Tcl 50c715

Tipson

Member
Do wykonania downgrade'u wystarczy wrzucić na pendrive'a pliki instalacyjne i wybrać w ustawieniach aktualizację lokalną?
 

krisolo

New member
Mam ten sam model 55c715 Dziś dostałem aktualizacje ...V8-R851T02-LFV321.014450
Zauważyłem zmiany na lepsze !poprawiony i stabilne menu ustawienia podczas oglądania filmów 4k Czy Dolby Vision .Nie ma przycinki menu ustawień jak miałem wcześniej .Problem był taki że kiedy oglądałem film w 4k Czy Dolby Vision Ciężko było włączyć menu ustawień były przycinki menu każda czynność próby ustawienia jasności ,kontrastu itp skutkowało małymi zawiasami .Teraz po aktualizacji menu śmiga bez problemu ...

...Obecnie korzystam z softu V351.
YouTube sprawuje się bardzo dobrze - również podczas wyświetlania materiałów w 4k, aczkolwiek należy zauważyć, że podczas wyświetlania obrazu we wskazanej wyżej rozdzielczości, wchodząc w ustawienia, widać zauważalne klatkowanie, natomiast odnosi się to tylko i wyłącznie do panelu ustawień - obraz cały czas wyświetlany jest płynnie.
...

TCL 55C715 wersja softu 321. Podobne przycinki systemy, ale po 15 minutowym oglądaniu filmu na ekino-tv.pl. Film przestał się odtwarzać, menu ustawień działało tragicznie wolno, nie dało się nic ustawić. Ostatecznie system się zawiesił. Pomogło wyłączenie TV.

Czy powinienem wgrać nowszą wersje softu czy ten TV tak będzie działał?
 

Tipson

Member
Nie wiem jak z ekino, ale na V351 dłuższe oglądanie Netflixa czy YouTube'a (z tego korzystam) nie generuje żadnych problemów w dłuższej perspektywie
 

areq1987

New member
Nie da się wgrac 348 na 351 wyskakuje błąd na starcie updateu.
U mnie TiviMate programy oznaczone 25fps odtwarza płynnie a większość czyli 50fps odtwarza skokowo.


Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

zysiek77

New member
Jeśli rozmawiamy poważnie o oprogramowaniu to stabilny wg producenta jest ten software ktory jest dystybuowany oficjalnie przez OTA bo TCL się nie boi instalować go automatycznie. Na ten moment jest to 321, Ktory zawiera wiele błedów. Wszystko co krąży po sieci powyżej to są wersje testowe i jawnie TCL z klietów robi beta-testerów. Gdyby TCL był pewny swoich poprawek i sam to dokladnie testował to by wyższe numery dawno były w OTA.
 

areq1987

New member
Na display specification pisza ze 50 calowe wersję c715 i ep680 mają tą samą matryce Innolux o tym samym oznaczeniu v500dj7-qe1. To jak to jest możliwe że ep680 ma 380 nitow jasności a c715 tylko 330?

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 

tranzystor82

New member
Na display specification pisza ze 50 calowe wersję c715 i ep680 mają tą samą matryce Innolux o tym samym oznaczeniu v500dj7-qe1. To jak to jest możliwe że ep680 ma 380 nitow jasności a c715 tylko 330?

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka


Jasne jeśli tal jest to faktycznie będzie można niebawem mordować te telewizory poprzez modyfikacje nagłówków softu
A co do regulacji to może to wynikać z regulatorów napięcia które w tym modelu mogą być wstawione słabsze


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

bayger

New member
Na display specification pisza ze 50 calowe wersję c715 i ep680 mają tą samą matryce Innolux o tym samym oznaczeniu v500dj7-qe1. To jak to jest możliwe że ep680 ma 380 nitow jasności a c715 tylko 330?

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka


Mój egzemplarz 50C715 ma 480 nitów. Tak więc dane na stronie są nieprecyzyjne.
 

bayger

New member

Attachments

  • pomiar-50c715-s.jpg
    pomiar-50c715-s.jpg
    21 KB · Wyś: 89

areq1987

New member
Możliwe że wersja 50 calowa jest jaśniejsza niż 55? Waham się między tymi dwoma rozmiarami i wiadomo że wolałbym jaśniejszy do hdru. Do tv mam jakieś 2-2,3m więc oba raczej się nadadzą..

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 

bayger

New member
Możliwe że wersja 50 calowa jest jaśniejsza niż 55? Waham się między tymi dwoma rozmiarami i wiadomo że wolałbym jaśniejszy do hdru. Do tv mam jakieś 2-2,3m więc oba raczej się nadadzą..

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka


Nie odczujesz różnicy. Bierz większy.
 
Do góry