Stereo czy kino wielki dylemat

vectra1

Member
Bez reklam
Witam

Dzisiaj byłem na odsłuchu pierwotnie miało być kino 5.0 ale teraz już nic nie wiem. Dotychczas używałem znacznie niższej jakości kina Logitech Z5500, stąd przyzwyczajenie do dźwięku. Podczas odsłuchu porównałem praktycznie wszystko co chciałem od amplitunerów Yamahy przez Onkyo do Denona, z kolumn Indiana Line,*********************ę, Cabasse i Dali.
Aktualnie muszę się poważnie zastanowić pomiędzy kinem a stereo - zadziwiające było, że stereo w kinie było bardzo ciekawe a muzyka znacznie lepsza. Druga kwestia przy zakupie kina braknie mi na napęd więc zostanie dysk zewnętrzny. Najbardziej przypadły mi skrzynki Denona i kolumny Dali, wybrałem dwa zestawy, z których chciałbym coś kupić.

  1. Zestaw pierwszy kino

  • Amplituner Denon AVR-x2000
  • Głośniki Dali Zensor7 zestaw 5.0
  • Jako napęd dysk zewnętrzny, przez jakiś czas do CD Xbox360

  1. Zestaw drugi stereo

  • Wzmacniacz Denon PMA720
  • Blu Ray Denon 1713ud ( porównywałem z DCD720AE i praktycznie nie było żadnej różnicy w dźwięku a funkcjonalność większa).
  • Głośniki Dali Zensor 7 fronty 2.0
Teraz dylemat czy poświecić efekty surround z dodatkowych głośników kosztem napędu Blu-Ray i lepszego stereo, które w kinie sprawdza się całkiem nieźle.
Planowane wykorzystanie kino 40%, muzyka 40%, konsola 20%.



Dzięki za pomoc facetowi w rozterce przed zakupem swoich zabawek :wink:

Pozdrawiam
 
Dzięki za pomoc facetowi w rozterce przed zakupem swoich zabawek :wink:

Pozdrawiam[/QUOTE]
Kolega dwa wątki uruchomił, ja odpowiedziałam w tym drugim ;-)
 

Pan_Borowik

New member
Żaden to dylemat.
Jak lubisz słuchać muzyki, a nie "żeby se leciała w tle" to tylko wzmacniacz.
Jest bardzo prosty sposób - posłuchaj obu urządzeń w tej samej cenie na tych samych głośnikach. Nie ma lepszej metody, żeby się przekonać czy wolisz taki zysk w stereo, czy kino domowe.
 
Ostatnia edycja:

boromirep

New member
myślę że zestaw kinowy jest lepszy bo zeby potem stereo było lepiej wystarczy dokupić odtwarzacz dobry bo kolumny juz stoją a amplituner który radzi sobie w stereo równie dobrze to zapytaj Blackninje on ci podpowie
 

collider

New member
Bez reklam
Kup Denona X3000 plus glosniki i jakis bluray z wyjciem analogowym i jezeli nie jestes jakos szczegolnie wymagajacy to do sluchania muzyki i ogladania filmow wystarczy.
 

vectra1

Member
Bez reklam
Rozumiem, że Denon AVR-X3000 ma pre out ?
Jeżeli tak mógłbym zakupić AVR-X3000 + Dali Zensor 7 -5.0, dodatkowo wyskrobać trochę kasy na blu ray Denon DBT 1713.
A w niedługiej przyszłości dokupić PMA-720 i zrobić dużo lepsze stereo.
Zastanawia mnie różnica jakości w odsłuchu płyt CD pomiędzy Denon DBT 1713 a Denon DCD-720AE, czy będzie to bardzo duży przeskok czy raczej nie warto się przejmować ?

Pozdro
 

piotruspan46T

New member
Nie wiem czego oczekujesz od BR, ale czy naprawdę potrzebujesz takiego za ponad 1 K :) Ja bym się zastanowił nad znaczenie tańszym odtwarzaczem i już masz oszczędność.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

xgutti

New member
Bez reklam
Zainwestuj w dobre kino domowe a gdy stwierdzisz że czegoś Tobie brak w stereo to zawsze możesz jakiegoś klocka dokupić później. Pomyśl może teraz o uniwersalnym odtwarzaczu OPPO 103D i będziesz miał problem z głowy. Będziesz miał i lepsze kino i lepsze stereo.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
ja wolalbym kupic kino, ze zbiegiem czasu dokupilbym wzmak podlaczyl pre-out i wszystko, aha na pewno nievzaplacilbym ponad 1000 za BD, kupiłbym tanszy i osobno CD, żeby mieć później tylko i wylacznie do wzmacniacza. pzdr
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Rozumiem, że Denon AVR-X3000 ma pre out ?
Jeżeli tak mógłbym zakupić AVR-X3000 + Dali Zensor 7 -5.0, dodatkowo wyskrobać trochę kasy na blu ray Denon DBT 1713.
A w niedługiej przyszłości dokupić PMA-720 i zrobić dużo lepsze stereo.
Zastanawia mnie różnica jakości w odsłuchu płyt CD pomiędzy Denon DBT 1713 a Denon DCD-720AE, czy będzie to bardzo duży przeskok czy raczej nie warto się przejmować ?

Pozdro

Już były takie porównania tańszych CD i droższych o 1k BD. CD zawsze wypadało lepiej w stereo. Oczywiście dużo zależy od tego czego oczekujemy od dźwięku? Dla jednych to spora róznica, a możliwe że dla innych niewarta zakupu CD. Ja od siebie powiem, że pomiędzy CD a moim starym DVD róznica była na spory plus dla CD. Tylko pod wzmakiem stereo, bo pod amplitunerem KD jeżeli będzie to mała. Sukcesywnie zawsze mozna zestaw rozbudowywać. Polska tez nie od razu stała się drugimi Chinami:razz:
 

vectra1

Member
Bez reklam
Jestem Po zakupie zestawu, lekko zmodyfikowanym przez wasze sugestie mianowicie:

  • Denon AVR-X3000 - zdecydowałem się na wyższy model z możliwością pre-out
  • Dali Zensor 7 set 5.0
  • Denon DBT-1713UD
Jestem zadowolony aczkolwiek początek był średni bo kolumny grały bardzo słabo, zero basu i przez moment byłem załamany. Po 2 tygodniach kolumny już trzęsą szybami, ciekawe czy z czasem jeszcze trochę się wygrzeją i dźwięk zyska na szczegółowości . Nie sprawdziłem wcześniej rozmiaru Zensorów 1 i nie mieszą mi się na parapecie, będę chciał je powiesić pod sufitem.
Docelowo teraz mam zamiar dokupić kilka rzeczy :

  • Denon PMA-720 - w celu poprawy stereo
  • Pilot uniwersalny - na stoliku 5 pilotów :grin: po zakupie wzmacniacza dojdzie 6
  • Dysk zewnętrzny do muzyki i filmów w wysokiej jakości.
  • Lepsze przewody myślałem o przewodach na fronty *********************a MDC2250 z bananami
    MDBAN4, oraz przewód połączeniowy wzmacniacz/amplituner też z *********************a RCA MD2R05
Na moje nieszczęście przez zakupem słuchałem różnicy w muzyce pomiędzy amplitunerem X3000 a wzmacniaczem PMA720 i szczegółowość na moje ucho była lepsza o 50% nie wspominając o dynamice basie itp. Dlatego jestem zmuszony do zakupu wzmacniacza, sam amplituner nie gra jednak tragicznie :wink:
 
Ostatnia edycja:

mors111

Active member
Bez reklam
ja bym się bardzo zastanawiał czy zakupić ten wzmacniacz PMA 720

choć chwalą mocno wzmacniacze i w muzyce zagrają lepiej , to jednak jest to "prawie" najtańszy wzmacniacz Denona za 1.200zł z zasilaczem 200W ( W X3000 masz 600W zasilacz )

Denona słuchałem ( 720 ) gra ładnie , dynamicznie , ale mocy mu brak ( zasilacz nie daje rady przy większych głośnościach ) o czym świadczą wyniki w testach ( 2x69W dla 8 ochm ) i na pewno X3000 będzie miał więcej mocy w stereo , choć zagrać moze inaczej ( X2000 test jaki znalazłem ma 2x104W dla 8 Ochm , więc X3000 będzie miał sporo więcej , jeśli to odpowiednik 2311 - to około 2x130W przy 8 Ochm , więc prawie 2x tyle co wzmacniacz 720 )

przed zakupem wypożycz PMA 720 zanim go zakupisz , i nie zdziw się jak już na 1/3 skali będzie grał bardzo dobrze , po do 1/2 skali masz szansę nie dojechać , zasilacz będzie już nie wyrabiał i czuć będzie brak mocy
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wygrzewać trzeba na rozsądnym poziomie glośności i dawanie ognia temu nie sprzyja. Jak docierasz silnik w samochodzie, to tez nie jeździsz do odcięcia żeby szybciej się dotarł:p A na tą moc też bym tak nie patrzył, bo to zupełnie inne granie. Zależy też od metrażu i wielkości kolumn. Ja u siebie mam 2 x 55W przy 8 Ohm'ach, i pomimo niewielkiej mocy gra to dużo lepiej niż na amplitunerze z zasilaczem 620W. Słucham przeważnie godz. 9-10-ta, bo jak dam więcej to już słuchanie staje się malo komfortowe.
 
Do góry