Specyfikacja telewizorów Ultra HD firmy Sony KD-65XD9305 i Sony KD-55XD9305.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam,

Panowie, przeczytałem z uwagą w innych wątkach o awaryjności obecnych TV oraz o problemach naszych kolegów z serwisem, z naprawami gwarancyjnymi. i jestem trochę zmieszany i zszokowany- Waszymi doświadczeniami. Zwłaszcza z sony.

Przymierzam się do zakupu nowego TV i na 99% miał to być bravia 65xd9305. Jak wiecie cena nie jest najniższa.
I teraz mam naprawdę stracha wydać tyle kasy. Myślałem, że taki TV - za taką ceną będzie się cechował na tyle wysoką jakością, że uchroni mnie przed problemami z awarią . Da mi jakąś namiastkę poczucia bezpieczeństwa.
Da mi chociaż statystycznie większą gwarancję bezproblemowego użytkowania względem tańszych modeli.
Nie ukrywam, że do sony mam największy sentyment. Sam miałem/ mam kilka poprzednich modeli i jak na razie żaden mnie nie zawiódł.


Wiesz to jest tak że troszkę szczęścia trzeba mieć zakupując droższy tv.. Tobie tak jak i mi żaden tv od tej firmy nie rozwalił się co nie oznacza że nie będzie tego pierwszego razu - niestety. Bo wszystko ma prawo się popsuć. Pytanie jak serwis i Sony podejdzie do takiej naprawy ? Życie pokazuje że im droższy tv się kupuje to przy awarii jeśli dochodzi do wymiany gorzej się wychodzi niż ma to miejsce w niższych modelach. Co też nie oznacza ze tak będzie np w Twoim wypadku jak kupisz ten model, a coś by Ci się stało..
Na pewno kupując ten tv będziesz zadowolony bo wszystkie testy pokazują jego jakość i to nie podlega dyskusji. Gdybym ja dzisiaj tv zmieniał do salonu to ten model brałbym pod uwagę bo mi zależy na 3d ale jakby mi nie zależało na 3d brałbym model niższy. Też brałbym pod uwagę tv od Lg bodajże U 95 który jest w porównywalnej cenie, a który również w testach wychodzi bardzo fajnie i do tego jest dobrze wykonany. Ale duża szansa byłaby że to jednak Sony byłby bo ma 5 lat gwarancji i jaka ona jest to jest ale jednak przy normalnej awarii tv daje większe poczucie bezpieczeństwa niż te ubezpieczenia w marketach, a na dodatek w wypadku Sony taka gwarancja jest w gratisie w wielu przypadkach przy tych modelach. A kupując tv powiedzmy od 10 tyś w górę bez 5 letniej gwarancji - to jak dla mnie szaleństwo. Pamiętaj też że przy wymianie tv w razie czego to wszytko jest liczone czyli to że jak np po trzech latach taki tv się rozwali to ma już te 3 lata i gdybyś chciał go sprzedać to cena jego już by była inna niż to co zapłaciłeś kiedy był nowy. Sony i inni w ten sam sposób podchodzą.. Kolejna sprawa to technika, która idzie w górę i Oni i nie tylko Sony będą mówić że przez 3 lata to jednak tv poszły w górę o ten aspekt...dlatego życie jest takie że im droższy produkt to jednak właściciel dostaje bardziej po głowie. To coś podobnego jak z samochodem im droższy to płacisz więcej ubezpieczenia ale na rynku traci więcej niż ten tańszy .. A jednak ludzie kupują drogie auta :) tylko auto to nie tv .. i dlatego kupując droższy tv mamy żal że czasem jesteśmy traktowani po macoszemu kiedy taki tv ulegnie awarii.
Ale decyzję musisz podjąć sam ... takie życie :) powodzenia/
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
Nie wszystkie firmy podchodzą po macoszemu do swoich produktów premium. Jednak ja osobiscie wolał bym 5 lat normalnego serwisu niz 2 lata serwisu ktory ma byc bardziej ekskluzywny

Wysłane z mojego SM-N910C
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To ja powiem inaczej wolałbym 5 lat normalnej Producenta gwarancji ale ta normalność żeby była w 100% znaczeniu tego słowa :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Ciężka decyzja. Wiadomo, że XD93 jest lepszy. To zależy, czy oglądasz filmy głownie, czy sport. Jeżeli to pierwsze, ekstra cale byłyby wskazane, ale właśnie tutaj najwiecej straciłbyś wybierając W855C bez lokalnego wygaszania i wszystkiego, co niesie ze sobą HDR. Wziąłbym 65XD9305 i podsunął fotel o metr :)
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Wumike wiem ze ciężka sygnał będę miał z multimedia dużo sportu piłki nożnej, siatkówka, filmy canal +, filmy blu Ray przede wszystkim wszystkim i grania bardzo dużo na ps4 online i normalnie. Oglądanie filmów wieczorem jak i rano musi być bardzo dobra czerń, podświetlenie, niski inp. Najbardziej będę grał na ps4 oglądał filmy blu Ray i liga mistrzów. Wumike proszę pomóż ciężka decyzja.
Sony w855c 75 10800zl rtvmax
Sony xd9305 65 13450tys
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Do Twoich wymogów pasowałby tez Samsung 65KS8000, z najniższym input lagiem. Nie wiem, co bym wybrał. Zdecydowałoby to, czy mógłbym siedzieć bliżej, niż 4 metry. Jeżeli tak, to modele XD9305 oraz KS8000 będą lepsze, a do gier ten drugi szczególnie.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Tylko sony dla mnie się liczy:) to w855c czy xd9305? Tak naprawdę teraz rozmawiałem z kobietą swoją i kanapa będzie przy samej ścianie ale dokupie też fotel wygodny i sobie go przesune bliżej telewizorka. Juz nie wiem co wybrać ehhhh szczerze wumike pomóż ostatecznie i tyle.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak możesz dołożyć i nie jest to dla Ciebie duży wydatek to bierz oczywiście ten drugi:) a jeśli to jednak są dla Ciebie duże pieniądze to został tylko jeden wybór :)
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Ja zdecydowanie wybrałbym 65XD9305 (uhd) zamiast 75W855 (FHD). Z resztą idź do sklepu i porównaj obraz. Po sprawdzeniu TV UHD szybko przejdzie Ci ochota na TV FHD.
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Ok panowie ale gdzie mogę sprawdzić 2 tv naraz i sobie porównać ogólnie wole większy tv ale 4k obraz też jest ważny jakość kurcze już mam metlik w głowie nie wie co wybrać.
 
Do góry