Stereo czy kino wielki dylemat

mors111

Active member
Bez reklam
No to jesli dla Ciebie wmzacniacz stereo gra na poziomie onkyo 609 to naprawde nie ma sensu dalsza dyskusja.. Druga kwestia, dla Ciebie liczy sie tylko ile wzmacniacz jest w stanie grac bez znieksztalcen? Kto w domu slucha na takich poziomach glosnosci. Ja mam kolumny 85dB i gram max na godzine 10 i to jak mam naprawde ochote na bardzo glosny odsluch. Ty masz kolumny 90dB i dla Ciebie volume na 11 30 to malo ? Po czym wnioskujesz ze wzmacniacz "siadal" ja kiedys dla proby dojechalem do 14tej i znieksztalcen nie bylo.

Jestes chyba pierwsza osoba ktora mowi ze tani amplituner kinowy gra w stereo lepiej od wzmacniacza za podobne pieniadze. Dla Ciebie liczy sie tylko moc i to raczej ta na papierze. Posluchaj sobie np. Rotela RA10 ktory ma 2x54w. Jaka prezentuje jakosc dzwieku i nie opowiadaj ze Twoje Onkyo zakasowalo juz wiele wzmacniaczy stereo.. Pod jakim wzgledem, glosnosci czy jakosci i szczegolowosci brzmienia?
proponowany Denon kosztuje 1/2 ceny amplitunera
lubie słuchać głośno , mieszkam w domku ,pp 14 to większość wzmacniqczy już siada

podłacz spore kolumny i po 11-12 juź nie daje rady kiedy kolumny jeszcze nie mają dość ,a wystarczy tylko takie z 20-cm basami
 

hans2

Banned
nie ma co patrzec na czulosc w specyfikacji, prawie wszyscy producenci oszukuja.

jak ci brakuje mocy to zobacz koncowke crown xls 1500+ (ale to juz nie jest rynek hifi tylko PA).
smiesznie tania, potezna moc, uciaga nawet kolumny 2ohm.
gdzie przykladowo koncowka marantza nawet 4ohm oficjalnie nie obsluguje.

sam tez zamierzam w przyszlosci porownac z jakims wzmacniaczem zintegrowanym hifi.
wiem ze wiele osob stawia ja wyzej niz np koncowki emotivy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Te wiele osób to kto, podaj konkretne linki. Chętnie zapoznam się z historią użytkowników którzy opiniują i jakie mają doświadczenie PRAKTYCZNE.
 

eddielublin

New member
po tonie to cos widze ze tej urazy to chyba zaden link nie naprawi :D
kto chce to poszuka i poczyta, kto chce to odslucha.
Wydaje mi się hans, że popełniłeś niwybaczalny na tym forum błąd, złożysz tu i teraz formalną samokrytykę i już więcej tego błędu nie popełniaj. A wydawać by się mogło, że jesteś doświadczonym forumowiczem :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wydaje mi się hans, że popełniłeś niwybaczalny na tym forum błąd, złożysz tu i teraz formalną samokrytykę i już więcej tego błędu nie popełniaj. A wydawać by się mogło, że jesteś doświadczonym forumowiczem :)

A możesz coś merytorycznie, beż złośliwości która można zauważyć już od jakiegoś czasu.
Już dawno zauważyłem że masz jakiś problem, z czasem w swoich wypowiedziach potwierdzasz to cyklicznie. Nie wiem do czego pijesz, ale ja nie zwracam Ci uwagi ja gloryfikujesz na każdym kroku "stereo", szczególnie w kontekście systemów wielokanałowych (o których nie masz pojęcia) i jak sam podkreślasz, żadnego doświadczenia.

Zwyczajnie mam ochotę wiedzieć, co/kto/gdzie pisał i jak testował, nie wiem jak Ty, ale ja nie zamierzam inwestować w sprzęt kilku tys. zł, tylko dlatego że komuś coś na zagranicznych forach się wydaje, mnie interesują konkretne zestawienia, tylko i wyłącznie od doświadczonych praktyką użytkowników, a najlepiej poparte fotkami, bo fantastów nie brakuje.
Ja nie jestem związany emocjonalnie z żadną marką, już Ci to kiedyś tłumaczyłem, a jak wypowiadam się na temat sprzętu, to zazwyczaj ściągam go do domu. Marantz tutaj nie jest niczym wybitnym, sprzęt jak każdy inny. Emotiva też do mnie prawdopodobnie trafi na konkretne testy, Atmosa jak znam życie, też jako jeden z pierwszych na tym forum przetestuje. Oczywiście, jak napiszę że jest "super", to okaże się, że jestem pod wpływem marketingu, lub chwalę Marantza, bo przecież mam kilka klocków tej fimy.
Najlepiej by było kupić i skrytykować, to by było zapewne o wiele bardziej wiarygodne.
Szkoda gadać.

Mam wrażenie, że niektórzy "audiofile" i wyznawcy jedynie słusznej drogi (stereo) całkowicie odpłynęli, świata nie widzą po za dźwiękiem 2-kanałowym, słuchają muzyki poważnej, ambitnej i wybitnej, jakby osiągnęli wyższy stan ducha, nic po za kabelkami po kilka tys. listwami itd. dla niech nie istnieje. Zapominając przy tym, że większość z nas ma spore doświadczenie także w temacie stereo, często większe od tych co słyszą tego czego nie ma.
Mało tego, na forach "stereo" (a czytam wszystkie) niektórzy "guru", próbują przekonać innych, że całe to kino, to nic innego jak marketing, a wrażenia są o wiele lepsze na 2.0,. To już mi wystarczy aby wiedzieć, że odpłynęli w krainę absurdu i nie ma mowy o jakimkolwiek polu do dalszej dyskusji.
 
Ostatnia edycja:

hans2

Banned
@armanig: tylko gdyby bylo jak piszesz to eddie by zbesztal koncowke pro audio, a wiec spoza swiata hifi.

ja zamierzam jej odsluchac w porownaniu z jakimis integrami z polki okolo 5k.
ale to niepredko bo najpierw musze wymienic ampli, a to co teraz jest na rynku mi niepasuje.
moze jak x4100/sr7009 stanieje to wroce do tematu.
moze do tego czasu pojawi sie xmc-1 z dirac live w polsce (marzenie scietej glowy...)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mało tego, na forach "stereo" (a czytam wszystkie) niektórzy "guru", próbują przekonać innych, że całe to kino, to nic innego jak marketing, a wrażenia są o wiele lepsze na 2.0,. To już mi wystarczy aby wiedzieć, że odpłynęli w krainę absurdu i nie ma mowy o jakimkolwiek polu do dalszej dyskusji.
To nawet można przeczytać przy okazji testów w czasopisamch audio :)
 

werf

Active member
Bez reklam
@armanig: tylko gdyby bylo jak piszesz to eddie by zbesztal koncowke pro audio, a wiec spoza swiata hifi.

ja zamierzam jej odsluchac w porownaniu z jakimis integrami z polki okolo 5k.
ale to niepredko bo najpierw musze wymienic ampli, a to co teraz jest na rynku mi niepasuje.
moze jak x4100/sr7009 stanieje to wroce do tematu.
moze do tego czasu pojawi sie xmc-1 z dirac live w polsce (marzenie scietej glowy...)

Można już zarezerwować całkowicie w Amerykańskiej fabryce wyprodukowana
 

eddielublin

New member
A możesz coś merytorycznie, beż złośliwości która można zauważyć już od jakiegoś czasu.
Już dawno zauważyłem że masz jakiś problem, z czasem w swoich wypowiedziach potwierdzasz to cyklicznie. Nie wiem do czego pijesz, ale ja nie zwracam Ci uwagi ja gloryfikujesz na każdym kroku "stereo", szczególnie w kontekście systemów wielokanałowych (o których nie masz pojęcia) i jak sam podkreślasz, żadnego doświadczenia.

Zwyczajnie mam ochotę wiedzieć, co/kto/gdzie pisał i jak testował, nie wiem jak Ty, ale ja nie zamierzam inwestować w sprzęt kilku tys. zł, tylko dlatego że komuś coś na zagranicznych forach się wydaje, mnie interesują konkretne zestawienia, tylko i wyłącznie od doświadczonych praktyką użytkowników, a najlepiej poparte fotkami, bo fantastów nie brakuje.
Ja nie jestem związany emocjonalnie z żadną marką, już Ci to kiedyś tłumaczyłem, a jak wypowiadam się na temat sprzętu, to zazwyczaj ściągam go do domu. Marantz tutaj nie jest niczym wybitnym, sprzęt jak każdy inny. Emotiva też do mnie prawdopodobnie trafi na konkretne testy, Atmosa jak znam życie, też jako jeden z pierwszych na tym forum przetestuje. Oczywiście, jak napiszę że jest "super", to okaże się, że jestem pod wpływem marketingu, lub chwalę Marantza, bo przecież mam kilka klocków tej fimy.
Najlepiej by było kupić i skrytykować, to by było zapewne o wiele bardziej wiarygodne.
Szkoda gadać.

Mam wrażenie, że niektórzy "audiofile" i wyznawcy jedynie słusznej drogi (stereo) całkowicie odpłynęli, świata nie widzą po za dźwiękiem 2-kanałowym, słuchają muzyki poważnej, ambitnej i wybitnej, jakby osiągnęli wyższy stan ducha, nic po za kabelkami po kilka tys. listwami itd. dla niech nie istnieje. Zapominając przy tym, że większość z nas ma spore doświadczenie także w temacie stereo, często większe od tych co słyszą tego czego nie ma.
Mało tego, na forach "stereo" (a czytam wszystkie) niektórzy "guru", próbują przekonać innych, że całe to kino, to nic innego jak marketing, a wrażenia są o wiele lepsze na 2.0,. To już mi wystarczy aby wiedzieć, że odpłynęli w krainę absurdu i nie ma mowy o jakimkolwiek polu do dalszej dyskusji.

Kilka odpowiedzi do treści powyżej:
1. Nie, nie mam żadnego problemu
2. Tak, gloryfikuję bo uważam, że stereo jest stworzone do słuchania muzyki a wielokanoławe systemy KINA DOMOWEGO do filmów/koncertów. Tak mam i nic z tym nie zrobię. Jak ktoś pisze że ma 3 tys. na kino i oczekuje cudów to co napiszesz? Ja napiszę prawdę.
3. Zwykle tak ale to był jeden szczególny przypadek. Pojawił się wpis hansa2, którego nikt by nie zauważył, nie mówiąc już o moim żartobliwym komentarzu. Zareagowałeś trochę niestosownie do sytuacji. Gdyby hans2 w miejsce słowa klucza wstawił cokolwiek: NAD-a, Krella, Yamahę, Atoll-a, Tonsila, Unitrę itp. nigdy byś się do tego nie odniósł.
4. Skoro nie jesteś emocjonalnie związany z żadną marką, to może biznesowo ? Pasujesz mi do marketingowca odpowiedzialnego za kreowanie pozytywnego wizerunku marki na rynku.
5. Nie znam żadnego audiofila i nie sądzę aby ten cały audiofilizm był dla mnie czymś pozytywnym. To już dla mnie jest swego rodzaju uzależnienie. Zresztą kwoty jakimi się operuje w tych segmentach są dla mnie abstrakcyjne.
6. Nie czytam za dużo forów, i trudno mi się odnieść ale z jednym się zgodzę, w segmencie kinowym ten postęp jest dynamiczniejszy, nowe modele wchodzą częściej, dostają jakieś nowe niewiarygodne bajery, funkcje, kanały...Jak tu żyć z 11.2 kiedy sąsiad odleciał już do 15.4? Tak to działa...i wiele w tym "marketingu" niestety.
Nie oczekuję polemiki, po prostu czepiasz się szczegółów (ale dlaczego niektórych?).
Pozdrawiam, więcej luzu i dystansu
 

werf

Active member
Bez reklam
Opłat celno-skarbowych-spedycyjnych-agencja celna jest mniej

Jak się zalogujesz i będziesz chciał kupić wyliczy ci wszystko
Przynajmniej kiedyś tak było
 
Do góry