Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

Caparzo

New member
Bez reklam
Jedni będą chwalić inni nie ;) ja czytałem, gadałem z instalatorem i na pewno bym nie zamontował ;)

Oczywiście na jesienne i wiosenne temperatury kominek ale bez płaszcza. Gdzieś mam foty budowy mojego ;) z zachowaniem komory dekompresyjnej, nawiewów i izolacji termicznej ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajna fotorelacja Caparzo, właśnie o to chodzi w tym wątku.
Wrzuć tą resztę o której wspominałeś.

Co do latexu, to genialna sprawa.
Korzystałem z kilku, ale u mnie najlepiej sprawdził się Luxens.
Bardzo wydajna, momentalnie schnie. Po odcięciu trzeba szybko ściągać taśmę, w przeciwnym wypadku latex będzie się ciągnął.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
U mnie całe mieszkanie 81m we Fluggerze. Polecam.

Co do lodówek z pojemnikami na wodę - absolutnie NIE. Grzyb się tam slimaczy. Musi być zasilenie z rury i świeża woda.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
kolektor słoneczny nie opłacalny , weź kalkulator i policz sobie sam , ile musisz wydac, wymiana glikolu + żywotnośc samego panela ...
na pewno warto za to zainwestować w rekuperację
pompa powietrzna , pytanie jaka ziemna czy zewnętrzna typu powietrze-powietrze
Oczywiście, ze nieopłacalny, wiem to od kilku lat, do tego nie potrzeba kalkulatora :) Jednak chciałem zrobić to bardziej dla wygody. Jednak od kilku m-cy zamiast kolektorów interesuje mnie bardziej pompa zewnętrzna powietrze-powietrze. Mieszkam już w chałupie i nie mam miejsca ani możliwości na ciężki sprzęt lub robienie nowych instalacji typu pompa gruntowa.
Korzystałem z kilku, ale u mnie najlepiej sprawdził się Luxens.
Bardzo wydajna, momentalnie schnie. Po odcięciu trzeba szybko ściągać taśmę, w przeciwnym wypadku latex będzie się ciągnął.
Luxens ostatnio kupiłem w Leroy do odświeżenia garaży, zwykłą białą - genialna, nie dość, że był najtańsza (aż się potem dziwiłem) to świetnie kryje i faktycznie bardzo wydajna. Nie wiem czy to prawda, ale słyszałem, że to ponoć marka specjalnie dla Leroy Merlin.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Rekuperacja też nie teraz. Może to i fajne wynalazek, ale póki co jeszcze mi do tego daleko. W sumie taka pompa powietrzna do ogrzewania cwu to te taki rekuperator :) Na razie tego typu pompy są jeszcze nowością i mało osób je montuje. Obawiam się czy nie będzie to też takie Wow jak było z kolektorami, dlatego na pewno nie kupię bez porządnych opinii użytkowników, bo opnie sprzedawców czy płatne wypowiedzi w sieci mnie nie interesują ;)
A co ro rekuperatora, to rozumiem, że użytkujesz? Możesz napisać coś więcej? Może być na priv, chodzi mi o to jakie masz oszczędności na ogrzewaniu cieplejszego powietrza (oczywiście zależy czym ogrzewasz) a na minusie - ile Cię to kosztowało, ile płacisz za prąd tylko ten potrzebny do obsługi rekuperatora, kiedy się to zwróci? Jesteś w stanie to jakoś obliczyć, oszacować?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
nie ma PW ;P każdy ma poczytać i się czegoś dowiedzieć :D

ja osobiście polecam kominek do salonu bez płaszcza, gazowe do ogrzewania wody w lecie a na zime klasyczny piec węglowy. 170m z garażem na 2 auta, zima 3 tony węgla, gaz rocznie ok 1000zł, na kilka lat drewno do kominka to też koło 1000
 

fred23

Member
Rekuperator nie wspomaga ogrzewania do 45% jak to podają producenci , ale około 25-30 % , ale najważniejszą zaletą jest świeże przefiltrowane powietrze , latem momentami ma sie wrażenie jakby klima chodziła , i jeszcze jedna rzecz , poziom dB wynosi prawie 0 ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
nie ma PW ;P każdy ma poczytać i się czegoś dowiedzieć :D
Chodziło mi o ewentualne koszta ;)
Rekuperator nie wspomaga ogrzewania do 45% jak to podają producenci , ale około 25-30 %
Czyli ile za niego dałeś i ile miesięcznie trzeba dopłacać do samego rekuperatora by mieć te 23% wspomagania ogrzewania?
łazienka made by Ja
Caparzo chyba zostanie forumową "Złotą Rączką" ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
oj tam oj tam :oops::oops::oops::hihi::bober::bober:
teraz pora na grila :blagam: budowany przez 3 lata, jak wieża w Dubaju no i efekt chyba taki sam:kom::kom:



















kostka pod domem układana w/g szablonu znalezionego w necie i pergola zbudowana samodzielnie, tylko kratki z casto..



planuje jeszcze taki motyw, nie mój, wykonanie innego Pana :)

mam już odległości teraz tylko miejsce i wykonać :)

mam jeszcze zdjęcia jak zrobić wiate na drewno i huśtawke dla dzieci i spalić garaż ...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No Stary, szacun.
To już wiemy jaki kurs na grilla trzeba obrać ;)
Wrzucaj resztę fotek, niech się uczą malkontenci.
 

werf

Active member
Bez reklam
Masz pasje i zacięcie pogratulować tylko
Z drugiej strony jak pomyśle o gipsie,pyle,całym bałaganie budowlanym to aż mnie trzęsie
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
O, kurde, ale Ty naprawdę jesteś "złota rączka". :blagam: Szacun! Wielki szacun. :popcorn:
To Ty nie grill zbudowałeś , po mnie to cała komora do kremacji żywności :krol: Ty tam co krowę w całości zamierzasz grillować?? :-D
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Caparzo, Gratuluję smykałki :) Do tego grilla to jeszcze jakąś lodoweczkę bym wkomponował co by wódkę i browar chodziła :-D
Koło domu grill i miejsce do baletów to podstawa ;-)
 
Do góry