Tcl 50c715

kapustaadria

New member
Witam od jutra TCL c715 u mnie w wersji 55 cali , i pytanie jaki jest najstabilniejszy w tej chwili soft i skąd i jak go pobrać a także jak zainstalować?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Czy czytałeś regulamin? Szukaj o potem pytaj. Wszystko jest na tym forum
Linki opisy itd
Opinie co do nastabilniejszego są sprzeczne...
 

Tipson

Member
Czy w Waszych egzemplarzach podczas wyświetlania obrazu w 4k jest zauważalne klatkowanie?
W moim przypadku na sofcie 333 podczas wyświetlania materiałów w 4k z YouTube'a czy Netflixa widać jak sprzęt po prostu niedomaga i obraz nie jest płynny - zastanawiam się czy to globalny problem, czy też wina usterki w moim konkretnym egzemplarzu?
Po zmianie w YouTubie zmiany rozdzielczości na Full HD obraz odzyskuje pełną płynność
 

krisolo

New member
TCL 55C715 soft V351 - taka sama sytuacja z klatkowaniem w 4k. Może to problem z konkretnym TV, a może brak mocy do przetwarzania obrazu.
 

areq1987

New member
U mnie na ep680 który z resztą też jest na tym soc tez klatkuje Netflix 4k. Mam odebrać jutro c715 i zastanawiam się czy to aby na pewno dobry pomysł...

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 

Tipson

Member
Skoro jak widać jest to globalny problem, a producent wskazuje, iż telewizor obsługuje standard 4k, aczkolwiek w praktyce okazuje się, że niestety spadek liczby klatek na sekundę jest widoczny "gołym okiem", to w mojej opinii towar nie jest w pełni wartościowy i zasługuje na miano niezgodnego z opisem - jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Tym bardziej życzę powodzenia.
To nie jest już ironia. Skoro wierzysz w swoje prawo konsumenta to korzystaj.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

tranzystor82

New member
Skoro jak widać jest to globalny problem, a producent wskazuje, iż telewizor obsługuje standard 4k, aczkolwiek w praktyce okazuje się, że niestety spadek liczby klatek na sekundę jest widoczny "gołym okiem", to w mojej opinii towar nie jest w pełni wartościowy i zasługuje na miano niezgodnego z opisem - jakie jest Wasze zdanie na ten temat?


Niby tak ale pod hasłem 4K kryje się tylko specyfikacja obrazu tak naprawdę pod szerokim katem parametrów i różnie dobrze producent włączy ci kontent 4K x264 z niskim bitrate i powie ze działa

Prawda jest taka ze sercem tv zarówno c715 jak i EP640-680 są procesory Realteka które są budzetowkami i oferują niższa moc obliczeniowa niż Mediatek stad miliony wersji softów ustawień i bujania się
Jeśli ktoś kiedyś miał kartę sieciowa tej marki to wie ze nie była to górna półka oraz jej wydajność danych pakietowych była średnia

Tak wiec TCL zrobił nam trochę krzywdę wsadzając te układy .
Stąd moje obawy przed zakupem tego modelu bo z jednej strony w jakimś stopniu zachęca ale z drugiej właśnie niekoniecznie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

Tipson

Member
Niby tak ale pod hasłem 4K kryje się tylko specyfikacja obrazu tak naprawdę pod szerokim katem parametrów i różnie dobrze producent włączy ci kontent 4K x264 z niskim bitrate i powie ze działa

Prawda jest taka ze sercem tv zarówno c715 jak i EP640-680 są procesory Realteka które są budzetowkami i oferują niższa moc obliczeniowa niż Mediatek stad miliony wersji softów ustawień i bujania się
Jeśli ktoś kiedyś miał kartę sieciowa tej marki to wie ze nie była to górna półka oraz jej wydajność danych pakietowych była średnia

Tak wiec TCL zrobił nam trochę krzywdę wsadzając te układy .
Stąd moje obawy przed zakupem tego modelu bo z jednej strony w jakimś stopniu zachęca ale z drugiej właśnie niekoniecznie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Oczywiście zdaję sobie sprawę, że odtwarzając materiał 4k z niższym bitrate obraz nabierze płynności, ale przecież w tej całej zabawie nie o to chodzi - jako klient dokonujący zakupu telewizora z 4k - który względem półki cenowej owszem nie należał do drogich, ale do tych najtańszych również nie - oczekuję, że wieczorem po pracy usiądę na kanapie, nacisnę przycisk z logo Netflixa, wybiorę materiał do obejrzenia i ot po prostu obejrzę go z przyjemnością, co na ten moment nie jest takie oczywiste.

Zdaję sobie także sprawę, że Realtek to budżetowa wersja procesora, ale z drugiej strony nie jest aż tak słaby, żeby nie obsłużyć podstawowych funkcji telewizora. Niestety póki co optymalizacja mocno kuleje, ale liczę na to, że kolejne wersje softu przyniosą poprawę w działaniu naszych sprzętów.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Mnie się wydaje, że realtek jest całkiem dobrym procesorem.
Ale już zupełnie nie rozumiem co ma wspólnego wydajność starych chipów sieciowych do oceny zastosowanego procesora.

Na wersjach TCL android tv modele 2016-2018 był Mediatek. Realtek był wprowadzony dla lepszej wydajności i zgodności z nowszymi androidami.
 
Do góry