Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i super Panowie. Ciekawe jest to, że co chwilę spoglądając na ofertę Parkside odkrywam nowe urządzenia. Jak chociażby ten PAS 4 C4, ale też urządzenie wielofunkcyjne w postaci PKGA 20 LI B1

https://allegro.pl/oferta/urzadzenie-wielofunkcyjne-parkside-x20v-4-w-1-9797024857

Ja chcę swoją podmienić, na tą poniżej i już niech będzie na lata:
W sklepie Lidla kosztuje 299zł bez baterii i ładowarki, ale te już mam na razie, a zawsze można dodatkową baterię dokupić. Więc już spora oszczędność i o to właśnie chodzi.


https://www.lidl-sklep.pl/p/parksid...a-wiertarkowkretarka-20-v-pabsp-20/p100272184

Natomiast znalazłem jeszcze coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/parkside-wiertarko-wkretarka-3-w-1-psbsa-20-udar-9743739561

Z udarem, no i bądz tu mądry. Tu rozumiem, bardziej wiertarka, jak wkrętarka.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wpadli u nas na pomysl po co kupowac tak drogie klucze skoro w Juli byla pramocja chyba na NEC za niecale 300zl. Wiec kierownik kupil 10 kluczy, jeszcze gwarancja 2 lata xD

Wszystkie dziesiec poszlo w ciagu miesiaca. Zwrocil do sklepu a w sklepie chce pan zwrot kasy czy wymienic na nowe.... kierownik sknera wymyslil ze wymienic na nowe. Po kolejnym miesiacu kolejne 10 kluczy poszlo hehhe.

No widzisz, czyli w tym wypadku taniej, nie zawsze okazuje się - co najmniej "tak samo", jak 5x droższe. Ok.
Widocznie trafiłeś na jakieś wyjątkowe badziewie.

Ja natomiast z innej branży, mam nieco inne doświadczenia. Profi urządzenia powiedzmy 100k, a te budżetowe, najzwyklejsze o tym samym zastosowaniu 30k. Tak samo, jak nie dłużej działały.
Oszczędność rzędu 70k (70.000zł). Mało tego, naprawa 5x tańsza. Także kwiestia konkretnych produktów i zastosowań, no i oczywiście zawsze też można trafić na badziewie i od drazu zrażonym skoczyć na wysoką półkę, a ja uważam, że ta często średnia spokojnie daje radę.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam





Zeby nie bylo ze psiocze na Ryobi a nie mam. xD

Taka scianke se zamontowalem w tym roku na srubki. Daje rade.

No i super sprawa to magnesy na narzedzia (po lewej u gory) mocne i dobre. Jakies wiekszy klucz, srubokret czy mlotek mozna "przyklejac".
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
No i jak tu nie polubić tego Parkside. Następne must have urządzenie.

Biorę w ciemno, mam nadzieje, że się sprawdzi do rowerów, a jak wejdzie w wentyl od hulajnóg elektrycznych, to już bajka.

https://allegro.pl/oferta/kompresor-akumulatorowy-pompka-parkside-20v-7-bar-8947635136

KOMPRESOR-AKUMULATOROWY-POMPKA-PARKSIDE-20V-7-BAR-Moc-silnika-0-KM


[youtube]ypAtdJBhErE[/youtube]
[youtube]0hjzOj_oHdI[/youtube]
 

Pakolo

Active member
Bez reklam
Lolo widzę masz organizer z alle... powiedz mi jak to się prezentuje jakościowo? Te szufladki faktycznie wypadają? Jestem na etapie kupna czegoś takiego bo narzędzia walają mi się po całej budowie :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo widzę masz organizer z alle... powiedz mi jak to się prezentuje jakościowo? Te szufladki faktycznie wypadają? Jestem na etapie kupna czegoś takiego bo narzędzia walają mi się po całej budowie :)

Sama plyta jest ok.
Kuwety - - - wypadaja, badziewie, ale ja je mam przykrecone na pchelki wiec jest git.

Uchwyty na srubokrety badziewie peka kazde jedno.

Uchwyty na kombinerki, obcegi badziewie w cholere

Magnesy sa zarypiste.

Ogolnie jak chcesz plyte z kuwetami na rozne srobki, kolki i gwozdzie to ok, Wystarczy kuwety przykrecic malymy wkretami do plyty. Za ta cene co jest i dla domowego uzytku wystarczajace l.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
No i jak tu nie polubić tego Parkside. Następne must have urządzenie.
Biorę w ciemno, mam nadzieje, że się sprawdzi do rowerów, a jak wejdzie w wentyl od hulajnóg elektrycznych, to już bajka.

A rączkami muły wyrabiac to nie łaska? :D
A gdzie wycieraczka z cisnieniomierza, wróć; manomentru? :D
Dziś to kompresory, naboje, a kiedyś popeczka i jazda.

Lolo widzę masz organizer z alle... powiedz mi jak to się prezentuje jakościowo? Te szufladki faktycznie wypadają? Jestem na etapie kupna czegoś takiego bo narzędzia walają mi się po całej budowie :)

Własnie miałem zapytać o to samo. Po 10 latach trzeba sie wziać w końcu za odświeżenie warsztatu. Pracy przy rowerach przybywa, a inne rzeczy tez trzeba robić ;) Pełno tych snianek na Alle, ale jakość tworzyw - plastelinowata. Te kuwety to raczej mają być wyciągane, ale do sztywnych i trwałych to nie należą. Pamiętam, że kiedyś teściowa mi kupiła taki mały starter z Lidlucha, to jedna kuweta pękła przy rozpakowywaniu ;) Wrzuć tam pół kilo śrubek, to pęknie. Trzeba zrobic jak Szajbajk

[youtube]If9T3HOSaHg[/youtube]
 
Ostatnia edycja:

Pakolo

Active member
Bez reklam
Krzysztof
Właśnie mi się już nie chce robić samemu takiego warsztatu, od 1.5 roku cisnę na budowie, większość robiłem sam w domu i zmęczenie mnie zabija, a to z allegro wygląda całkiem nieźle i pozwoli mi na jakiś czas poukładać narzędzia, których nagromadziłem jak firma budowlana. Przerobi się to jak lolo i będzie:)

Co do narzędzi to ja również mam większość z lidla czy alle Parkside, dla amatora fajne i cenowo przystępne narzędzia. Ostatni zakup mnie tylko rozczarował, mianowicie szlifierka taśmowa Parkside, niby obrobiłem nią krokwie na poddaszu, ale za Chiny nie da się w niej dobrze dobrać papieru i go wyregulować, tydzień męczarni:)

Na pewno w przyszłym roku powrzucam kilka fotek bo mam w planach robić wielki dyfuzor akustyczny z łat, stolik z żywicy i kilka innych diy
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
. Te kuwety to raczej mają być wyciągane, ale do sztywnych i trwałych to nie należą. Pamiętam, że kiedyś teściowa mi kupiła taki mały starter z Lidlucha, to jedna kuweta pękła przy rozpakowywaniu ;) Wrzuć tam pół kilo śrubek, to pęknie. Trzeba zrobic jak Szajbajk


Odnosnie kuwet:
Plastik jest ok nie peka.
Jak w kuwety wsypiesz troche srub aby byly ciezkie to spokojnie mozesz zachaczac i nie wypadna. Ale jak sa puste to lukkie szturchniecie i wypadna z tego zabka na kilka mm. Dlatego zeby to uniknac przykrecilem kuwety na sztywno...
Tak sobie je odstawisz jedna na druga ze spokojnie potrzebna srubke czy gwozdzia wyciagniesz.

Zreszta masz kilka wolnych kuwet, to se przesypiesz to luznej i gitara... Jak chcesz.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A rączkami muły wyrabiac to nie łaska? :D
A gdzie wycieraczka z cisnieniomierza, wróć; manomentru? :D
Dziś to kompresory, naboje, a kiedyś popeczka i jazda.

Ja już się dosyć w życiu napompowałem i bynajmniej nie mam tu na myśli lalek dmuchanych :D
Także jak się tylko sprawdzi, to jesteśmy w domu. Skończy się pompowanie kilku rowerów i hulajnóg. Nic mnie tak nie wkur.. jak zbędny wysiłek przed wyjazdem na rower.
Zestaw mnie kosztował 270zł, ale ta druga pompa akumulatorowa mi nie potrzebna, także jak ktoś ma lale dmuchane w domu, to pisać. Chętnie odsprzedam.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
No i jak tu nie polubić tego Parkside. Następne must have urządzenie.

Biorę w ciemno, mam nadzieje, że się sprawdzi do rowerów, a jak wejdzie w wentyl od hulajnóg elektrycznych, to już bajka.

Świetna sprawa - zamawiam od razu :-D
Kurcze 4 rowery w domu (co chwila gdzieś tam uchodzi powietrze) - ile się człowiek "nadymał" ręcznie :-D a i do innych celów tez się przyda :eek:k:
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Świetna sprawa - zamawiam od razu :-D
Kurcze 4 rowery w domu (co chwila gdzieś tam uchodzi powietrze) - ile się człowiek "nadymał" ręcznie :-D a i do innych celów tez się przyda :eek:k:

Dotarło dziś do mnie, świetne.
W ramach szybkiego testu, zdążyłem już spuścić do zera powietrze i napompować.
Spełnia swoje zadanie. Co prawda głośne, ale to kompresor i musi hałasować.
Generalnie, typowej pompki nie chce już na oczy widzieć. Koniec z tym.
Żałuje, że nie kupiłem tego zestawu 2 lata temu, nie dość, że promocje trafiają się po 199zł w Lidlu, to jeszcze człowiek by się męczył ręczną.

Na duży plus, waga - stosunkowo lekkie i poręczne.

Atutem też jest możliwość wykorzystania drugiego urządzenia (pompki) jako sprężonego powietrza.
Przedmuchałem trochę kurzów w mieszkaniu i dosyć konkretnie dmucha (średnia nakładka).
No i oczywiście, jak ktoś potrzebuje dmuchać jakieś pontony, materace, łabędzie nad morzem i inne cuda, to niezastąpione urządzenie.

Natomiast zauważyłem, że moja wersja (ta z allegro) to A1, a ostatnie wydanie, to B2
Z tego co widzę, to jest dokładnie to samo, tyle, że B2 jest po lekkim liftingu.
Czyli jest możliwość ustawienia np. 2 barów, wciśnięcia przycisku i bez trzymania automatycznie pompuje do ustawione wartości.
W mojej, trzeba trzymać, ale automatycznie się i tak wyłącza, więc jakiejś różnicy nie ma.

Nie podoba mi się jedna rzecz, mam w rowerach zawory PRESTA i po założeniu wężyka ewidentnie coś uchodzi.
Oczywiście napompujemy bez problemu, ale to powinno być idealnie spasowane. Szybciej też by się napompowało. Jeszcze potestuje na dniach, ale być może, że nawet zwróce lub poproszę o wymianę wężyka.

W komentarzach gdzieś ktoś też pisał, że ma podobne zjawisko i nie idzie dokupić tych wężyków nigdzie, a grzeje się dosyć konkretnie.

Ataszek, jak zakupiłeś i dojdzie, to daj znać jak to u Ciebie wygląda.
Czy jak zamkniesz zawór, to jest super idealnie szczelny, czy coś lekko uchodzi?
Mam wrażenie, że ten zacisk u mnie za lekko się zamyka i stąd problem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry