nawet nie jest oszczędzanie tylko na półce nazwijmy to nisko/ średniobudżetowej, a tak samo już mówiąc kolokwialnie kładą przysłowiowego "wuja" na cały swój asortyment. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że generalnie (PONOĆ, bo to tylko słowa dla słów z for internetowych) są ludzie, którzy ponoć nie mają problemów na serii (P/ )C635 lub C735 z Dolby Vision itd.. jakby to nie wiem zależało nie tylko też i od softu (albo nie wiem kolejności aktualizowania, CZYSTOŚĆ całkowitej dysku w softy i instalacje kolejne lub cholera wie co..), ale tez i od egzemplarza w ogóle czyli dochodziłoby, wręcz tutaj i też do kiepskiego montażu lub doboru elementów w konstrukcji i/ lub kiepskiej kontroli jakości na produkcji (ale to akurat żadna nowość przy chińszczyźnie z krwi i kości).
 

guteks

Member
No niestety ale na moim TCL 55 -735 ta metoda nie działa. Dalej nie działa dobrze dolby vision prawidłowo. Chyba pozostaje zwrócić telewizor skoro nie idzie tego problemu rozwiązać. A szkoda bo gdyby nie ten źle działający dolby vision telewizor by był udanym zakupem a tak nie jest
cześć . ja mam 43p638 i co ustaliłem:
1. ustawienia obrazu:
wzmocnienie hdr jezeli chce sie oglądać dv na np. HBO (Gra o tron świetnie wygląda a mam jeszcze Ray Danz i dolby atmos -rewelacyjny dźwięk🙂 polecam tę grajbelkę
jasność 93
kontrast 95
poziom czerni 62
nasycenie koloru 50
gamma 0
ostrość 95
mpeg sredni
redukcja szumów auto
stopniowe wygładzanie duże

2 w trybie tv (ultrabox 4k nc plus)
ustawiam wieczorem tryb standard
jasność 97
kontrast 90
poziom czerni 50
nasycenie koloru 53
wszystkie ulepszacze wyłączone oprócz jasność + ten tryb mam włączony
ustawiłem raz i tylko przełączam tryb standard na wzmocnieni hdr gdy oglądam dolby vision
w media markt mi powiedzieli ze za słaby procek do hdr z czym się nie zgadzam gdyż hdr 10 na youtube jest rewelacyjny dv w hbi i netfilx również
walczę cały czas z nc plus gdyz ich 4k jest ciemne i to jest na pewno po ich stronie
320 nitow ma moj tv i według mnie radzi sobie bardzo dobrze zarówno z dolby vision jak i hdr (oprócz nc plus )
dodam ze byl w serwisie bo myślałem ze ciemny obraz na nc plus 4k to wada matrycy :) serwis nie stwierdził wady a tv był testowany pid obciążeniem
jak coś wywalczę z nc plus to dam Wam znać

a grze o tron można zjechać troche z niebieskim kolorem w menu ekspert
dolby atmis tyko w trybie oryginalnym z napisami - musi się pokazać napis w rogu i na belce



ps:
żona mówi ze swietnie się ogląda

pozdrawiam
 

guteks

Member
IMG_20221224_111928098.jpg

Gra o tron. HBO Max
TCL 43p638
 

mevisto

New member
Akurat z jakością obrazu to tutaj nie ma problemu każdy sobie dojdzie do tego czego potrzebuje i lubi, a tak szczerze to nie polecam dużych jasności powyżej 60 no chyba, że HDR to inna rozmowa, tam to jest i ma być najwyżej, ale do normalnego oglądania nazbytnia jasność tylko uwidacznia wady matryc LCD. Poza tym ja tez nie bardzo widzę sens przynajmniej w serii c735, żeby tak walić jasnością, kontrolery MPEG ja to mam wyłączone, a już wgl ostrość to moim zdaniem jest niepotrzebna, bo nazbytnia żyleta męczy oko i to wgl nie wygląda dobrze, aczkolwiek Ty masz też inną matryce, więc nie ma będę się wypowiadał, ale w c735 wszystkie odszumiacze do transmisji poza TV wyłączać i ostrość też na 0, jeżeli jakość obrazu dostarczanego przez streaming czy USB jest wystarczająco dobra to tamte wspomagacze tylko psują. Tez ogólnie polecam balans bieli na -5 / -3 co najmniej. Wtedy ten obraz na początku może żółty nazbyt, ale po czasie on staje się dopiero prawdziwym w kolory, on w serii jest strasznie niebieski, a przy balansie bieli -5 / -4, nabiera tendencji do czerwieni i tutaj proponuje zrobić korektę i wyciąć delikatnie czerwień -5 / -10 punktów, w trybie 2 punktowej kontroli, same wzmocnienie nic więcej. A tak to reszta już pod siebie, ja generalnie unikam wspomagaczy wszelkich, bo to jak w serii przychodzi to ten obraz jest taki no niby żyleta, ale tak sztuczna tragiczna, że ja podziwiam ludzi, którzy potrafią w automacie te TV używać. Tryb FILM i dopiero ustawiać, i wspomaganie ruchu na wiecej jak 4-5, może 6, max, więcej nie dawać, bo to tylko psuje efekt filmowy, a robi się opera mydlana, fakt-faktem, ja sam lubie ten efekt, ale w dobrym balansie z filmem, żeby nie psuć sobie, a wiadomo no jak już człowiek przyzwyczajony do 60FPS wszędzie dookoła, monitory po 160Hz i więcej, to już te filmowe 24-30 klatek, przestaje to się dobrze oglądać, zwłaszcza na większym ekranie w 4K gdzie obraz jest żyleta. Tutaj wady są dookoła, akurat na obraz to ciężko narzekać i na sam dźwięk, a przynajmniej u mnie. Tak naprawdę to tylko te przylagowania systemu dookoła, których moim zdaniem nie powinno być, bo jak to jest w stanie uciągnąć 4K HDR 60 FPS, a potem wchodzisz do menu i głupie przejście przez menu jest zlagowany, chociaż już teraz na tym V496 i tak jest lepiej, no to moim zdaniem coś jest nie tak.., jeżeli hardware ciągnie takie obciążenie jak wyżej wymienione, a w menu się laguje no to ewidnetnie problem jest softowy - klasyk. No i ten dolby Vision, ale no jak mowie ja na to obejscie znalazlem, zeby tylko softem przyspieszyli prace ogolna tego to ja tam bym byl zadowolony już szczerze mówiąc, mimo wszystko, bo ekran nadaje się i do oglądania 4K HDR, pięknie sprawdza się w komputerze, ma freesync, ma szybką matryce, bardzo niski input lag, fajnie się na nim gra nawet, ale niestety, te dookoła wady, no tak typowo po chińsku nigdy nie dadzą Ci poczuć, że kupiłeś coś fajnego, tylko zawsze tam jest gdzieś jakieś te małe ALE... na końcu zdania.
 

guteks

Member
Akurat z jakością obrazu to tutaj nie ma problemu każdy sobie dojdzie do tego czego potrzebuje i lubi, a tak szczerze to nie polecam dużych jasności powyżej 60 no chyba, że HDR to inna rozmowa, tam to jest i ma być najwyżej, ale do normalnego oglądania nazbytnia jasność tylko uwidacznia wady matryc LCD. Poza tym ja tez nie bardzo widzę sens przynajmniej w serii c735, żeby tak walić jasnością, kontrolery MPEG ja to mam wyłączone, a już wgl ostrość to moim zdaniem jest niepotrzebna, bo nazbytnia żyleta męczy oko i to wgl nie wygląda dobrze, aczkolwiek Ty masz też inną matryce, więc nie ma będę się wypowiadał, ale w c735 wszystkie odszumiacze do transmisji poza TV wyłączać i ostrość też na 0, jeżeli jakość obrazu dostarczanego przez streaming czy USB jest wystarczająco dobra to tamte wspomagacze tylko psują. Tez ogólnie polecam balans bieli na -5 / -3 co najmniej. Wtedy ten obraz na początku może żółty nazbyt, ale po czasie on staje się dopiero prawdziwym w kolory, on w serii jest strasznie niebieski, a przy balansie bieli -5 / -4, nabiera tendencji do czerwieni i tutaj proponuje zrobić korektę i wyciąć delikatnie czerwień -5 / -10 punktów, w trybie 2 punktowej kontroli, same wzmocnienie nic więcej. A tak to reszta już pod siebie, ja generalnie unikam wspomagaczy wszelkich, bo to jak w serii przychodzi to ten obraz jest taki no niby żyleta, ale tak sztuczna tragiczna, że ja podziwiam ludzi, którzy potrafią w automacie te TV używać. Tryb FILM i dopiero ustawiać, i wspomaganie ruchu na wiecej jak 4-5, może 6, max, więcej nie dawać, bo to tylko psuje efekt filmowy, a robi się opera mydlana, fakt-faktem, ja sam lubie ten efekt, ale w dobrym balansie z filmem, żeby nie psuć sobie, a wiadomo no jak już człowiek przyzwyczajony do 60FPS wszędzie dookoła, monitory po 160Hz i więcej, to już te filmowe 24-30 klatek, przestaje to się dobrze oglądać, zwłaszcza na większym ekranie w 4K gdzie obraz jest żyleta. Tutaj wady są dookoła, akurat na obraz to ciężko narzekać i na sam dźwięk, a przynajmniej u mnie. Tak naprawdę to tylko te przylagowania systemu dookoła, których moim zdaniem nie powinno być, bo jak to jest w stanie uciągnąć 4K HDR 60 FPS, a potem wchodzisz do menu i głupie przejście przez menu jest zlagowany, chociaż już teraz na tym V496 i tak jest lepiej, no to moim zdaniem coś jest nie tak.., jeżeli hardware ciągnie takie obciążenie jak wyżej wymienione, a w menu się laguje no to ewidnetnie problem jest softowy - klasyk. No i ten dolby Vision, ale no jak mowie ja na to obejscie znalazlem, zeby tylko softem przyspieszyli prace ogolna tego to ja tam bym byl zadowolony już szczerze mówiąc, mimo wszystko, bo ekran nadaje się i do oglądania 4K HDR, pięknie sprawdza się w komputerze, ma freesync, ma szybką matryce, bardzo niski input lag, fajnie się na nim gra nawet, ale niestety, te dookoła wady, no tak typowo po chińsku nigdy nie dadzą Ci poczuć, że kupiłeś coś fajnego, tylko zawsze tam jest gdzieś jakieś te małe ALE... na końcu zdania.
za1500 zł jestem zachwycony swoim tv
 

guteks

Member
Akurat z jakością obrazu to tutaj nie ma problemu każdy sobie dojdzie do tego czego potrzebuje i lubi, a tak szczerze to nie polecam dużych jasności powyżej 60 no chyba, że HDR to inna rozmowa, tam to jest i ma być najwyżej, ale do normalnego oglądania nazbytnia jasność tylko uwidacznia wady matryc LCD. Poza tym ja tez nie bardzo widzę sens przynajmniej w serii c735, żeby tak walić jasnością, kontrolery MPEG ja to mam wyłączone, a już wgl ostrość to moim zdaniem jest niepotrzebna, bo nazbytnia żyleta męczy oko i to wgl nie wygląda dobrze, aczkolwiek Ty masz też inną matryce, więc nie ma będę się wypowiadał, ale w c735 wszystkie odszumiacze do transmisji poza TV wyłączać i ostrość też na 0, jeżeli jakość obrazu dostarczanego przez streaming czy USB jest wystarczająco dobra to tamte wspomagacze tylko psują. Tez ogólnie polecam balans bieli na -5 / -3 co najmniej. Wtedy ten obraz na początku może żółty nazbyt, ale po czasie on staje się dopiero prawdziwym w kolory, on w serii jest strasznie niebieski, a przy balansie bieli -5 / -4, nabiera tendencji do czerwieni i tutaj proponuje zrobić korektę i wyciąć delikatnie czerwień -5 / -10 punktów, w trybie 2 punktowej kontroli, same wzmocnienie nic więcej. A tak to reszta już pod siebie, ja generalnie unikam wspomagaczy wszelkich, bo to jak w serii przychodzi to ten obraz jest taki no niby żyleta, ale tak sztuczna tragiczna, że ja podziwiam ludzi, którzy potrafią w automacie te TV używać. Tryb FILM i dopiero ustawiać, i wspomaganie ruchu na wiecej jak 4-5, może 6, max, więcej nie dawać, bo to tylko psuje efekt filmowy, a robi się opera mydlana, fakt-faktem, ja sam lubie ten efekt, ale w dobrym balansie z filmem, żeby nie psuć sobie, a wiadomo no jak już człowiek przyzwyczajony do 60FPS wszędzie dookoła, monitory po 160Hz i więcej, to już te filmowe 24-30 klatek, przestaje to się dobrze oglądać, zwłaszcza na większym ekranie w 4K gdzie obraz jest żyleta. Tutaj wady są dookoła, akurat na obraz to ciężko narzekać i na sam dźwięk, a przynajmniej u mnie. Tak naprawdę to tylko te przylagowania systemu dookoła, których moim zdaniem nie powinno być, bo jak to jest w stanie uciągnąć 4K HDR 60 FPS, a potem wchodzisz do menu i głupie przejście przez menu jest zlagowany, chociaż już teraz na tym V496 i tak jest lepiej, no to moim zdaniem coś jest nie tak.., jeżeli hardware ciągnie takie obciążenie jak wyżej wymienione, a w menu się laguje no to ewidnetnie problem jest softowy - klasyk. No i ten dolby Vision, ale no jak mowie ja na to obejscie znalazlem, zeby tylko softem przyspieszyli prace ogolna tego to ja tam bym byl zadowolony już szczerze mówiąc, mimo wszystko, bo ekran nadaje się i do oglądania 4K HDR, pięknie sprawdza się w komputerze, ma freesync, ma szybką matryce, bardzo niski input lag, fajnie się na nim gra nawet, ale niestety, te dookoła wady, no tak typowo po chińsku nigdy nie dadzą Ci poczuć, że kupiłeś coś fajnego, tylko zawsze tam jest gdzieś jakieś te małe ALE... na końcu zdania.
ustawienia które podałeś kompletnie u mnie się nie sprawdzają - widać matryca matrycy nie równa ja jestem zadowolony szczególnie z relacji cena/jakość. każdy musi poświęcić troche czasu i da sie ustawic kazdy tv.
 

mevisto

New member
Panowie jaki jest najnowszy dostępny soft do TCL 55 -C735 i skąd go pobrać?
Najnowsza do pobrania OTA to V496, a najnowszy IMG pełny do C735 to jest V501, aczkolwiek już ludzie dostają OTA V508 w europie, ale póki co ani pobrać tego nie można, ani ja przynajmniej jeszcze nie dostałem na TV, ale pewnie jak zwykle PL region 100-lat za wszystkimi i dostanie za kilka miechów, włochy na pewno już mają. Czy OTA czy IMG pobrać można z telegramowego kanału https: // t.me / s / tclupdates - o ile wgl mogę podać tutaj link do tej strony.. jeżeli nie to mod, proszę ten link usunąć i sorry z góry, wtedy po prostu wpisz telegram + tclupdates w google i też znajdziesz te stronę od razu, a jak wgrywać itd.. znajdziesz na forum xda develop.. w sekcji FAQ TCL.

Tylko pamiętaj, że masz Google TV, a jeżeli zachcesz z niego zrobić Android TV to tylko przez IMG kompletne, nie przez OTA, ale nie ma sensu na ATV przechodzić. Musisz znać swoją platformę TV w ustawieniach w informacji o produkcie masz napisane V8-XXXXXX gdzie te X'y to właśnie Twoja platforma przykładowo R51MT05 i do niego musisz dobierać OTA. W przypadku IMG no to ważna jest tylko część R51MT0X gdzie X to albo 5 albo 2, 5-ki to są GoogleTV, 2-ki to są Android TV. Generalnie przy IMG kompletnym sofcie, możesz wgrać Android TV na Google TV i odwrotnie. Natomiast nie zrobisz OTA dla Android TV mając GoogleTV.
 
Ostatnia edycja:

mevisto

New member
Jest już dostępna aktualizacja OTA do pobrania i do wgrania ręcznego sobie na TV z pendrive'a do wersji V508 czyli póki co najnowszej, jeżeli ktoś nie dostał jeszcze z regionu to może sobie zrobić to samemu ręcznie. Do pobrania na stronie powyżej wymienionej.
 

szymon0312

New member
TCL 43P735 ten sam problem, telewizor ma 2 miesiące, oddany do serwisu, serwis stwierdził że to wina aplikacji(wszystkich 3 które używam, Netflix HBO Disney) cóż teraz począć, iść do rzecznika ? Możliwości zwrotu już nie mam a nie ukrywam że bardzo to irytuje przy oglądaniu filmów z dolby vision
 

mevisto

New member
Jest lekka nadzieja, na zagranicznych forach przy wersji soft V516, która wyszła w tym roku, dostępna na telegrama, można pobrać i aplikować. Ja jeszcze nie próbowałem, bo nie było kiedy, a też i czekam na response o chłopaków z europy. Ponoć pojedyncze przypadki są i komentarze już, że no treści HDR nigdy nie wyglądały tak dobrze, że jest wszystko elegancko i dolby vision i atmos wszystko w końcu działa. Z tym, że nie jest to aktualizacja OTA czyli którą sobie wgramy od tak bez utraty aplikacji i ustawień. Trzeba to wgrać całe oprogramowanie 4GB nie jako zwykłą aktualizacje OTA. No jeżeli faktycznie w końcu to się udało ogarnąć to jakiś przełom będzie, no i grunt, że cały czas pracują nad naszą platformą R51MT05 C735, bo moją największą obawą było to, że po półroku porzucą platformę i pójdą dalej. Co do serwisu to ehh... chyba trzeba iść wyżej w instancji od razu, bo serwis TCL to jest dramat.
P.S Ja w sumie cały czas jadę na wersji V496 OTA zrobionej z V474 i na obejściu, którym pisałem powyżej... działa dolbyvision i nie ma z nim problemów, generalnie. Ale jak na dłużej prąd zabraknie (bo czasami jak mignie na chwilę to nadal działa DV i nie trzeba robić od nowa procedury) to jednak na nowo procedurę "naprawczą" trzeba powtórzyć, ale też z sukcesem na nowo działa, więc jedyny plus.
 
Do góry