Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

dmk84

New member
No ja nawet tego nie ukrywam hehe.
To Panowie pochwalcie sie jak z rysami po tych dobrych kilku latach uzytkowania? Jest ich duzo,srednio,malo.
Jeszcze jedno. Jakich marek gary polecacie,uzywacie bo to tez musze zmienic :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
1. bzycznie podczas używania jest normalną cechą indukcji, to nie wada. JEsli dasz max to bzyczy ciągle, jesli mniejsza moc to przerywane bzyczenie w zależnosci od ustwionej mocy.
2. Chłodzenie jest w każdej płycie, bo być musi. Kwestia identyczna jak w amplitunerach czy innych zabawkach audio. Jedni to słyszą i im to przeszkadza, innym nie. U mnie w instrukcji jest nawrt mowa by zostawić ok. 10 cm wolnej przestrzeni pod płyta na swobodny przepływ powietrza.
3. Wysikam z płyty cały potencjał, 3-fazówka, 400V, podpięte jak nalezy.
4. Tak jak pisałem u mnie bez awarii juz 10 lat. Nie wiem co się zmieniło na rynku w tym czasie... (?)
 

dmk84

New member
Dzieki Panowie :) juz mniej wiecej wiem co i jak.
A mozecie sie podzielic jaka instalacja jest polozona do plyty?(o ile macie taka wiedze) . Rozmawialem dzisiaj telefonicznie z elektrykiem i powiedzial ze wystarczy 5x2,5mm2 bo i taka instalacje sie projektuje w nowym budownictwie. Troche mnie to zastanawia bo wyczytalem ze min to 5x4mm2. Druga rzecz to ze moge kupic obojetnie jaka plyte nie patrzac czy w opisie jest 230v czy 400v bo i tak mozna to zmostkowac.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie jest 400 V, więc miałem problem z głowy. Zainstalowałem zgodnie z instrukcją dla takiej możliwości. Gdybym miał tylko 230 V to przecież nie pisałbym podania o 400 V :) Znajdę instrukcję to wkleję ;) O lie pamietam to dawałem 4mm. Jak masz możliwość daj 5x4mm2. Najwyżej zmostkujesz lub nie wykorzystasz wszystkich żył. W druga stronę gorzej... ;)
 
Ostatnia edycja:

rabit

Active member
Bez reklam
Przewód od płyty do miejsca połączenia (gniazdko, puszka) 5x2,5mm spokojnie wystarczy, chyba że w instrukcji jest napisane inaczej, to bym się zastosował, żeby uniknąć ewentualnego odrzucenia gwarancji. Wydaje mi się również, że nie wszystkie płyty na 400V można zmostkować (ale to już tylko moje zdanie, niczym niepotwierdzone).

Ciekawostka... z siły wykorzystujemy do podłączenia płyty tylko dwie fazy. Trzeba dobrze przeczytać schemat podłączenia, żeby nie podłączyć np. według kolorów.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
32 ampery na instalacji jednofazowej.
2.5mm miedz bedzie za malo. Standardowo daje sie bodajze 16 amper na 2.5mm^2.

Lepiej daj kabel 5x2.5mm^2 lub 3x4mm.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Gdyby ktoś się zastanawiał jak solidny jest robot sprzątający od Xiaomi to odpowiadam - bardzo solidny. Właśnie spadł mi z kilkunastu schodów, obijając je i rozwalając gładź na ścianie i żyje. Zero uszkodzeń i pęknięć :D 2 lata już sprząta i wydaje się pochodzić jeszcze trochę. Gorzej z tymi uszkodzeniami schodów. Muszę ogarnąć jakiś wosk do uzupełniania ubytków...

P. S. Nie kładźcie żadnych papierów na schodach. Wjechał na stopień u góry, poślizgnął się i sobie spadł :D
537517f6ab414b442c63978d91c53f9d.jpg
6044e60bc5aebceefd0e8f8c9044c600.jpg
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Schody-wosk czy szpachel-lepiej podejdź do najbliższego stolarza, taką ociupinkę to ci da za darmo i doradzi.
A robota - do kąta za karę :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No powiem ci ze nawet nawet ten robocik. Ja mam akurat s5 maxx, musza popracowac nad mopowaniem, bo zostawia pasy mokre.
Ale spokojnie ogarnia duze powierzchnie. Szamsung to jedno wielkie dno w porownaniu do xiaomi czy roborocka bo to chyba jeden ciul.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
No powiem ci ze nawet nawet ten robocik. Ja mam akurat s5 maxx, musza popracowac nad mopowaniem, bo zostawia pasy mokre.
Ale spokojnie ogarnia duze powierzchnie. Szamsung to jedno wielkie dno w porownaniu do xiaomi czy roborocka bo to chyba jeden ciul.
Raczej konstrukcja podobna. Ja mam bez mopowania. Nie pamiętam modelu. Miałem wcześniej Roombe przez ładnych parę lat i ten Xiaomi lepszy pod każdym względem, ale Roombe kupiłem w czasach gdy mało kto słyszał o takich robotach, a teraz te drogie modele Roomby to praktycznie to samo co Xiaomi za 1/3 ceny.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
mi sie podoba to ze mam mape domu w telefonie, narysuje se kreske tu nie jedz i nigdy tam nie pojedzie. czemu takiej kreski nie narysujesz sobie przed schodami?
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
mi sie podoba to ze mam mape domu w telefonie, narysuje se kreske tu nie jedz i nigdy tam nie pojedzie. czemu takiej kreski nie narysujesz sobie przed schodami?
Xiaomi ma czujnik i nie spadnie sam ze schodów. Położyłem kartkę A4 na górnym stopniu i przez to się robot poślizgnął...
 

DrWredman

Active member
Koledzy,
Jakiego autorobota polecacie? Z mopem, czy bez?

Rumba czy Xiaomi?

Które omijać szerokim łukiem?

Jak przygotować mieszkanie do sprzątania? Zakładacie krzesła na stół podczas sprzątania?

Miłe widziane wszelkie inne spostrzeżenia i uwagi.
 
Do góry