Tcl 50c715

firefl

Active member
Bez reklam
Masakra, po pierwsze - nie cytuje się postów jeśli odpowiadasz bezpośrenio pod cytowanym postem. Po drugie - po co informujesz publicznie o wiadomości prywantnej? Odbiorca dostanie powiadomienie. Mamy weekend i odrobina cierpliwości jest wskazana.
 

konradbp

New member
Cześć.
Zamówiłem 65C715 i boję się tego smużenia i którym pisał kr16.
Nie oglądam sportu i nie gram ale filmy akcji jak najbardziej lubię oglądać.
Nie opłaciłem jeszcze zamówienia i mogę wybrać inny telewizor.
Wersja 65 cali więc może to być mocno irytujące.
Może C815 z matrycą 100 sobie poradzi ze smużeniem?
A może starszy EC780?
A może warto wybrać innego producenta? Ehhh, dlaczego SM8600 od LG ma IPSa, wybór byłby prosty.

Pozdrawiam
 

zysiek77

New member
Hej, Wczoraj testowałem 55c715 w sklepie ponad godzine na różnych materiałach testowych. Wcześniej zaktualizowałem system OTA do 321 oraz aplikacje w sklepie google. TV mial bardzo równo podświetloną matryce, dobre kolory i wyglad sprawiajacy wrażenie lepszego. Pierwsze problemy jakie zauważylem to brak upłynniacza (interpolacji) dla materiałów poniżej 50/60 klatek. Dla 24 klatek generalnie bardzo słabo to wyglada. Ja preferuje minimalne uplynnianie obrazu bo przy szybko poruszających się obiektach obraz bardzo skacze. Kolejna sprawa to matryca rzeczywiście smurzy a przy poruszajacych sie białych obiektach na czarnym tle krawędź się rozmywa i zmienia kolor ku czerwieni. Następny problem to Youtube i materiały 4k a nawet 2k. System się nie wyrabia z dekodowaniem w 60 klatkach i obraz skacze, gubi klatki. Nie byl to problem sieci bo na innym Tv było ok. Przy HD w 60 klatkach TCL na szczeście już dawał rade... Kolejna sprawa to pilot jest jeden bez mikrofonu wiec google assistant może działać z mikrofonem wbudowanym w TV i bedzie słuchał dzwieków w pomieszczeniu cały czas. Trzeba by kupić dodatkowy pilot i wyłaczyć mikrofon w TV jeśli chce sie korzystać z asystenta i zachować prywatność.
Jako monitor byłby super ale jako Tv dla mnie sie nie nadaje, szkoda, bo matryca ma potencjał ale jej wysterowanie i moc procka/optymalizacja androida jest do bezwglednej poprawy.
Pozdrawiam
 

imlsken

New member
Czyli generalnie ten telewizor raczej sobie odpuścić jeśli jego głównym zastosowaniem ma być granie na konsoli i czasami filmy? Akurat szykuję się do zakupu nowego TV i, nie ukrwyam, zawsze kusiło mnie żeby wypróbować TCL, tym bardziej że cena przyzwoita
 

firefl

Active member
Bez reklam
Na dzień dzisiejszy niejasne jest działanie iptv. Choć podobno na ostatnich wersjach jest już lepiej.
Problem nie dotyczy Netflix. Na Netflix atmos nie działa ale mało kto potrzebuje.
Inne sprawy - raczej ok.
Na konsole - skargi jednostkowe i raczej kwestia ustawień. Filmy OK z wyłączeniem opisanego wyżej iptv

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Tipson

Member
Po nieco ponad miesiącu korzystania z modelu 55c715 uważam, że mogę skrobnąć coś niecoś na temat wrażeń względem użytkownika, który tak po prostu patrzy i widzi, czy jest dobrze, czy też nie.

Obecnie korzystam z softu V351.

Co do dźwięku nie będę się wypowiadać, ponieważ korzystam z soundbara.

Również nie wypowiem się odnośnie współpracy telewizora z konsolą, gdyż póki co takowej nie posiadam.

Odnośnie jakości obrazu - wrażenia na duży plus! Nasycenie, paleta barw, intensywność oraz jasność - której poziom dla mnie jest ważny, gdyż mój telewizor znajduje się w pokoju z ekspozycją południowo-zachodnią - w mojej ocenie dają radę w zupełności!

Filmy - zwłaszcza te wyprodukowane w technologii Dolby Vision, ale nie tylko - ogląda się po prostu bardzo przyjemnie.

YouTube sprawuje się bardzo dobrze - również podczas wyświetlania materiałów w 4k, aczkolwiek należy zauważyć, że podczas wyświetlania obrazu we wskazanej wyżej rozdzielczości, wchodząc w ustawienia, widać zauważalne klatkowanie, natomiast odnosi się to tylko i wyłącznie do panelu ustawień - obraz cały czas wyświetlany jest płynnie.

No i na koniec IPTV - powtórzę, że odnoszę się do wersji v351 i do wyświetlania mojej listy korzystam z aplikacji Smart IPTV. Kanały 4k zwykle działają dobrze, natomiast kanały HD zwykle klatkują, natomiast niekiedy rozwiązaniem jest szybka zmiana kanałów wyżej-niżej i po tej czynności pożądany kanał działa płynnie - tą metodą "przeklikałem" wczoraj i dziś Canal+, na którym byłem w stanie obejrzeć płynnie całą Multiligę.

Mimo powyższego wciąż korzystanie z IPTV należy uznać za problematyczne i nadal ten aspekt wymaga poprawy.

Widać również z wersji na wersję oprogramowania - oczywiście w mojej opinii - poprawę w przedmiocie płynności obrazu i moim zdaniem w najnowszej wersji smużenie jest stosunkowo małe, jak na matrycę 60Hz, aczkolwiek uważam, że wciąż w tej kwestii deweloperzy mają duże pole do popisu i końcowy efekt może być o wiele lepszy, aniżeli obecnie!

Podsumowując - w mojej ocenie (jako zwykłego użytkownika, który zasiada przed telewizorem wieczorami, chcąc rozerwać się przy filmie, serialu bądź meczu piłki nożnej) na ten moment pod względem palety barw i ogólnej jakości obrazu w odniesieniu do ceny, otrzymujemy naprawdę bardzo dobry produkt, natomiast wciąż niedopracowany pod względem oprogramowania, które jednak - póki co - jest na bieżąco usprawniane.
 

SDman

Banned
......Obraz OLED-a jest nie do pobicia i koniec dyskusji. Być może technologia Mini LED coś zmieni ale to przyszłość. A dwa TV jednak kupujesz na lata więc....
W pierwszym przypadku pełna zgodność (chociaż nie koniecznie w jasnych pomieszczeniach), przypadek na lata zakup już nie koniecznie -wypalenia


Pozdrawiam
 

tranzystor82

New member
Czesc
Przymierzam się do zakupu tego modelu tylko wersji 55'
Jak sytuacja wygląda w środku na czym jest to "zbudowane" mógłby ktoś aida64 pod androidem odpalić i podejrzeć procesor oraz urządzenia USB sądzę że też rozwieje to wiele wątpliwości tutaj poruszanych odnoście h256 i wsparcia VP9 przez YT oraz IPTV

Dziękuję

Wysłane z mojego Pixel 3 XL przy użyciu Tapatalka
 

zysiek77

New member
Procek to Realtek RTD 2851, ten sam co w innych modelach TCL. Fotke zrobiłem w sklepie.
 

Attachments

  • IMG_20200713_195928.jpg
    IMG_20200713_195928.jpg
    32,5 KB · Wyś: 91

andyd970

Member
Czemu piszesz że o IPTV i VP9 z wysokim bitrate można zapomnieć w YouTube skoro IPTV w sofcie V348 i chyba V333 działa dobrze a YouTube z kodekiemVP9 w 4k i profilem HDR z bitrate 30Mb/s działa normalnie u mnie na tv65ec780 a to ten sam procesor ?
 

Tipson

Member
Jakiego soundbara używasz? Byleś od początku zdecydowany na ten TV, czy brałeś też inne pod uwagę?


Korzystam z Creative Stage 2.1

A co do telewizora, to brałem pod uwagę Samsunga (wersja QLED za około 2900zl) i LG, ale już nie pamiętam konkretnych oznaczeń modeli - w momencie zakupu ten TCL wskoczył na promocję za 2599 zł i koniec końców zdecydowałem się na niego. Poza problemami z IPTV, które mimo wszystko sukcesywnie są niwelowane, jestem zadowolony z wyboru.
 

tranzystor82

New member
Czemu piszesz że o IPTV i VP9 z wysokim bitrate można zapomnieć w YouTube skoro IPTV w sofcie V348 i chyba V333 działa dobrze a YouTube z kodekiemVP9 w 4k i profilem HDR z bitrate 30Mb/s działa normalnie u mnie na tv65ec780 a to ten sam procesor ?
No ja czytam to co ludzie piszą o nim na bananaPI tam też ten SOC jest wykorzystywany

A sam zastanawiam się nad tym TV także nie jest to hejt lecz zwrócenie uwagi że jest to raczej budżetowy sprzęt jeśli chodzi o SOC

Wysłane z mojego Pixel 3 XL przy użyciu Tapatalka
 

areq1987

New member
Czemu piszesz że o IPTV i VP9 z wysokim bitrate można zapomnieć w YouTube skoro IPTV w sofcie V348 i chyba V333 działa dobrze a YouTube z kodekiemVP9 w 4k i profilem HDR z bitrate 30Mb/s działa normalnie u mnie na tv65ec780 a to ten sam procesor ?
Iptv nie działa prawidłowo na v351

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 
Do góry