Stereo czy kino wielki dylemat

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też tak uważam. Wolę 50W z wzmacniacza stereo niż 100W z amplitunera KD. Moc zasilacza mało się przekłada na jakość brzmienia. Miałem wcześniej PMA720 , teraz Music Hall-a i oba grały lepiej niż mój SR5007, który ma zasilacz chyba 650w.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Mors ale gadasz glupoty. To wg. Ciebie wzmacniacze stereo nie powinny miec w ogole startu do amplitunerow ktore maja zasilacze po 600-700w i w stereo moc 2x130w a wzmacniacz ma zasilacz 200w i moc 2x40w.... Jest jeszcze cos takiego jak wydajnosc pradowa i rezerwa mocy takze 50-60w z wzmacniacza stereo to nie jest to co Twoje napompowane 130w z amplitunera.

Co do wygrzewania, to nie jest to zmiana tak diametralna jak opisuje kolega, sa to raczej kosmetyczne zmiany czesto nie zauwazalne.. Nie mozliwe ze na poczatku byla katastrofa a teraz pokoj podskakuje. albo sie przezwyczailes do brzmienia albo odp. konfiguracja amplitunera robi swoje.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Muza to obecnie 5.1/7.1 z HD AUDIO po HDMI.
Reszta to dziś druga liga.

Czyli koncerty z BD.
Taki system można budować na raty.
Np. w oparciu o monitory aktywne APS AEON.

Powinieneś do takiego układu zmierzać.
BEZAPELACYJNIE.

ps.:
LOGITECH Z5500 (THX) to bardzo dobry system. W śmiesznej cenie.
Trzeba mu podać SACD (3 x RCA) czy LPCM 24/96 oczywiście po wymianie okablowania głośnikowego.
Gwarantuję Ci, że w cenie do 2,5 k nic mu nie podskoczy.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Osobiście sie z tym nie zgodzę. Co innego koncert na BD w trybie wielokanalowym, a co innego muzyka po analogu z CD. Tak patrząc, to winyle już wogóle by nie mialy racji bytu?
 

vectra1

Member
Bez reklam
Docelowo kino ma zostać do filmów i koncertów ale do muzyki chciałbym coś lepszego. Na odsłuchach porównywałem Denona ARV-X2100 z PMA720 i różnica na korzyść wzmacniacza była naprawdę znacząca. Nie miałem możliwości porównania z X3000/3100, czy jest naprawdę dużo lepszy niż X2000 i różnica pomiędzy PMA720 nie będzie duża ?.
Zarówno wzmacniacz i amplituner podpięte były pod BDP-1713 jako nośnik, czyli zestaw, który mam. Wzmacniacz powodował, że dźwięk był bardziej dynamiczny, szczegółowy - było słychać "cykanie", którego przy amplitunerze nie słyszałem, no i bas schodził niżej.
Oczywiście odsłuchy były wykonane w specjalnym pokoju czy w warunkach domowych warto zainwestować 1100 zł + kable w celu poprawy jakości muzyki z płyt CD ?
Co do wygrzewania nie wiem czy mój słuch się zmienił po przesiadce z Logitecha bo na początku brakowało mi basu, teraz mam wrażenie że jest go wystarczająco w zależności oczywiście od utworu. Whiplash tak jak napisałeś na początku amplituner bez konfiguracji.
W tej cenie nie ma innych ciekawych wzmacniaczy, chciałbym coś do kompletu a PMA-1520AE ma cenę trochę z kosmosu.
Whiplash czy to prawda, że powyżej 50% robi się nieprzyjemnie ?
Dzięki za pomoc
 

Rafal7

Banned
Nawet nie ma co porównywać amplitunera do wzmacniacza, jeden z forumowiczów ma Pma 720 ae i AVR X4000 i podobno ten drugi nie daje rady temu pierwszemu.
 

venom200

Member
Ja zastanawiam się nad sprzedażą mojego SR 7008 zakupiony w grudniu o na gwarancji.
Gra bardzo dobrze ale chcę rozbudować zestaw

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2
 

Henry

Active member
Bez reklam
Za sam lepszy wzmak musiałbyś dać co najmniej ok. 3 tyś, a żeby to w miarę sensownie grało jako całość, to na ampli drugie tyle. (piszę oczywiście o sprzęcie nowym)
Obecnie nowy SR7008 można mieć za 4 tys z małym kawałkiem, więc rozważ czy jest to gra warta świeczki i czy nie lepiej po prostu dokupić sam wzmacniacz, nawet używany...
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Jestem Po zakupie zestawu, lekko zmodyfikowanym przez wasze sugestie mianowicie:

  • Denon AVR-X3000 - zdecydowałem się na wyższy model z możliwością pre-out
  • Dali Zensor 7 set 5.0
  • Denon DBT-1713UD
Jestem zadowolony aczkolwiek początek był średni bo kolumny grały bardzo słabo, zero basu i przez moment byłem załamany. Po 2 tygodniach kolumny już trzęsą szybami, ciekawe czy z czasem jeszcze trochę się wygrzeją i dźwięk zyska na szczegółowości . Nie sprawdziłem wcześniej rozmiaru Zensorów 1 i nie mieszą mi się na parapecie, będę chciał je powiesić pod sufitem.
Docelowo teraz mam zamiar dokupić kilka rzeczy :

  • Denon PMA-720 - w celu poprawy stereo
  • Pilot uniwersalny - na stoliku 5 pilotów :grin: po zakupie wzmacniacza dojdzie 6
  • Dysk zewnętrzny do muzyki i filmów w wysokiej jakości.
  • Lepsze przewody myślałem o przewodach na fronty *********************a MDC2250 z bananami
    MDBAN4, oraz przewód połączeniowy wzmacniacz/amplituner też z *********************a RCA MD2R05
Na moje nieszczęście przez zakupem słuchałem różnicy w muzyce pomiędzy amplitunerem X3000 a wzmacniaczem PMA720 i szczegółowość na moje ucho była lepsza o 50% nie wspominając o dynamice basie itp. Dlatego jestem zmuszony do zakupu wzmacniacza, sam amplituner nie gra jednak tragicznie :wink:

Witamy kolejnego maniaka audio :)
Coś mi się wydaje, ze wzmak stereo dojdzie szybciej, a docelowo również i CD :D
 

venom200

Member
Za sam lepszy wzmak musiałbyś dać co najmniej ok. 3 tyś, a żeby to w miarę sensownie grało jako całość, to na ampli drugie tyle. (piszę oczywiście o sprzęcie nowym)
Obecnie nowy SR7008 można mieć za 4 tys z małym kawałkiem, więc rozważ czy jest to gra warta świeczki i czy nie lepiej po prostu dokupić sam wzmacniacz, nawet używany...

Tak tylko to nie z polskiej dystrybucji tylko jakiś import który jeszcze jest grzebany żeby było menu pl

Wysłane z mojego C6903 za pomocą Tapatalk 2
 

Henry

Active member
Bez reklam
Trochę wątpliwe żeby w salonach Denona handlowali sprzętem z nie polskiej dystrybucji ;)
Normalny, nowy amplituner - MARANTZ SR7008 z menu pl
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gorszy ampli plus lepszy wzmak stereo

Z finansowej strony nie widzę sensu takiego rozwiązania.
Gdybyś zyskał na zamianie SR7008 na (np.) SR6008, powiedzmy 2tys. to miałoby to jeszcze ręcę i nogi, ale nie sądzę że uda Ci się zrobić taki deal. Zostaw 7008 i dozbieraj do wzmacniacza.

Tak tylko to nie z polskiej dystrybucji tylko jakiś import który jeszcze jest grzebany żeby było menu pl

Importowane, czyli inaczej mówiąc kupione za granicą w normalnym salonie audio, mają PL menu i nic nie jest grzebane.
 
Ostatnia edycja:

eddielublin

New member
Muza to obecnie 5.1/7.1 z HD AUDIO po HDMI.
Reszta to dziś druga liga.

Czyli koncerty z BD.
Taki system można budować na raty.
Np. w oparciu o monitory aktywne APS AEON.

Powinieneś do takiego układu zmierzać.
BEZAPELACYJNIE.

ps.:
LOGITECH Z5500 (THX) to bardzo dobry system. W śmiesznej cenie.
Trzeba mu podać SACD (3 x RCA) czy LPCM 24/96 oczywiście po wymianie okablowania głośnikowego.
Gwarantuję Ci, że w cenie do 2,5 k nic mu nie podskoczy.

zapewne o tym trendzie drugoligowym świadczy: wzrost sprzedaży gramofonów, LP, ciągle funkcjonujące na runku CD któremu upadek przewidywano wiele lat temu, rozszerzenie oferty "kinowych" marek o zestawy audio i co najważniejsze to, że wielu kolegów z tego forum do swoich zestawów wielokanałowych wpina najzwyklejszy drugoligowy wzmacniacz stereo :), są nawet heretycy którzy wspominają o porzuceniu systemu wielokanałowego na rzecz stereo !
No i chyba najbardziej uwiarygadniającym tę zapaść w stereo jest fakt reaktywowania marki Technics, "uśmierconej" kilka lat temu na fali popularności KD. Co ciekawe, doczytałem gdzieś, że mniej więcej w tym samym okresie kiedy Technics zniknął z rynku, Marantz/Denon podjał strategiczną decyzję o poważnym rozszerzeniu oferty o zestawy stereo. Kto dzisiaj ma lepsza pozycję rynkową chyba jest jasne.
Stereo było, jest i będzie w niezmienionej formie, zmieni się sposób odtwarzania, pliki vs CD, platformy streamngowe itp. Ale zawsze bazą będzie wzmacniacz i dwie kolumny (2.1 jak się ktoś uprze).
Kino domowe natomiast po osiągnięciu w niedługim czasie poziomu 20.4, zje własny ogon...Kiedy koncepcja startowała było to rozsądne 5.0 (5.1), jak się sprzedało producenci rozpoczęli wyścig zbrojeń: kto da więcej HDMI, więcej kanałów, z 5.1 zrobiło się 7.1, 9.2, 11.2, nie wiem gdzie jesteśmy teraz ale chyba na ścianach nie mamy już miejsca, więc ktoś wymyślił nowe głośniki postawienia na obecnie posiadany, jest jeszcze do zagospodarowania sufit, podłoga i rogi pomieszczeń...Tylko kto ma takie pomieszczenie aby system taki odpowiednio zestawić i wykorzystać możliwości, które oferuje?
Podsumowując ten trochę przydługi wywód:
- moda na wielokanałową muzykę jest chwilowa wg mojej skromnej opinii, będzie się jeszcze jakiś czas bronić w postaci koncertów na BR...
- klasyczne zestawy stereo pomimo wahań rynkowych i zachowań konsumentów utrzyma jeszcze bardzo długo swą dominującą pozycję. To nie druga liga to Extraklasa :)
- a w jednym i drugim najważniejszy jest zdrowy rozsądek
Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Marantz w stereo jest od kilkudziesięciu lat, podobnie jak większość innych marek, to raczej amplitunery były naturalnym etapem rozwoju. Technics moim zdaniem nie ma tu nic do rzeczy.
Muzyka wielokanałowa, to nie żadna moda, a rozwinięcie ograniczeń jakie oferuje stereo, właśnie przy wspomnianych koncertach.
Nie będzie się "jeszcze jakiś czas bronić", a raczej rozwijać.
Odsłuch koncertów w stereo, nie ma nic wspólnego z tym co oferuje ścieżka wielokanałowa.
Stereo było, jest i będzie, ja jako miłośnik na pewno nie zrezygnuje z tej formy odsłuchu, ale koncerty? Tylko 5.1.
 

eddielublin

New member
Marantz w stereo jest od kilkudziesięciu lat, podobnie jak większość innych marek, to raczej amplitunery były naturalnym etapem rozwoju. Technics moim zdaniem nie ma tu nic do rzeczy.
Muzyka wielokanałowa, to nie żadna moda, a rozwinięcie ograniczeń jakie oferuje stereo, właśnie przy wspomnianych koncertach.
Nie będzie się "jeszcze jakiś czas bronić", a raczej rozwijać.
Odsłuch koncertów w stereo, nie ma nic wspólnego z tym co oferuje ścieżka wielokanałowa.
Stereo było, jest i będzie, ja jako miłośnik na pewno nie zrezygnuje z tej formy odsłuchu, ale koncerty? Tylko 5.1.
Nie neguję pozycji D&M na rynku i jego kilkudziesięcioletniej obecności. Ideą mojej wypowiedzi było porównanie dwóch strategi:
Matsushita Corp. uśmierciła Technicsa który miał dość silną pozycję rynkową zapewne nie widząc perspektyw dla stereo, natomiast D&M wręcz przeciwnie postawił na głębszy rozwój stereo.
Stereo od lat funkcjonujące nie ma żadnych ograniczeń a wielokanałowość nie jest żadnym jakościowym rozwinięciem a jedynie przetworzeniem czegoś naturalnego - czyli lokalizacji sceny na sztucznie wykreowane efekty dźwiękowe dobiegające z kierunków gdzie naturalnie nie mają prawa się pojawić - chyba, że jako echa i odbicia :)
Na koniec jeszcze zgodzę się z ostatnim zdaniem - ale nie do końca:
" Stereo było, jest i będzie, ja jako miłośnik na pewno nie zrezygnuje z tej formy odsłuchu, ale koncerty?" Tylko na żywo! 5.1 tak ale tylko do kina
Pozdrawiam
PS Pewną koncepcją "poszerzenia i pogłębienia" koncepcji stereo była kwadrofonia, ale kto by o tym pamiętał. Tak samo będzie z koncepcją 5.1 w audio - ale to oczywiście moje zdanie
 
Do góry