Tcl 50c715

rafal735r

New member
Teraz można dostać Cash Back od TCL przy zakupie któregoś z ich modeli. Więc teraz jest to w ogóle atrakcyjna cena. Za 50C715 wyjdzie 1900zl
 

nowy56

New member
podłączam się pod prośbę :-D


miałem kolejny problem z PS4 dźwięk po hdmi do TV dochodził z małym tagiem. Skończyło się z tym że zwróciłem TV do sklepu. Dałem się nabrać jak dziecko czytając komentarze w necie że obraz super itp. Ci co piszą to w życiu nie widzieli dobrej jakości moja stara plazma bije to na głowie stary Sharp LC32D44E ma piękną czerń i kolory. Być może mój egzemplarz TCL był skopany.
 

nowy56

New member
328 nie ale chyba 327. Nie dałem rady z tym TV ale być może jest tak jak napisałem że mój model był skopany. Grafika z PS4 była tragiczna, obraz ostry ale kolory kontrast itp tragedia.
 

bayger

New member
Moim zdaniem 50C715 się nadaje średnio do gier. I nie chodzi tutaj o input lag, a o prędkość matrycy. W zakresie ciepłych barw ten TV smuży jak szalony. Nie wiem czemu akurat wtedy, ale w trybie obrazu 'Warm' jest to super męczące. Dodam, że tylko ten tryb pozwala jako tako ustawić punkt bieli na 6500K. Mam wrażenie, że TCL tutaj słabo wysterował matrycę. Niby piękne barwy a smużenie jak cholera. Nie wiem, może firmwarem udałoby im się to poprawić. Czasem to wygląda tragicznie.
 

Desverger

New member
Smużenie było zawsze piętą achillesową TCL. Sporo jeszcze muszą w temacie softu nadrobić do firm z wieloletnim doświadczeniem. Ale się uczą i to jest plus. Tyle, że to proces czasochłonny jest niestety.
 

bayger

New member
Samo smużenie to jeszcze jakoś bym zniósł. Ale smużenie z odbarwianiem to jest już mega męczące. Przykładowo, czarny prostokąt na białym tle smuży na czerwono!
Przy okazji wygląda na to, że ślad za tym obiektem ciągnął się ze 4 klatki obrazu. Zakładając te 1/60s na klatkę to będzie jakieś 70ms... no powiem że sporo. Ale to bym musiał jakieś zdjęcia porobić z czasem naświetlania odpowiednim. Może później, jak kogoś to interesuje.
 

hawranek31

New member
Mam dwa pytania dziękuje za odpowiedź:

1. czy ktoś ma od dwóch dni problem z aplikacją Netflix, nie odtwarza mi dolby vision i ogólnie problemy z odtwarzaniem filmów są
2. czy ktoś kto ma kino domowe, może sprawdzić, czy z youtube działa mu dźwięk przestrzenny, bo mi tylne głośniki nie grają z youtube, mimo wyświetlania na tv znaczka dolby, dodam, że z innych źródeł działa.
 

hawranek31

New member
Dobra na netflixa pomogła porada z ich strony, czyli odłączenie z sieci na 1 minute i pełen restart telewizora.

Jeszcze jedno pytanie ktoś sobie poradził ze sterowaniem t-link kina domowego, bo nawet jak u mnie zaskoczy to i tak dając ciszej, głośniej głos leci i na tv i na kinie.
 
Do góry