Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

Felixo

New member
Xd93 kontra samsung ks8000

Witajcie. Prześledziłem cały ten wątek. Jak również ten dotyczący Samsunga KS8000. A także zagraniczne avsforum.

Główne wnioski na temat modeli, które rozważam do zakupu:

Sony xd93
+ Bardzo dobry obraz, w tym skalowanie z sd, hd
- Częsty i zbyt mocny clouding. Na amazon.com, to najczęściej wymieniany problem.
- Często powykrzywiana obudowa z matrycą (plaga w usa)
- Powolny i kłopotliwy Android

Samsung KS8000
+ Szybszy smart system, lepsza współpraca z innymi urządzeniami
- Bad piksele
- Notorycznie odstająca tylnia obudowa telewizora (jest na zatrzaski)
- Problem z płynnym odtwarzaniem filmów z netflix i innych źródeł niż tuner. Na amazon to jest najczęstszy deal breaker
- Narzekanie na kiepski obraz sd i hd
- Nieużyteczny pilot, który ani smart ani do tv

W większości testów KS8000 wypada nieco lepiej od Sony xd93.

Co wybrać?

Kluczowy jest dla mnie
1. Dobry obraz, czerń i brak problemów z ruchem. Tu Sony na przewagę?
2. Dobra współpraca z pc/usb. Chcę na tv streamować filmy rodzinne i zdjęcia z pc poprzez lan.

Czy Sony dobrze sobie z tym radzi? W sklepie podpiąłem usb z testowymi filmami. Samsung odczytał je natychmiast i wszystkie odtworzył. Z jednym był problem (wyświetlił go do góry nogami). Sony miał same problemy. Ładowanie miniaturek, uruchamianie filmów trwało wieki. Filmy 4k z usb przycinały. A połowy hd nie udało się odtworzyć w ogóle. Sprzedawca próbował przed KODI. Odpaliło się więcej, ale nie było dźwięku lub przycinało koszmarnie.

Czy takie problemy tylko z odtwarzaniem po usb? Czy poprzez streaming także? Co tu wybrać? Czy ten Samsung taki zły jest ze swoim obrazem w porównaniu do Sony? Nie widziałem ich na tym samym materiale obok siebie.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witajcie. Prześledziłem cały ten wątek. Jak również ten dotyczący Samsunga KS8000. A także zagraniczne avsforum.

Główne wnioski na temat modeli, które rozważam do zakupu:

Sony xd93
+ Bardzo dobry obraz, w tym skalowanie z sd, hd
- Częsty i zbyt mocny clouding. Na amazon.com, to najczęściej wymieniany problem.
- Często powykrzywiana obudowa z matrycą (plaga w usa)
- Powolny i kłopotliwy Android

Samsung KS8000
+ Szybszy smart system, lepsza współpraca z innymi urządzeniami
- Bad piksele
- Notorycznie odstająca tylnia obudowa telewizora (jest na zatrzaski)
- Problem z płynnym odtwarzaniem filmów z netflix i innych źródeł niż tuner. Na amazon to jest najczęstszy deal breaker
- Narzekanie na kiepski obraz sd i hd
- Nieużyteczny pilot, który ani smart ani do tv

W większości testów KS8000 wypada nieco lepiej od Sony xd93.

Co wybrać?

Kluczowy jest dla mnie
1. Dobry obraz, czerń i brak problemów z ruchem. Tu Sony na przewagę?
2. Dobra współpraca z pc/usb. Chcę na tv streamować filmy rodzinne i zdjęcia z pc poprzez lan.

Czy Sony dobrze sobie z tym radzi? W sklepie podpiąłem usb z testowymi filmami. Samsung odczytał je natychmiast i wszystkie odtworzył. Z jednym był problem (wyświetlił go do góry nogami). Sony miał same problemy. Ładowanie miniaturek, uruchamianie filmów trwało wieki. Filmy 4k z usb przycinały. A połowy hd nie udało się odtworzyć w ogóle. Sprzedawca próbował przed KODI. Odpaliło się więcej, ale nie było dźwięku lub przycinało koszmarnie.

Czy takie problemy tylko z odtwarzaniem po usb? Czy poprzez streaming także? Co tu wybrać? Czy ten Samsung taki zły jest ze swoim obrazem w porównaniu do Sony? Nie widziałem ich na tym samym materiale obok siebie.

Nie oglądałem tych tv obok siebie ale ze trzy testy czytałem samsunga i z obrazem jest średnio że tak powiem, Sony pod tym względem wpada znacząco lepiej.. testy Soniaka są bardzo dobre również te zagraniczne..

Pytanie na czym bardziej Ci zależy ??? Ja odniosę się co do oglądania z dysku ... wiec tak ja mam gorszy tv i nie ma problemów z żadnym filmikiem 4k czy z filmem nagranym z kamery 4k - wszystko płynnie się odtwarza.. nie oglądam filmów z dysku bo kupuje oryginalne więc nie interesuje mnie jak sobie tv radzi ze ściąganymi filmami - z tego forum widać że troszkę ludzi to robi i jakoś nie piszą że mają problem duży..
To co Sony ma do bani to wolne wczytywanie dysku, a właściwie tego co jest na nim i tu przegrywa ... i to nie podlega dyskusji.. ja z dysku korzystam rzadko więc jakoś mnie to nie irytuje aż tak bardzo ale jest to do bani..
sam android w chwili obecnej tez już znacząco się poprawił nie jest to demon szybkości ale jak ktoś korzysta z rożnych aplikacji android daje więcej możliwości - dla mnie jest to nie istotne ale dla wielu jest.. Menu chodzi bardzo dobrze i pod tym względem nie ma do czego się czepiać...
Sony ma jeszcze 3d ale Ty chyba ie korzystasz więc to dla Ciebie nie ma znaczenia.. Sony ma jeszcze 5 letnia gwarancję Producenta która nie jest wyśmienita ale jest - w przypadku Samsunga tylko ubezpieczenie wchodzi w grę które jest gorsze i do tego jeszcze trzeba zapłacić.. a w przypadku tych tv przydałoby się 5 lat gwarancji mieć..
Życzę podjęcie słusznej decyzji.. :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Na Samsungi tez pojawia sie wydluzona producencka gwarancja, konkretnie na 4 lata. Obecnie jest promo w Samung Brand Store - 4 lata gwarancji firmowej do TV SUHD na 2016 r.
 

Felixo

New member
Serce mnie ciągnie do Sony. W sklepie oglądałem film jakieś nocne sceny z miasta. I xd93 jest jedynym lcd, który zrobił na mnie wrażenie "obraz nocny prawie jak oled".

Dodam, że Panasonic DX900 nie podoba mi się. W sklepie szybciej obraz degradował się pod kątem. I to takim góra-dół, a nie w boki. Do tego demo ze sceną meczu - płynność słaba, mnie męczyła.

Czy ktoś z was odczytywał pliki z sieci lan lub wifi na sony? Bo może wtedy płynniej sobie radzi niż z dysku?

Wiem, że gdybym kupił dostawkę w postaci Nvidia Shield TV, to odczytywanie plików działałoby dużo płynniej. Ale to kolejny tysiąc złotych i następny mebel...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Rafcio masz rację raz na jakiś czas coś jest właśnie w tych sklepach Samsunga ze dają 4 letnią gwarancję ale tam też chyba jest trochę drożej niż na rynku można ustrzelić dany tv od Samsunga... ale top i tak rok mniej niż w Sony.
Ale można tak zrobić z jak napisałeś kupić player i po sprawie dla tych co ściągają filmy.. dobry pomysł..
 

Felixo

New member
Chyba tak zrobię.
Ps. Dziś w Euro rtv agd 65xd9305 był po 12999 zł brutto. Niestety po kilku godzinach cena się zmieniła na 13999 zł. Mam zrzutkę ekranu z ceną 12999zł, ale co z tego. Poczekam kilka dni, może w sierpniu będzie obniżka.
 

pepka

Member
Bez reklam
Śmiało do "kierownika" na negocjacje ;-). Ile razy rozmawiałem o droższych tv, tyle razy udawało się zejść z ceny :).
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Rafcio masz rację raz na jakiś czas coś jest właśnie w tych sklepach Samsunga ze dają 4 letnią gwarancję ale tam też chyba jest trochę drożej niż na rynku można ustrzelić dany tv od Samsunga... ale top i tak rok mniej niż w Sony.
Ale można tak zrobić z jak napisałeś kupić player i po sprawie dla tych co ściągają filmy.. dobry pomysł..

Z tymi wydłużonymi do 4 lat gwarancjami, to w przeszłości bywało faktycznie drożej od ceny rynkowej. Natomiast obecna promocja odpowiada cenie rynkowej - np. 55KS7000 za 5999 zł, 60KS7000 za 7399 zł, czy 55KS8000 za 7799 zł. Do tego po zarejestrowaniu TV SUHD (modele 2016) dodają jeszcze pakiet pakiet Concierge (szybszy serwis, wizyta specjalisty na życzenia klienta) - info ze strony samsunga.
Sony w sklepach firmowych daje 5 lat w cenie. Niestety inni producenci nie dają już takiej rozszerzonej ochrony gwarancyjnej.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Chyba tak zrobię.
Ps. Dziś w Euro rtv agd 65xd9305 był po 12999 zł brutto. Niestety po kilku godzinach cena się zmieniła na 13999 zł. Mam zrzutkę ekranu z ceną 12999zł, ale co z tego. Poczekam kilka dni, może w sierpniu będzie obniżka.

To żadna łaska w SC masz za 14 tys z 5 letnią gwarancją.. chyba że nie zależy Ci na takiej gwarancji..
 

m2w2

New member
Ja od wczoraj testuję 55XD9305 :) 8900 z 5-letnią gwarancją Sony.
Jak na tą chwilę to jestem mega zadowolony!!!
 

accu

New member
Bez reklam
Ja od wczoraj testuję 55XD9305 :) 8900 z 5-letnią gwarancją Sony.
Jak na tą chwilę to jestem mega zadowolony!!!

Witam uprzejmie,

Ważne jest , że jesteś zadowolony z zakupionego telewizora Ultra HD firmy Sony KD-55XD9305 . :|
Jak już trochę poznasz bliżej poszczególne zalety jak i wady tego zakupionego telewizora to proszę napisz swoje spostrzeżenia . Może zrobisz jakieś fotografie ?

Życzę bezawaryjnego użytkowania telewizora , oby sprawiał wiele przyjemności z oglądanych na jego ekranie filmów , transmisji sportowych czy koncertów itp . ;)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

sihborx

New member
@m2w2.
Ja też gratuluję zakupu .
Powiedz czy czy kupiłeś go w SC?
Czy o 5letnią gwarancję musiałeś się prosić czy z automatu dali?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
W niektórych Sc też dają za darmo - to jest kwestia odpowiedniego pogadania z kierownikiem .. :) Życzę bezawaryjnej obsługi tv i dużo radości...
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
W Gdansku to Zawsze wielka SCIEMA więc prosz nie Pisz DYRDYMAŁOW !!!
Bo jeszcze ktoś uwieży !!!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego to nie są dyrdymały w Warszawie na 3 ostanie kupowane tv w dwóch dostałem za 1 zł a jeden jak dobrze pamiętam 200-300 zł ..
W Katowicach jak i w Krakowie też sprawdzone przez znajomych i również w cenie można wyrwać taką gwarancję ... W Gdańsku nie przeczę że nie ma takiej możliwości ale to nie oznacza że w innych miastach nie jest to możliwe - bo jest..

Napisałem wyraźnie w niektórych więc to nie oznacza że w każdym SC.. Oni wszyscy są na swoim rozrachunku tak jak i każdy market np MM i w każdym panują inne zwyczaje.. i inaczej podchodzą do klienta..

Teraz teściowie będą kupować XD 8505 wstępnie coś około 6 tys razem z gwarancją 5 letnią i jeszcze jakiś mały upuścik zapewne będzie..
 
Ostatnia edycja:
Do góry