Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

fred23

Member
Caparzo takie zajefajne kafle zepsułeś listwami aluminiowymi przy zabudowie , trzeba było zeszlifować ranty na 45 st i by była bajka
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czułem, ze gość jest nie z tej ziemi, pozytywnie oczywiście :)
Caparzo, jeśli jest grill, to teraz wędzarnia, basen.. ;)
Gratuluję fachu w rekach
Krzysztof koszt rekuperacji to od 4 tys - 20 tys , zależy od wielu czynników
Czyli w moim przypadku, zakładając koszt 20 tys zwróciłoby się mi nie wcześniej niż po 15 latach ;)
 
Ostatnia edycja:

jareczek1985

New member
Witam,
jakich użyć kołków do powieszenia wieszaka na TV ( waga całkowita TV + wieszak 23Kg), wieszak ma wysięgnik na 60 cm i pewnie bede z niego korzystał. Mocuje do ściany K-G (3 płyty skręcone ze soba + ściana)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ja dalem 8ki i 10cm długie bo suporex za tv tylko chyba 12. Ty daj dłuższe,tym bardziej bo karton jest, jak dasz 6 sztuk, dwie po bokach i dwie centralnie to powiesisz sie i nie powinno spaść ;) dla ewności daj 8 ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
zdjęcia poplątane ;) ale pewne etapy budowy można wyłapać :) zdjęcie grila z kosmosu jest ze stycznia chyba, teraz jest komin a nie wiadro ;P a huśtawka ma zjeżdżalnie ;)












sam osobiście wszystko własnymi "rencyma" :blagam::banned:
w budzie jest box na węgiel oraz pięterko na letnie graty dzieciaków ;)
nie moge znaleźć aktualnych zdjęć. Ale jak ktoś napisze że mam zrobić to jutro klikne jak będzie pogoda ;)

EDIT

jeszcze dwie foty, regał też sam skręciłem i wymyśłiłem ;)

 
Ostatnia edycja:

Savron

Well-known member
Bez reklam
:blagam::blagam: A niech mi.... REA, ty to szalejesz człowieku:blagam: Jelenia też masz?? Mam wielką nadzieją że nie trafił na grill:cry::cry:
A jaka dysproporcja! Piękny i zadbany ogródek a obok sąsiad ma ogródek w makabrycznym stanie :cry:
Brawo REA, jesteś wielki. Szacunek.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
w lecie to wszystko u mnie lepiej wygląda ;)
jeszccze dam takie o coś, mój wymysł projekt i wykonanie
gazon w 2013r

i w maju 2015;)


i aktualnie jestem w trakcie podbitki, ale przez wakacje nawet gwoździa nie wbiłem ;)



a i balustrada na balkonie... również ja... belki z tartaku a rury ze stali nierdzewnej w miejscowym centrum metali ;) balkon ... 500 zł, "fahowcy" wzieli by z 2k

i dlatego można zbudować dom systemem gopsodarczym i nie kosztuje to miliona :popcorn:
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Obiecałem kiedyś fotki garażu. Pod moją nieobecność spaliło się co nieco.
W miejscu gdzie na ziemi jest czarno tam leżała sterta kartonów po przeprowadzce, do tego z 1,5 metrowy worek śmieci, pod tym wszystkim leżał pomarańczowy przedłużacz taki z każdego marketu budowlanego, gówno tanie ... podpięty pod kontakt, i kabel musiał się zagrzać przepalić, iskre dać na karton, karton zaczał się tlić bo pod bramą szczelina 1-2 cm była więc cug był, iskra wyłączyła od razu Esa bo był wyłączony no i około 5k w plecy :spam: a i 2 tyg zwolnienia bo sie czadu nawdyychałem itp i 2h pod tlenem leżałem, gdy nie dałem rady ugasić przyjechała straż. Na szczęście w domu tylko zadymienie.





a w tym roku, przed wakacjami ostatni etap padł i położenie płytek ;)





i zapowiedź kolejnych zmian w przedpokoju oraz ściana za tv :)



Brawo Ja :krol:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kiedyś w markecie budowlanym na moich oczach zajarała się mała (tania) farelka, plastik zaczął się topić i ogień chwycił. Jaja jak berety, nie chciałbym tego urządzenia mieć w nocy przy łóżku.
Dobrze, że w całym tym nieszczęściu obyło się u Ciebie bez tragedii, a robota pierwsza klasa. Gratki ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Panowie macie doświadczenia z alternatwnymi źródłami ogrzewania?
Chętnie poznam opinie użytkowników na tema gruntowych/ powietrznych pomp ciepła.
W sieci jest co prawda mnóstwo na ten temat, ale interesuje mnie najbardziej co myślą o tym użytkownicy ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zakładałem podobny temat, najpierw o kolektorach słonecznych, potem o powietrznych pompach ciepła - zero odzewu :(
Ja akurat szukam wyłącznie do ogrzewania cwu.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja jestem na etapie poszukiwania jakiegoś sensownego rozwiązania. Pytałem w kilku miejscach, ale to głównie firmy sprzedające/ instalujące, więc wiadomo jak to wygląda.
Najlepiej poznać opinie użytkowników jak dany system sprawdza się w użytkowaniu.
Kolektory też rozważam jako uzupełnienie, ale raczej nie będę ich instalował na początku, myślałem, aby jedynie wyprowadzić instalację na przyszłość.
Najbardziej skłaniam się ku gruntowym pompom do CO i CWU, ale wiadomo koszty są dosyć wysokie, więc podstawowe pytanie czy warto... czy taki system się sprawdzi czy będzie wystarczający...
 

Caparzo

New member
Bez reklam
potem ci napisze wrażenia moich dwóch kuzynów bo mają takie "lodówki" za ponad 50 tyś w garażach ;)

Co do kolektorów to zdania podzielone 50/50, ja gadałem z instalatorem i na mój region się to nie nadaje ;) i jak sma powiedział on by nie założył ;) dużo kosztuje za zwraca się nawet do 10 lat :) chyba że dla kogoś kasa to nie problem bo ma w domu kino domowe za 50k to why not ;)
 
Do góry