Sprzęt AGD, materiały budowlane itp. - pytania i porady

kaminskakl

Active member
Bez reklam
To kiedy Hujdaj do kompletu? ;)
Hujdaj to nie legenda. Samsung w lodówkach jest jak Ford w samochodach - LEGENDA. Z Koreańców podoba mi się Stinger. Jeżdżą u mnie dwa takie z radarem po okolicy. Niebieski wygląda świetnie.

Tak poważnie to połowa moich sprzętów w domu jest z Samsunga i nic nie padło. Gwarancją już się skończyła i dalej działają. Cuda normalnie :D
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podobno najlepsze sa jakies tam wersje Boscha co trzymaja wilgotnosc ponad 80%. Niby sera wogole ci nie wysuszy, ale nie wiem ile w tym prawdy :)
To ja mam chyba ten starszy model, narazie odpukac dziala, tylk filtry dosyc czesto trzeba wymieniac.

W Samsungu też to jedzenie stosunkowo dobrze podtrzymuje - jeżeli mówimy o warunkach domowych.
Profi (gastro) urządzenia, to trochę inna bajka.
Co do filtrów, to pierwszy i ostatni raz się zrobiłem na zamiennik. Nie wiem co mnie podkusiło i zamówiłem raz tańszy, czyli 2 w cenie 1 oryginalnego i zalałem sąsiadów. Nauczka do końca życia. Inny system montażu rurki doprowadzającej wodę, porażka. Także przestrzegam.

Armani a ile poprzedni model wytrzymal? Czesto sie czyta ze Samsungi lubia czesto pasc niedlugo po gwarancji :(
Na sidebyside nie mam miejsca. Z racji ze jest to nieduzy pokoj z kuchnia preferuje tradycyjna ,zgrabna lodowke nie rzucajaca sie w oczy w pierwszej kolejnosci. Kolor bialy tak jak mebli.

Wiesz, ja w ogóle mam pecha do Samsunga, ale mimo wszystko dalej kupuje ich produkty.
Poprzednia pochodziła dobrych parę latek, ale ponoć tam była jakaś wada fabryczna i uchodził czynnik chłodzący. Nie wnikałem już.
Nowa działa idealnie. Inna sprawa, że z lodówek nie znalazłem (mowa o sidebyside) konkurenta dla Samsunga. Myślałem, jeszcze o LG, ale o parę cm za duża.

Też mam lodówkę Samsunga. Na razie odpukać działa parę lat i nic się nie dzieje. Zresztą inne sprzęty też z tej firmy, ponieważ nie lubię czerwonego podświetlenia. W samsungu jest niebieskie, które zwłaszcza w płycie indukcyjnej fajnie wygląda. Niestety ostatnio koleżance uszkodziła się pralka i serwisant powiedział, że nie mogła wybrać gorszej marki. Mam nadzieję że to tylko jeden z nielicznych serwismenów, którzy maja złe wspomnienia z tą firmą...

Nie wiem jak pralki, ale mi akurat serwisant Samsunga powiedział, że generalnie z lodówkami nie ma większych problemów. Serwisował też inne marki, więc zakładam, że jakieś doświadczenie miał.
 

dmk84

New member
Hmm ten czarny nawet nawet. Powiedz Lolo jak tam z "upalcywaniem" mocno widac? Mam 2 gigusiow w domu co potrafia w ciagu dnia dobrze przewietrzyc lodowke i nie usmiecha mi sie z zona trzymac warty ze szmatka w rekach ;)
Te kompresory inverterowe to faktycznie takie super?

Czy wasze lodowki wydaja dodatkowe niekomfortowe dzwieki?
Bo moja obecna chyba juz 7 Amica lubi poskrzypiec,poszumic,pojeczec! Ale ona tak od nowosci ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Palcowanie odrazu widac.
Ale pralka ma pochwyt wiec dzieciaki sie juz nauczyly. A okienko w drzwiczkach dostalo naklejke, w ktora klikamy aby odtworzyc.

Czasem jakis tam dzwiek wyda z siebie, jak chcesz zgasic tv i spac w salono-kuchni to pewnie cos uslyszysz. Ale ogolnie cicha.

Czy kompresory super, nie mam pojecia.
 

dmk84

New member
Troche poszperalem w necie i chyba najblizej nam do lodowki LG. Po nowym roku wpadnie troche wolnego to polatam po sklepach i popatrze tak organoleptycznie jak to one sie prezentuja.

A tak przy okazji

SZCZʦLIWEGO NOWEGO ROKU ;)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wtedy byłby kłopot. Ja rozumiem, że lodówki dziś "robią" napoje z lodem, zmawiają zakupy. Może niedługo zaczną robić kawę?
Spokojna Twoja roczochrana. Tesiowei mają ten model i śmiga aż miło. Ja też LG już ósmy rok i gra (tzn jest cisza) :)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Klima dotarla.
Tak dla przyszlych pokolen, czysto informacyjnie:

Klimatyzator TAC-14CPB/NZB

Najmocniejszy od TCL - deklarowana moc przez producenta to 4100w.

Rzeczywisty pobor pradu:


Tryb Chlodzenie, najnizsza temp, obroty na maxa.


Glosnosc, gdy postawiony obok kanapy to 42dB, gdy mam go za swoim ekranem do glosnosc spada do 39dB

 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tryb Chlodzenie, najnizsza temp, obroty na maxa.
Glosnosc, gdy postawiony obok kanapy to 42dB, gdy mam go za swoim ekranem do glosnosc spada do 39dB

Nie wiem jak uzyskałeś tak niską głośność, u mnie dokładnie tyle (42dB) ma załączony typowy wiatrak stojący 2 metry obok sofy.

Jesteś pewien, że załączył się faktycznie klimatyzator w tym TLC i faktycznie chłodzi zimnym powietrzem, a nie dmucha wentylator (tryb Fan), zamiast "Cool" od klimy?

Ja pisałem, że jest głośny, ale na pewno to nie jest tak cicho (jak na klime przenośną) jak u Ciebie 42dB-39dB. Chyba, że u Ciebie jest o wiele dalej jak u mnie, a tym bardziej za ekranem...

Tyle ma typowy wiatrak u mnie:

 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Tryb Cool, dmucha bardzo zimny powietrzem az nawet sie zdziwilem. Ale rura z tylu tez jest goraca xD Nawet przyszlo mi na mysl czy jej jakas gabka izolacyjna nie obwinac ale juz se daruje.


W sumie porownywalnie do wiatraka..
Pierwszy pomiar to obok kanapy. W linii prostej do ucha / telefonu ile 2 metry?



Jak wsadze ja dalej, za ekran to masz taki pomiar 39dB

 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To ja nie wiem co Ty za klime kupiłeś, jeżeli tak, to biorę tego TLC :D

Może teraz u Ciebie jest chłodniej w pomieszczeniu i nie ma co chłodzić, zrobi się sauna i wówczas załączy się faktycznie ten główny turbo agregat aby utrzymać stała temperaturę w pomieszczeniu. Co najmniej dziwne, albo ten TLC jest taki dobry/cichy, albo jeszcze wszystko przed Tobą ; )
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Na manualu wszystko powlaczalem na maksa, wzialem miarka i masz pomiar 1m od urzadzenia z przodu.



A drugi pomiar, to gdy mam klime za sciana xD jest ten sam pomiar.



Widze zarypiasta ramke maja do okien dachowych, tylko czemu to kosztuje tyle co klimatyzator. U mnie zamontowac moglbym to na stale za ekranem, latwosc otwarcia okna. Fajne

[youtube]zPd-jig4xUc[/youtube]
 
Do góry